Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

A ile chcesz za takie graty?? [emoji14] to może by mi fundusz jeszcze jakoś to zmieścił :D Jena lampa rozklejona 2h zeszło lekką rekom teraz motowanie :decayed: jutro biorę drugą byłem w castoramie i tam kleiii a kleiii że człowiek pogłupiał ale jeden bardzo przykuł moją uwagę z Pattex Fix Total klej i uszczelniacz bezbarwny.

Myślicie że może to zdać egzamin??

Poszło pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają ten sam problem. Próbuj z różnymi taśmami.

Już ogarnięte zrobiłem sobie ładne szablony z tekturki dzięki czemu nie uszkodzę odbłyśnika ani nie pomaluje mi się bo zabezpieczyłem dobrze :banan: ale dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę z innej beczki ale tutaj na pewno będziecie wiedzieć - czy przysłona z ori xenonu do A4 B5 podejdzie bez rezania do soczewki H7? chodzi o to że jeszcze jakiś czas będę miał HID-a zanim włożę koito i tutaj przysłona ma kształt mniej więcej taki __/ __/ i w nocy kierowcy migają bo widocznie ich oślepiam a wiem że przysłona z soczewek z mocowaniem d2s daje inną linię światła

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem uzyskać taki efekt:

IMG_0345.jpg~original.jpeg

u mnie z kolei jest tak (odległość 10m):

IMG_0447.jpg


ale skoro mówisz że w d2s jest taka sama przysłona to wychodziłoby na to, że ja mam za wysoko ustawione a ustawiałem co do cm zgodnie z poradnikiem w warsztacie na forum... dziwna sprawa, myślałem że to wina tej linii światła która nie jest "obcięta" jak w innych xenonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od Q7 w soczewkach tez tak mam i nikogo nie raze, ten skos pada na moj pas a nie na lewy, moze za bardzo w lewo masz lampy ustawione :P

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mam idealnie na wprost albo nawet delikatnie w prawo, to nie to, ale dzięki za podpowiedź :-) Najprawdopodobniej wymienię przysłonę na taką z ogranicznikiem.

Mam kolejne pytanie. Jako że oczywistym jest, że odwrotnie założenie przysłony skutkuje świeceniem w niebo lub ustawieniem jak w angliku, tak nie do końca oczywiste jest dla mnie ustawienie soczewki i odbłyśnika - czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka raczej obojętnie ale z odbłyśnikiem już raczej gorzej. U mnie w bixie q7 odbłyśnik jest od dołu płaski a od góry zaokrąglony. Montuje się płaskim do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę musiał to sprawdzić u siebie, bo przykręcić można dowolnie i tak się teraz zacząłem zastanawiać czy nie przykręciłem odwrotnie przez przypadek.


Mówisz, że jest płaski od dołu a zaokrąglony od góry - masz na myśli wnętrze odbłyśnika czy ramkę z otworami na śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć ramki bym nie brał pod uwagę. Chodzi mi o kształt (wypukłości) samego odbłyśnika. Co do tych linii odcięcia to nie sprawdzałem pod ścianą ale jadąc normalnie mam idealne pojedyncze odcięcie. Nie tak jak u Ciebie. Światła ustawiałem na diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość i słabe żarniki osrama (używka) ale widać o co chodzi chyba:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8c7b947b6b9d988.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbbd945f5f63a840.html

Wysokość jest ustawiona do testów o oczko wyżej na sterowaniu niż powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że to słabe żarniki...jak dla mnie to bardzo jasno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabe. Jak wrzuciłem wcześniej na próbę kumpla nówki philipsy to było o minimum 20-30% lepiej. Te osramy są już po mega przebiegu i nawet barwy za bardzo nie trzymają. No ale w porównaniu do zwykłej H7 to faktycznie jest grubo ;)

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie bo jeden czasem sobie migocze delikatnie i potrafi zgasnąć. Jak wyłączę i włączę już nie gaśnie. To nie wina przetwornic bo po zmianie z lewej na prawą gaśnie z prawej. 100% dojechane żarniki. W środku bańki aż są już żółte i przypalone lekko.


Panowie zapytam z ciekawości. Jakie są według Was najlepsze soczewki jakie można posadzić w lampie z B5? Może któreś obecnie produkowane? Kumpel mnie gnębi żebym zrobił mu bixy ale upiera się przy nowych soczewkach. Może hella 3? Pewnie są lepsze niż te w Q7.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hella 3 sa lepsze od Q7 bo sa nowsze i daja lepszy promien a poza tym poziom trudnosci ich montazu jest podobny do tych od Q7, minus ze czesto kupuje sie ich bez pierscieni mocujacych a cena ich wacha sie od 25zl do 80zl za sztuke w ASO, u mnie w VW 25zl za sztuke, w necie 30zl plus kw za szt. Te z Q7 maja mocowanie zintegrowane z soczewka :)


Zapytaj bidzio1 czy ma jakis komplecik do sprzedania, polecam zakup u niego, sprzedaje igielki :)


takie cudo raczej by sie nie zmiescilo do lamp poliftowych w B5? :decayed:

https://hidretrofit.pl/sklep/soczewki-koito-biled/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko kumpel chce nowe i weź mu tłumacz jak kozie przez łańcuch. Czy oferta z tego linku jest ok?:

https://hidretrofit.pl/sklep/hella-gen-3-bi-xenon/

Tylko nie wiem jak jest z odbłyśnikami. W Q7 są alu a tu raczej plastik. Ponoć alu lepiej odprowadza temp i odbłyśnik się tak szybko nie wypala.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...