Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamontować lampkę podświetlenia nóg do spodu siedzenia??

z przodu masz otwory gdzie przychodza te lampki a z tylu musisz kupic mocowanie ktore przypinasz do spodu fotela i wtedy bedziesz mogl zalozyc lampke - ja tez sie do tego przymierzam ale wyszly komplikacje z modulem

EDIT:

tak,to jest te mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontować lampkę podświetlenia nóg do spodu siedzenia??

z przodu masz otwory gdzie przychodza te lampki a z tylu musisz kupic mocowanie ktore przypinasz do spodu fotela i wtedy bedziesz mogl zalozyc lampke - ja tez sie do tego przymierzam ale wyszly komplikacje z modulem

8E0 947 113 A <- czy to jest to mocowanie z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 947 113 A <- czy to jest to mocowanie z tyłu?

Tak to mocowanie lampki tylnej.

Mogę się mylić ale pozostaje jeszcze rozgraniczenie typu modułu na korby i elektrykę z tyłu. Sterowniki nie są ze sobą kompatybilne...

Myslisz ze to takie skomplikowane...co moze np.byc jak masz z tylu korby a sterownik bedzie pod elektryke?

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie założenie osobnego wątku i zrobienie rozpoznania w modułach. Jakaś wspólna akcja

bylo by fajnie,chcialbym sie zorietowac po ile leca takie sterowniki no ale nie wiem teraz jakie mam szukac :confused4:

Przy korbach komfort ma bezpośrednie połączenie z zamkiem tylnych drzwi - przy pełnej elektryce jest to inaczej rozwiązane. Chodzi o to, że piny używane w jednej wersji są nieaktywne w tej drugiej. Nie mam teraz czasu się na ten temat rozpisywać (spróbuję coś dodać dziś wieczorem albo jutro).

Jeśli chodzi o akcję rozpoznania komfortów - zapraszam do udzielania pomocy: http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_elektryczny/all_b6b7_akcja_lista_modulow_komfortu_z_opisem_funkcji-t129290.0.html;msg1546718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ten który podałem czyli 8E0959433 CE obsługuje też elektryke tył

Bartek podepnij do swojej listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - już dodałem. Mam tylko prośbę - z info wpisujce się do wątku o komforcie, nie zaśmiecajmy obecnego wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nic nowego nie napisze ale zdobylem nowy material, jasne swiatelko do tych ktorzy by chcieli oswietlic nogi a nie posiadaja odpowiedniego modulu. Jest mozliwosc podlaczenia oswietlenie w inny sposob lecz minus jaki jest to chyba taki, ze oswiecaja sie wszystkie cztery za kazdym razem - ale jakas alternatywa to jest :confused4:

a plus taki ze nie trzeba sie dobierac pod dywanik do modulu :cool1:

EDIT.

lecz zastanawia mnie jedna rzecz,jak otwiera sie poszczegolne drzwi to na fis'ie widnieje obrazek z otwartymi danymi drzwiami - czyli jakis impuls musi pojsc i jak by sie pod niego doczepic :gwizdanie:

moze kolega @Bart-S sprowadzi mnie na ziemie jak za duzo mysle :polew:

co do materialu - moge udostepic jest w pdf z obrazkami i opisami, jedyny minus to jezyk (niemiecki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dla mnie lepszym rozwiązaniem byłoby się podpiąć pod lampki w dzrzwiach otwierając dzwi zapala się odpowiednia lampka oświetlenia nóg

miałem okazje to zrobić gdyż ostatnio montowałem lampki dzrzwi ale jednak zdecyduje się na moduł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - to rezanie naprawdę nie jest tak ciężkie - róbcie ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem do lampki i moim zdaniem tak jest fajniej. Otwierasz drzwi i zapalają się wszystkie lampki, a nie pojedynczo. Jak chcecie, ale moim zdaniem tak jest :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no to teraz zrób mały teścik zostaw otwarte jedne dzrzwi i włączone radio zobaczymy jak szybko padnie aku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu ale żeś teraz przykład podał. Na samym radiu jak ma paść to padnie, po prostu nie zostawiaj nic włączonego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobicie w zgodzie z ori schematem to nie ma problemu - lampki pakietu oświetlenie wyłączą się same po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobicie w zgodzie z ori schematem to nie ma problemu - lampki pakietu oświetlenie wyłączą się same po jakimś czasie.

lampka górna też się wyłącza :naughty: ja mam podpięte tak ze jak wyłączę górę to i nogi się nie świecą :tongue4:

na razie mi odpowiada może z czasem zmieni sie moduł :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nic nowego nie napisze ale zdobylem nowy material, jasne swiatelko do tych ktorzy by chcieli oswietlic nogi a nie posiadaja odpowiedniego modulu. Jest mozliwosc podlaczenia oswietlenie w inny sposob lecz minus jaki jest to chyba taki, ze oswiecaja sie wszystkie cztery za kazdym razem - ale jakas alternatywa to jest :confused4:

a plus taki ze nie trzeba sie dobierac pod dywanik do modulu :cool1:

EDIT.

lecz zastanawia mnie jedna rzecz,jak otwiera sie poszczegolne drzwi to na fis'ie widnieje obrazek z otwartymi danymi drzwiami - czyli jakis impuls musi pojsc i jak by sie pod niego doczepic :gwizdanie:

moze kolega @Bart-S sprowadzi mnie na ziemie jak za duzo mysle :polew:

co do materialu - moge udostepic jest w pdf z obrazkami i opisami, jedyny minus to jezyk (niemiecki)

mógłbyś wstawić tutaj ten opis?

okazało sie że mam pełną instalację wraz z żarówkami tylko moduł AS i nie mogę zakodować 2 - jest opcja że ktoś wymienił moduł, w każdym razie na dzień dzisiejszy chciałbym to jakoś uruchomić bez wymiany modułu - gdzie najbliżej mógłbym wpiąć sie z tymi 4 kabelkami żeby oświecały się lampki razem z lampką sufitową? chyba że macie inne rozwiązanie bez wymiany modułu - narazie mam inne wydatki - docelowo wymienię moduł

JKT2J.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej samej stronie co modul masz kilka kostek po lewej stronie - podpinasz sie pod ta pomaranczowa pod kabelki Brazowo - bialy i Czerwono-zolty i masz razem z lampka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej samej stronie co modul masz kilka kostek po lewej stronie - podpinasz sie pod ta pomaranczowa pod kabelki Brazowo - bialy i Czerwono-zolty i masz razem z lampka :good:

ale chyba nie do końca - bo tak: zasilanie leci spod bezpiecznika 2, a w kostce mam 4 masy które jak rozumiem mostkuję ze sobą - to jest dopiero 1 kabelek i jak myślę podłączam go do brązowo białego z pomarańczowej kostki, więc do czerwono żółtego jednak nic nie podłączam, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nic nowego nie napisze ale zdobylem nowy material, jasne swiatelko do tych ktorzy by chcieli oswietlic nogi a nie posiadaja odpowiedniego modulu. Jest mozliwosc podlaczenia oswietlenie w inny sposob lecz minus jaki jest to chyba taki, ze oswiecaja sie wszystkie cztery za kazdym razem - ale jakas alternatywa to jest :confused4:

a plus taki ze nie trzeba sie dobierac pod dywanik do modulu :cool1:

EDIT.

lecz zastanawia mnie jedna rzecz,jak otwiera sie poszczegolne drzwi to na fis'ie widnieje obrazek z otwartymi danymi drzwiami - czyli jakis impuls musi pojsc i jak by sie pod niego doczepic :gwizdanie:

moze kolega @Bart-S sprowadzi mnie na ziemie jak za duzo mysle :polew:

co do materialu - moge udostepic jest w pdf z obrazkami i opisami, jedyny minus to jezyk (niemiecki)

mógłbyś wstawić tutaj ten opis?

okazało sie że mam pełną instalację wraz z żarówkami tylko moduł AS i nie mogę zakodować 2 - jest opcja że ktoś wymienił moduł, w każdym razie na dzień dzisiejszy chciałbym to jakoś uruchomić bez wymiany modułu - gdzie najbliżej mógłbym wpiąć sie z tymi 4 kabelkami żeby oświecały się lampki razem z lampką sufitową? chyba że macie inne rozwiązanie bez wymiany modułu - narazie mam inne wydatki - docelowo wymienię moduł

JKT2J.jpg

http://rapidshare.com/files/378551439/Fussraumbeleuchtung_A4_B7_8E_Ben__tigte_Teile._Infos___Einbauanleitung.pdf.html

jak to mozliwe,ze masz lampki w nogach i nie da sie modulu zakodowac?Musial ktos przed Toba modul zmienic...

w instrukcji masz chyba wszystko opisane od czesci po zdjecia koncowe.

Miedzy innymi jest schemat podlaczenia bez modulu.

Pozdro

w razie problemow sciagniecia pliku, prosze podac na PM adres e-meil podesle na poczte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...