Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Niee. Ten kabel idzie w górny lewy róg, gdzieś tam w okolice licznika... Jutro rozbiorę ten plastik pod kierownicą i zobaczę może rzeczywiście gdzieś zaplątany jest.

Edit.

Nie wiem, ale wygląda na to, że kabel gdzieś tam głęboko jest zaplątany/zwinięty bo ja nie dam rady tego wyciągnąć. Musiałbym chyba całą deske rozdzielczą zdjąć, żeby zobaczyć o co chodzi. Ktoś kiedyś musiał tu się nieźle bawić kablami :facepalm: Zostaje mi tylko przedłużenie kabelka i tak raczej zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się jaka żarówkę kupić do podświetlanej klamki? bo w 1 mi się nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się jaka żarówkę kupić do podświetlanej klamki? Bo w 1 mi się nie świeci

4d0919063a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po przedłużeniu :D U was też te oświetlenie popielniczki, tak jak i wnęka świeci się mocniej po prawej stronie? Wiadomo, że żaróweczka jest po prawej i przy źródle będzie mocniejsze światło, ale tak się pytam dla pewności czy np. moje żarówki już słabe nie są :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po przedłużeniu :D U was też te oświetlenie popielniczki, tak jak i wnęka świeci się mocniej po prawej stronie? Wiadomo, że żaróweczka jest po prawej i przy źródle będzie mocniejsze światło, ale tak się pytam dla pewności czy np. moje żarówki już słabe nie są :decayed:

Tak u mnie jest tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robie podświetlanie klamek,przód już ogarnąłem jeszcze tylko tył i tu mam pytanie.

Z przodu zasilanie podpiąłem pod włącznik szyb, a skąd wsiąść zasilanie w tylnych drzwiach, mam z tyłu korby.

---------- Post dopisany at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany at 10:37 ----------

Z tyłu są też lampki ostrzegawcze czerwone, jeśli to w czymś pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć podciągnęty do kostki w słupku B przewód szaro-niebieski. Wystarczy wtedy że przedłużysz go w wiązce wewnątrz drzwi, podłączysz do diody a drugi kabel dasz do masy (może być z lampki ostrzegawczej - brązowy). Znajdź temat o montażu elektrycznych szyb z tyłu, tam na schematach powinieneś mieć zaznaczony pin na który wchodzi kabel szaro-niebieski przy manualnych szybach z tyłu. Ewentualnie wyjmij kostkę ze słupka i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki biorę się za sprawdzenie:wink: a tak przy okazji ściągając tylna tapicerkę ukazały się głośniki:shock3: a nigdy nie grały i byłem święcie przekonany że ich tam nie ma.

I może być coś nie tak czy coś zepsute, czy wogóle nie podłączone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki biorę się za sprawdzenie:wink: a tak przy okazji ściągając tylna tapicerkę ukazały się głośniki:shock3: a nigdy nie grały i byłem święcie przekonany że ich tam nie ma.

I może być coś nie tak czy coś zepsute, czy wogóle nie podłączone??

To zależy jakie masz radio, czy ori czy nie. Jak nie ori to możliwe że ktoś podłączył go bez przejściówki. Jak ori, to może wzmacniacz coś nie domaga. Jak byś chciał drążyć ten temat, proponuję odpowiedni do tego dział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam ori Symphony II, i tak jak mówisz zacząłem od wzmacniacza jak wyciągnąłem z niego wtyczkę to się wystraszyłem:shock3: bo w środku jedna rdza :slina: porostu jeden wielki syf!! nawet dwa piny przerdzewiały i odpadły!!Narazie wyczyściłem i przylutowałem główny + i na szybo wpiąłem to sub już zaczął działać jeszcze chyba pin od głośników:kwasny::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wilgoć się dostała i ruda się zajęła tematem. Musisz potraktować kontakt sprayem, tylko jak już jest zaawansowane rdzewienie to nic to nie da - więc może lepiej spróbować jakoś wyczyścić. Musisz zrobić tak by wszystkie styki dobrze przewodziły w kostce wzmacniacza i wtedy powinno wszystko ruszyć (jeśli wzmak się nie uszkodził przez wilgoć -ale jak mówisz że działa, to powinno być ok). No to tyle, żeby nie robić OT w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Też nie mam niestety w swojej Audiczce pakietu oświetlenia i w pierwszej kolejności zainteresowałem się podświetleniem diodami w górnej lampce podsufitki (miałem to oryginalnie w poprzedniej B5 i wyglądało fajnie - nie wiem czy tu będzie taki efekt bo jednak w poprzednim mniej było tych wszystkich światełek z radia 1 DIN i klimy a tu jest tego od diabła i może już nie dawać takiego efektu) i szufladki na karty oraz kubka. Przeczytałem calutki wątek i mam takie pytania:

1) czy ten uchwycik z diodami do podsufitki o nr 8E0 919 063 A podejdzie też do mojej B7 ?

2) czy wywiercone otwory w górnym panelu na te diody nie psują estetyki tego panelu ? - wolałbym sam je wywiercić bo cały ten panel do mojego kosztuje na Allegro około 140zł + przesyłka + jeszcze 70zł za te diodki w ASO no to już niezła kasa ale nie chciałbym też żeby to fajansiarsko wyglądało takie niechlujnie wywiercone otworki - wiadomo w nocy to nie będzie tego widać ale w dzień to już może być widoczne

3) jakie dajecie diody do oświetlenie kubka i szufladki - led czy zwykłe ? - pomyślałem sobie żeby podejrzeć jak to jest w przełączniku ESP i kupić takie same w ASO do kubka i szufladki żeby się nie różniły odcieniem ale podejrzałem i niestety to już nie te czasy że się diodę czy żaróweczkę wymienia tylko dioda (wydaje mi się że jest to LED ?) jest integralną częścią płytki i chyba już jak się spali to do wymiany razem z całym przełącznikiem chyba że jakiś elektronik może się pobawić w jej wymianę.

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich Audimaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Też nie mam niestety w swojej Audiczce pakietu oświetlenia i w pierwszej kolejności zainteresowałem się podświetleniem diodami w górnej lampce podsufitki (miałem to oryginalnie w poprzedniej B5 i wyglądało fajnie - nie wiem czy tu będzie taki efekt bo jednak w poprzednim mniej było tych wszystkich światełek z radia 1 DIN i klimy a tu jest tego od diabła i może już nie dawać takiego efektu) i szufladki na karty oraz kubka. Przeczytałem calutki wątek i mam takie pytania:

1) czy ten uchwycik z diodami do podsufitki o nr 8E0 919 063 A podejdzie też do mojej B7 ?

2) czy wywiercone otwory w górnym panelu na te diody nie psują estetyki tego panelu ? - wolałbym sam je wywiercić bo cały ten panel do mojego kosztuje na Allegro około 140zł + przesyłka + jeszcze 70zł za te diodki w ASO no to już niezła kasa ale nie chciałbym też żeby to fajansiarsko wyglądało takie niechlujnie wywiercone otworki - wiadomo w nocy to nie będzie tego widać ale w dzień to już może być widoczne

3) jakie dajecie diody do oświetlenie kubka i szufladki - led czy zwykłe ? - pomyślałem sobie żeby podejrzeć jak to jest w przełączniku ESP i kupić takie same w ASO do kubka i szufladki żeby się nie różniły odcieniem ale podejrzałem i niestety to już nie te czasy że się diodę czy żaróweczkę wymienia tylko dioda (wydaje mi się że jest to LED ?) jest integralną częścią płytki i chyba już jak się spali to do wymiany razem z całym przełącznikiem chyba że jakiś elektronik może się pobawić w jej wymianę.

Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich Audimaniaków

Jeśli chodzi o te diody to ja miałem w b5 następnie przełożyłem do b6 a teraz mam je w b7;) co do podświetlenie wizytownika i kubka to kupiłem gotowy zestaw z alledrogo za 60 zł. A co do otworów śmiało można wywiercić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te diody to ja miałem w b5 następnie przełożyłem do b6 a teraz mam je w b7;) co do podświetlenie wizytownika i kubka to kupiłem gotowy zestaw z alledrogo za 60 zł. A co do otworów śmiało można wywiercić;)

Dzięki za odpowiedź :notworthy:

Dobra czyli zamawiam te diody z ASO - rozumiem, że one mają już kabelki i tylko P&P się podłącza pod gotowe złącza w tym panelu, które wcześniej w tym wątku ktoś pokazywał na zdjęciu ?

Mógłbyś dać jakiegoś linka albo jakieś zdjęcie jak wygląda ten gotowy zestaw z Allegro do podłączenia kubka i szufladki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te diody to ja miałem w b5 następnie przełożyłem do b6 a teraz mam je w b7;) co do podświetlenie wizytownika i kubka to kupiłem gotowy zestaw z alledrogo za 60 zł. A co do otworów śmiało można wywiercić;)

Dzięki za odpowiedź :notworthy:

Dobra czyli zamawiam te diody z ASO - rozumiem, że one mają już kabelki i tylko P&P się podłącza pod gotowe złącza w tym panelu, które wcześniej w tym wątku ktoś pokazywał na zdjęciu ?

Mógłbyś dać jakiegoś linka albo jakieś zdjęcie jak wygląda ten gotowy zestaw z Allegro do podłączenia kubka i szufladki ?

Tak diody pasują p&p a co do podświetlenia wizytownika i kubka to kupowałem od użytkownika baza10 na alledrogo( są to 2 kawałki plexi na końcu plexi dioda i kabelki do podłączenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie pokrewne z tematem. Jak rozebrac srodkową kratke nawiewu tak zeby podmienic z innej tą kratownice, bo jak ustawie zeby dmuchalo w gore to sammo opada w dol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszej chwili tak chciałem zrobić i zakupiłem u kolegi z forum kratki, ale okazało się gdy wyjąłem swoje że mają instalacje do podświetlenie wiec może dało by się do tej kratownicy jakoś dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja podświetlenia jest w kółku wystarczy przełożyć. Prawdopodobnie można nawet samo podświetlenie wyciągnąć i włożyć do innej kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...