Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

ja sprawdzałem na brzęczku czy jest przejście i nie ma a jak ma to sprawdzić inaczej ? bezpieczniki na pewno ok sprawdzałem te z boku drzwi i te pod kierownicą, a idzie jakoś inaczej pociągnąć 12 V do tych lampek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ale po co? Staly plus masz z tego co rozumiem wiec teoretycznie i lampka na poz 1 powinna dzialac. zalatw sobie miernik i posprawdzaj jakie masz napiecie na czarnym i czarny z zielonym ( tu po zamknieciu drzwi powinno byc napiecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie zwykłą probówkę koniec probówki podłącz do stałego plusa a szpic probówki podłącz do kabla czarno zielony i otwórz drzwi jak będzie świecić tzn że jest ok

---------- Post dopisany at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ----------

czarny - stały plus

czarny z białym - masa

czarny z zielonym - (z tego kabla po otwarciu drzwi robi się masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany zrobiłem tak z pina 8 z dużej dałem na pin 5 jest to podświetlenie i lipa nie świeci, po za ty wszystko działa wie ktoś to jest kaman

a i jeszcze jedno nie mam kostki do lampki w bagaju ma ktoś rozpiskę jak to podłaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz pod te same kolory czyli tylnia lampka pod przednią te same kolory kabli ja mam tak podłączone i wszystko chodzi podświetlenie też

i zwolnij skrzynkę :decayed:

---------- Post dopisany at 11:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:10 ----------

Mati Ty masz taką samą wtyczkę jak ja to podłącz to według sposobu pawelwor i musi chodzić innego wyjścia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku warto dodać, że w sytuacji kiedy lampka nie układa się dobrze w podsufitce rozwiązaniem jest przykręcenie jej do dwóch otworów, ori w dachu. W przedlifcie takowe napewno się znajdują, trzeba tylko skrócić dwa plastikowe króćce w lampce, tak aby nie odstawała. Przykręcić dwoma wkrętami, bodajże 6, siłą docisku regulować położenie lampki. Idealnie można ją dopasować do podsufitki. :wink:

Co do nie działającej lampki w pozycji "1" u mnie pomogła zamian pinów 1 z 10. Jeżeli ktoś grzebał wcześniej w instalacji to może być przyczyną nie świecenia na jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tą tylko w bagażniku ??

Podłączaj po kolorach i przeciągnij podświetlenie z tej nad pasażerami (jak już będzie działało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tą tylko w bagażniku ??

Podłączaj po kolorach i przeciągnij podświetlenie z tej nad pasażerami (jak już będzie działało)

Paweł, a nie lepiej wziąć zasilanie z lampek bocznych od pasażerów dla lampki górnej w podsufitce pasażerów? Tam jest wszystko, do tego krańcówka regulująca otwarcie/zamknięcie.

Tylko jak tak zrobimy to nie można brać z lampki górnej pasażerów zasilania dla lampki bagażnika. Bo w sytuacji otwarcia drzwi pasażera zapali się lampka bagażnika. Rzecz polega na tym, że po otwarciu bagaja ma świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie estetyczniej z głównej, tak jak jest w poliftach. Krańcówki sterują masą, a lampka jest sterowana plusem, tu miałbyś problem chyba. Jeśli byś podłączył pod masę z krańcówki to jak będziesz zapalał lampkę przełączając włącznik na pozycję 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Można kombinować ze ścieżkami w lampce, ale to już grubsza zabawa i w zasadzie nieuzasadniona. Pozdro! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jeszcze ktoś chętny do zamontowania lampki z polifta do przedlifta to posiadam kilka kompletów takich lampek. Również w wersji led zamiast żarówek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jeszcze ktoś chętny do zamontowania lampki z polifta do przedlifta to posiadam kilka kompletów takich lampek. Również w wersji led zamiast żarówek ;-)
A masz ze szybrem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest calkiem inne sterowanie szybra, sama wymiana lampki nic nie da.

Możesz to wyjaśnić? Poszukuję również http://a4-klub.pl/kupie-23/lampka-podsufitki-szybrem-a4-b5-277010/#post3613425 Chciał bym założyć taką lampkę u siebie

3249469676

, nie będzie z tym problemów oprócz wycięcia? Czy sterowanie chodzi jakoś inaczej? Jeśli nie to może być również od w8 której poszukuję w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś potrzebuje do testów to mam pokrętła z a6 do szyberdachu jest takie samo jak w a4 polifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie wam, bo trochę inny jest sterownik szyberdachu (sunroof control module), do którego idą o dwa przewody więcej z pokrętła niż w przedlifcie.

Wydaje mi się (jednak to tylko przypuszczenia patrząc na schematy elektryczne), że jeśli wymienicie też ten sterownik to powinno to zacząć działać jak należy.

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ----------

largovinch, to co pokazałeś jest z polifta, więc raczej nie będzie działać na starym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie wam, bo trochę inny jest sterownik szyberdachu (sunroof control module), do którego idą o dwa przewody więcej z pokrętła niż w przedlifcie.

Wydaje mi się (jednak to tylko przypuszczenia patrząc na schematy elektryczne), że jeśli wymienicie też ten sterownik to powinno to zacząć działać jak należy.

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ----------

largovinch, to co pokazałeś jest z polifta, więc raczej nie będzie działać na starym sterowniku

Co to za sterownik? Możesz podrzucić jakieś namiary? I najlepiej opis jak podłaczyć żeby działały diody lampki ambiente i szyberdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...