Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Orange - Kara za zerwanie umowy ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Moze wiecie jaka jest kara za zerwanie umowy w orange, jakie sa procedury, gdy nie place rachunku i oni zwrywaja umowe ? :mysli: Wkur..a mnie ta sieć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja placilem w era 16,6 zl za miesiac. Umowa na 3 lata. Na umowie 600zl... pomniejszane systematycznie z kazdym miesiacem. Przeszedlem do Play. Oni zalatwiali formalnosci... od ery dostalem fakturke do zaplaty ostatni abonament (wykozystany) plus kara. Co ciekawe z Play mam zdecydowanie lepszy zasieg... i to bez wlanczania sieci plus.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to oni wyliczają kare indywidualnie. Wszystko zależy od tego jaką masz kwotę w umowie za zerwanie umowy. Kiedyś to było 1500 zł, a teraz różnie. Oni to wyliczają podobno tak że 1500zł x (ilość miesięcy jaka Ci została do końca umowy) i dzielą to przez okres umowy. Tylko Ty np. zamiast 1500 zł możesz mieć 1200.

Ja w tym tygodniu też zrywam z nimi jedną umowę tyle że przy okazji będę pisał skargę. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink4:

Jeśli chodzi o nie płacenie rachunków to wyłączą Ci telefon, będą wydzwaniać, wysyłać pisma. Później odezwie się windykacja, będzie straszenie sądami. A na koniec trafisz na czarną listę i chcąc nie chcąc będziesz musiał wszystko zapłacić. :/ Oni w ch..a robić nas mogą, ale nam niestety nie wiele można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w umowie masz dokładnie napisane co i jak

jak nie bedziesz placil to chyba po 3 miesiacach odłączają ci telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz placil to chyba po 3 miesiacach odłączają ci telefon

odlaczaja po 2 teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię i wszystkiego się dowiesz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedłem od tych patafianów jak to jeszcze Idea była.Raz mnie wk**wili i wystarczyło.

Teraz o wielu lat mam Erę i jest lepiej choc ostatnio na przedłużeniu umowy też próbowali mnie podku**ić.

Na szczęście poszli po rozum do głowy. :decayed:

I zrozumieli że nie wolno robić stałych klientów w bambuko. :pali:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange to sieć do d*py. Miałem najpierw Orange Mix35, babka zadzwoniła do mnie na telefon i namówiła mnie zna zmianę taryfy na Delfin. Ale nie wspomniała przy tym ze po przejściu stracę darmowe SMSy do Orange i kurde smsując z dziewczyna nabiłem sobie rachunek na ponad 150zl. c**j... nawet nie powiadamiają że się wykorzystało abonament, tylko zużyłem 35zł w ramach abonamentu Delfin i później płaciłem x2 za rozmowy po przekroczeniu. Tak wiec napisałem reklamacje że chce przejść z powrotem na Mixa. Firma do d*py kończę abonament i przechodzę do jakiejś innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange to sieć do d*py. Miałem najpierw Orange Mix35, babka zadzwoniła do mnie na telefon i namówiła mnie zna zmianę taryfy na Delfin. Ale nie wspomniała przy tym ze po przejściu stracę darmowe SMSy do Orange i kurde smsując z dziewczyna nabiłem sobie rachunek na ponad 150zl. ch***j... nawet nie powiadamiają że się wykorzystało abonament, tylko zużyłem 35zł w ramach abonamentu Delfin i później płaciłem x2 za rozmowy po przekroczeniu. Tak wiec napisałem reklamacje że chce przejść z powrotem na Mixa. Firma do d*py kończę abonament i przechodzę do jakiejś innej.

kolego tutaj jest Twoja wina, abonament jest dla ludzi rozsądnych a nie dla, za przeproszeniem, "dzieciaków" które nawalają smsy co sekundę, takie jest moje zdanie :wink4:

ja mam abonament w Erze od ponad 3 lat, obecnie mam ponad 7 godzin rozmów do wszystkich sieci za niecałe 80 zł miesięcznie ale też udaje mi się go przekroczyć :kox:

niestety w abonamencie nikt nie będzie Tobie przypominał, że przekroczyłeś limit, bo w końcu na tym zarabiają :cool1: i nie sądzę, że Twoja skarga dużo da :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarga dała dużo, co prawda rachunek zapłacony, ale powrót do Mixa35 już jest :) A pan u góry mógłby troszkę bardziej z kulturą się zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez wkur.... orange, zaplacilem kare 300zł teraz jestem w play płace rachunki po 60zł nawijam wiecej niz wczesniej a w orange mialem rachunki po 200 - 300zł :/ chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarga dała dużo, co prawda rachunek zapłacony, ale powrót do Mixa35 już jest :) A pan u góry mógłby troszkę bardziej z kulturą się zachowywać.

Tacy są już ci z mongoli -może nie są źli ,ale nie owijają w bawełnę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwuje Era ze za telefon do Play place jak za mokre zborze. Pomiajajc to jest w miare ok . Kara wyliczana jest na zasadzie abonamentu z tego co sie orientuje. Wyzsza niz abonament napewno nie bedzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w umowe. Dzis pytalem o to w pracy. Orange ma wyzsze kary od Ery. Z tego co mowili to powyzej tysiaca nawet...

Zerwalem abomanent w erze. zaplacilem kare ktora zaraz mi sie zwrocila w play poniewaz 3 abonamenty dostalem po 50% :decayed: zasieg mam swietny. Przy czym telefon Motorola Defy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to liczą to w jakiś popierdolony sposób. Liczą liczbę dni które pozostały do końca umowy razy coś bez promocji.

Ja nie wiem dlaczego narzekacie na orange. Jestem tak już kilkanaście lat i zawsze ale to zawsze dostaję za***iste warunki. (może na firmę inaczej to działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na firme tzn mialem do zeszłych wakacji od 10 lat, odkąd centertel przeszedł w idee. Nigdy nie nazekałem jak była idea, odkąd jest to poje.... ORANGE non stop mialem problemy z zasięgiem, abonent poza zasiegiem nawet jak miałem full zasięg itp nie wspominając o rachunkach. Mam jeszcze jeden w orange na firme jeszcze tez do wakacji... nie uzywam tego telefonu wogole, abonament mam za 60zł a rachunki mi przychodza po ponad 100zł ?? na bilingach jakies połaczenia z netem, smsy itp... dzwonilem do biura niejednokrotnie i im sie wszystko zgadza. Kolega ma to samo, 3 telefony na firme, abonament najwyzszy, a rachunki przychodza od 500 do 800zł miesiecznie..... zerwal z nimi umowe, kara 1500zł, poszedł do PLAY tak jak ja i teraz dzwoni tyle samo jak wczesniej i rachunki nie przekraczaja abonamentu za 70 kilka złotych..... mi przychodza rachunki po 50zł z groszami, a tez nawijam naprawde bardzo duzo...... mam abonament za 70kilka złotych ale ze przeniosłem do nich numer dali mi znizke 50% na cały okres umowy na abonament :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarga dała dużo, co prawda rachunek zapłacony, ale powrót do Mixa35 już jest :) A pan u góry mógłby troszkę bardziej z kulturą się zachowywać.

ja byłem bardzo kulturalny i raczej nie napisałem nic co by mogło Ciebie urazić :wink4: a wracając do Twojego problemu to Twój wysoki rachunek był tylko i wyłącznie Twoją winą :naughty:

Skarga dała dużo, co prawda rachunek zapłacony, ale powrót do Mixa35 już jest :) A pan u góry mógłby troszkę bardziej z kulturą się zachowywać.

Tacy są już ci z mongoli -może nie są źli ,ale nie owijają w bawełnę :rolleyes:

masz rację, nie jestem zły i nie owijam w bawełnę, po co siebie i innych oszukiwać przesłodzonymi słowami :gwizdanie:

a do ludzi co mają abonamenty w Play, jakie macie ilości darmowych minut? bo ja jak mi się kończyła umowa to przestudiowałem dokładnie wszystkie oferty wszystkich sieci i nic nie mogło przebić oferty, którą złożyła mi Era :mysli: dla przypomnienia: mam abonament za 75 zł, w tym 470 minut do wszystkich, dwa numery do Ery do których mam po 2000 minut i oni do mnie też, minuty wymienialne na smsy w stosunku 1:1 oraz na MB w stosunku 1:1 :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...