Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo! Najprawdopodobinej masz diody już, wystarczy tylko podpiąć, kabel jest zahaczony pod nawiewem, ja miałem zdjęty schowek pod kierownicą więc był dobry dostęp, zdejmij u siebie i zobaczysz gdzie jest zahaczony.

To chyba będzie najtańszy mod w historii bo tylko kabelek :)

Tej kratki po stronie kierowcy też nie mogę wyjąć :no:

Ale swoją drogą to dziwna sprawa z tym audi... ja wiem, że w celach oszczędności bo tańsza wersja itd. Ale żeby oszczędzać na kabelku za 15 zł max?

Jaka jest cena ORI wtyczek w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie schowka to 2 minuty. Odkręcasz 5 śrubek i jest.

Plastik po stronie kierowcy 3 śrubki szarpniesz i też schodzi. (uważaj na złącze diag.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o podpowiedź jak tą lampkę w podsufitce ściągnąć bo jeśli jest tam poprowadzona instalacja, to wystarczyło by tylko wpiąć nową lampkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć ten cholerny włącznik świateł? Próbowałem go wcisnąć i przekręcić w prawo, ale on ani drgnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć ten cholerny włącznik świateł? Próbowałem go wcisnąć i przekręcić w prawo, ale on ani drgnie...

Jeżeli nie możesz wyciągnąć w normalny sposób zdejmij tą pokrywę która jest między drzwiami a deską rozdzielczą (tak jakby z boku deski rozdzielczej) i wtedy popchnij włącznik świateł z tyłu jednocześnie wciskając jego środek i przekręcając w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć ten cholerny włącznik świateł? Próbowałem go wcisnąć i przekręcić w prawo, ale on ani drgnie...

spróbuj zdjac pokrywe od bezpieczników i reką sobie pomóc

pewnie zatrzaski blokują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :>

Teraz tylko diody w lampkę w podsufitce i koniec na ten miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

At first, sorry, that I am speaking english, but I am from Czech Republic and I dont speak polish.

I want to retrofit the red and white lights on the rear and front doors (also part of lightpacket).

There is any DoItYourself for this?

I have all hardware, but I dont know how to connect.

I have Control Module with Audi Part Number '8E0 959 433 AS' (I have el. rear windows)

On front doors I have modules with Audi Part Number '8E1 959 801 E' and '8E1 959 802 E'.

On rear doors I have modules with Audi Part Number '8E0 959 801 A' and '8E0 959 802 A'

I found, that

For front doors: Pin 13 (+), Pin 21 (-) on doors module

For rear doors: Pin 2 a 3 (+), 6 (-) on doors module.

But if I use these pins the door lights dont work :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Convenience module AS won't work with lightpacket - U need at least AT (or BA, BC, BD).

However convenience is needed for start with footlight - U don't need to change module to have entry and warning lights at door trims.

So for the front:

+ pin 13 (at 32 gray connector)

- pin 21 (at 32 gray connector)

For rear:

- pin 6 (at 16 brown connector)

+ (for entry light) pin 2 (at 16 brown connector)

+ (for warning light) pin 3 (at 16 brown connector)

So the wires U write about seems to be OK (I mean pins) - check the wires for damage (measure the circuit if it is not open). Remember about proper setting pins at lamps also (pin 1 is - and pin 2 is +). And at last - after finishing installation, close the door and open it once again ;)

BTW - I have the same rear door modules and I did lightpacket work with these and AS convenience - so there must be a way to start it in your car because we have (had actually) almost the same setup.

My belowed ;): http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=33889.0

Regards,

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yesterday I measured 2,3 and 6 pins on left rear door and these pins are without power.

Can I ask you, do you have door handle lamp?

Because I have read on some deutsch A4 forum, that door handle lamp is needed to work red and white lights on doors.

Thanks a lot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I didn't have door handle illumination - I've added a new one (for test, one at front doors and other at rear), do the wires by myself as described before and it just worked. So that's not true that illuminated door handles are needed...

Door illumination at front doors has the same - as warning and entry lights, + from pin 6 (32 gray connector). At rear the - is the same also but + comes from pin 1 (16pin brown connector).

I really don't know what is going on with your wires. Try with the front doors. Also check bulbs at rear - perhaps one of them is damaged...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry guys, maybe I'm not in the subject but shouldn't be performed adaptation of comfort module? Even is basic version of the module is supporting warning door lights the module I think should be adapted since original car configuration has no lights. correct me if I'm wrong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I didn't have door handle illumination - I've added a new one (for test, one at front doors and other at rear), do the wires by myself as described before and it just worked. So that's not true that illuminated door handles are needed...

Door illumination at front doors has the same - as warning and entry lights, + from pin 6 (32 gray connector). At rear the - is the same also but + comes from pin 1 (16pin brown connector).

I really don't know what is going on with your wires. Try with the front doors. Also check bulbs at rear - perhaps one of them is damaged...

Hello

If you have VAG, can you send me Audi PartNumber of your rear left door module?

(In VAG Address 46: Central Conv. ...)

I have '8E0 959 801 A'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I already mentioned that :decayed: We have the same drive modules at rear doors...

Perhaps marekg is right - I'll try to find at adaptation groups of convenience drv if there is something connected with warning and entry lights...

In my case - I've just installed lights and they work without any additional coding or adapting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w wątku, że ktoś się pytał gdzie idą przewody z podświetlenia wlotu, nie mając go podłączonego seryjnie. Ja przez przypadek też odkryłem, że mam lampki, ale nie podłączone, więc zaraz wziąłem się do roboty :D

Przy wyciągnięciu, zahamował mnie kabelek:

0028bcdedd44f061m.jpg

Kabelek jest podłączony do wtyczki, lecz nie idzie dalej, nie jest do niego podłączony żaden przewód. Foto od środka:

d646487ce9379617m.jpg

Wiec jak widać, śmiało można przewód ciąć.

Potem już tylko lutowanie:

59b8cd044ee9560dm.jpg

I możemy się cieszyć z najtańszego moda w autku :D

Dla mnie ten mod jest chyba najlepszy, ponieważ wnętrze wygląda o niebo lepiej :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I already mentioned that :decayed: We have the same drive modules at rear doors...

Perhaps marekg is right - I'll try to find at adaptation groups of convenience drv if there is something connected with warning and entry lights...

In my case - I've just installed lights and they work without any additional coding or adapting.

Hello

I found this:

http://de.openobd.org/audi/a4_8e.htm#46

But I dont understand how I can turn on the door lights ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziś postanowiłem sprawdzić jak jest u mnie z tymi kratkami, jak się okazało też miałem już diody aby nie podłączone. Więc zabrałem się do roboty, podczas prac, po wyciągnięciu szufladki na pieniądze zauważyłem że posiada ona z tyły kostkę z diodami w prostokątnej obudowie, aby brak instalacji, więc również ją podłączyłem, miałem nadzieję że to samo znajdę za uchwytem na napój lecz niestety, tam już nie dali gratisa :confused4: . Całą instalacje zrobiłem jak w opisie i wszystko świeci elegancko.

Prośba do wszystkich jak by ktoś miał taką kostkę z diodami zbędną :> to z chęcią bym odkupił i uzupełnił brak podświetlenia w uchwycie na napój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu pakietu oświetlenia pod nogi oraz oświetlenie drzwi od spodu (kolor biały). Podświetlenie pod nogi podłączyłem pod lampkę podsufitki. Po sprawdzeniu modułu komfortu pojawia mi się taki błąd:

00532 - Voltage Supply B+

37-10 - Faulty - Intermittent

Czy możliwe że przez to rozładował się akumulator ? Od czego zacząć sprawdzanie czy lampka podsufitki również podpięta jest pod moduł komfortu czy problem znajduje się w drzwiach ? Czy te białe lampki są biegunowe czy to obojętne jak się je podłączy ? Dodam że błąd się da skasować jednak po jakimś czasie powraca :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem być gorszy i tez zrobiłem sobie podświetlenie kratek :evil: :evil:

Wydałem na ten mod ok. 15 pln. :gwizdanie: :gwizdanie: poniżej przedstawiam swoje rozwiązanie z kratkami bez podświetlenia i krótki filmik. :przebiegly: :przebiegly:

1. Wyjąłem kratkę nawiewu, rozłożyłem na "części pierwsze" i tak to wygląda. Ten element pierwszy z lewej jest to środek pokrętła ( już wyrezany), widać to dokładniej na kolejnym zdjęciu jak to jest zrobione. Każdy inaczej podłącza do instalacji auta, ja wpiąłem się do włącznika świateł jak kolega alvaro

dsc00032lpy.jpgdsc00034do.jpg

2. Tak wygląda złożona kratka nawiewu. Wszystkie kabelki zakleiłem izolacją parcianą (jak w oryginalnej instalacji :evil:), a końcówki kabla zakończyłem szybko złączką

dsc00035xh.jpg

3. Tak to wygląda w nocy :rolleyes:

dsc00045iu.jpgdsc00046ik.jpg

dsc00047sg.jpgdsc00048ei.jpg

A tutaj filmik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...