Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana amortyzatorów w seryjnym zawieszeniu sportowym (1BE).


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

hm... cieżka sprawa z tymi amorami do 1BE akurat w moim avancie AJM sprzedawcy pisza ze podejda oprócz KYB 353016 też KYB 343302 lub

343302= 353016 :shocked: cena za 343302 344 zl szt.

Dostałem odp. od dystrybutora KYB ze 353016 dedykowane są do zawieszeń -50 mm wiec juz teraz niewiem w co i jakie amortyzatory udeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nadszedł czas wymiany amorków z tyłu, zastanawiałem sie nad załozeniem 1BE, ale patrząc na ceny amorków to zastanawiam sie czy nie lepiej kupić gwint Ta-technix oddzielnie na przód i tył(zaczynajac od tyłu)

W przypadku Quattro według stronki podanej pare postów wyzej trzeba troche hajsu wydać

AMORTYZATORY KAYABA {TYŁ} GAZOWE(A341909) - 438.98 zł(brutto: 535.56 zł) :kwasny:

AMORTYZATORY Monroe {TYŁ} GAZOWE(MONE2020) - 356.91 zł(brutto: 435.43 zł) :wallbash:

AMORTYZATORY Monroe {TYŁ} GAZOWE(MONE2036) - 296 zł(brutto: 361.12 zł) :disgust:

http://www.audi.amorki.com/wersja.php?wer=1570&m=33&o=26069

i nie wiem czy to są ceny za sztuke czy za komplet na oś :mysli: A jeszcze do tego sprężyny trzeba by kupić, bo w serii mam 1BA

A w przypadku zakupu seryjnych amorów na tył, nie wiem czemu ale amory sa takie same podane co wyzej napisałem

http://www.audi.amorki.com/wersja.php?wer=1569&m=33&o=26069

Nawet jeśli cena podana jest jednak za 2 szt to nie wiem czy nie lepiej kupić zawieszki gwintowanej bo cena niewiele sie rózni

http://www.allegro.pl/item687156173_audi_a4_1994_2001_zawieszenie_gwintowane_tyl.html tu jest bez Q ale można dostać za te pieniadze również wersje Quattro na jedna oś, a z czasem dokupić na przód

Chyba lepszym rozwiazaniem bedzie kupno tego gwintu niż sztukowanie zawieszki 1BE, w używkach bardzo trudno dostać wersje Quattro :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat, chce do swojego AJMa avant FWD zalozyc 1be lub cos zblizonego. Czy do 1.9tdi idzie ten sam zawias do do 2.5 2.6 2.8 ?? Czy jest roznica sedan / avant. Oraz czy do b5 podejdzie z b6 (ale z tego co wyszukalem to nie).

I ostania sprawa, czy jakis posiadacz avanta tdi na jakims obnizonym zawieszeniu (najlepiej 1be) moglby zmierzyc odleglosci od nadkola do srodka piasty, byloy to pomocne w okresleniu jaki zawias ja mam, oraz jak to bedzie docelowo wygladac, ew foto swojej fury z profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy a jak tak czym sie różniły amortyzatory po liftingu w 99 roku od tych wcześniejszych?

Chcem kupić amortyzatory MTS i rzekomo nie ma różnic rocznikowych.

Pytam się bo w pary tematach było coś wspominane o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głownie chodzi o to że:

do polifta pasują amorki z przedlifta, natomiast do przedlifta z polifta nie pasują :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie różniły amortyzatory po liftingu w 99 roku od tych wcześniejszych?

Dołączam się do pytania, jakie konkretnie są różnice?

Na allegro jedni twierdzą że pasują te sprzed liftu do tego po lifcie, drudzy zaś że niepasują bo ponoć inna wysokość osadzenia talerza na sprężynę - i bądź tu mądry. Niechę kupić a potem bawić się w odsyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnej różnicy.

Stosowane były od 95 do 01r. te same amory.

Jeśli jakaś była to jestem ciekaw jaka??

Mówimy o przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat i proszę o pomoc...

Musze wymienić amory z tyłu A4 b5 AFN zawias 1BE rok 1998 nr nadwozia do 199 999. Interesuje mnie tylko to co idzie na 1 montaż czyli Sachs lub Boge i teraz proszę Was o pomoc które mam wybrać z katalogu:

WebCat 3

1BE to zawiasw wzmocniony czy sportowy??

Wybrać Advantage czy Super Tourning??

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Problem rozwiązany :)

---------- Post dopisany 26-02-2013 at 06:18 ---------- Poprzedni post napisany 20-02-2013 at 10:38 ----------

Jeżeli ktoś kiedyś będzie szukał amortyzatorów pod zawias 1BE (zawias spotrowy) z ww danymi to numer:

Sachsa - 170 814

Boge - 27 446

Ori - 8D0 513 031E

bynajmniej u mnie tak było... w razie czego służę pomocą.

pozdrawiam Hołek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amorki z tylu 8D0513031D i wg kolegi Adadur (parę postow wyżej) jest to zawieszenie 1be Avant tyle tylko że ją mam je w sedanie. Strasznie tył siada jak mam full zbiornik paliwa i pasażerke z tylu. Mam sprezyny 1 kropka zielona i 1 biała. Czuje że już springi się wyrobily. Jak go podwyzszyc? Jakie dać springi ? Ma ktoś a4 b5 sedan na 1be żeby mi powiedział ile cm ma od ziemi do wnęki koła ? Koła 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie a4 b5 miały wysokość 69 cm do ranku nadkola na 1BA. Jeśli 1BE to -20, to powinno być 67cm :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Audi A4 Avant 99r. polift 1.9tdi AFN. Zmieniam zawias na sprezyny Eibach -30mm (bardzo podobne do 1BE). Jakie amortyzatory do tego mam założyć?

Nie chce przepłacać, interesuje mnie jakiś BILSTEIN, SACHS lub KAYABA.

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...