Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli trzeba mieć taki luźny 1000zł bo jeszcze wysyłki itp..

A zapytam jeszcze o same lampy czy najlepiej mieć drugi komplet do przeróbki tak? Bo mi niestety ale auto prawie codziennie potrzebne do pracy.. Ale zawsze można się na rower przerzucić.

A zobacz sobie w dziale sprzedam,ktos miał na handel lampy od Gwertego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swoje po 50zl sztuka na allegro ale w ciemno i po jednej kupowalem a przesylka byla 30zl pobraniowa, wiec wyszlo mnie w sumie 100zl za 2 prztewornice i 60zl wysylki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że Gwerty z tego co wiem ma przetwornice i żarniki d4s. To całkiem inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieca tak samo, tylko ze sa mniej szkodliwe dla srodowiska czy cos takiego i nie ma podrobek zarnikow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ceną tych d4s do d2s?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł za dwie przetwornice?

Za 2 sztuki. Przecież napisałem ile wyszło.

Wysyłka 30zl.

I tak mam zarniki d4s.

Edytowane przez darek995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytania. Chciałbym jutro zamówić jakiś klej do sklejenia klosza po operacji z bixem. Przeczytałem temat i często przewija się w nim WURTH K+D ale nikt nie odpowiedział na pytanie czy po sklejeniu nim lampy później je rozkleję w razie problemów.

Druga sprawa to malowanie wkładów w lampach. Nie mam pojęcia jak to może wyglądać więc zdam się na Wasz gust. Kolor mojej B5 to LZ5L czyli ciemny granatowy metalik. Malowałem ostatnio zderzak tylny i zostało mi trochę dobranej farby. Prysnąć wkłady pod kolor nadwozia czy się nie wydurniać i walnąć je w czarny mat? Przy okazji malowania czy odbłyśnik za kierunkiem też można prysnąć? Będzie widoczny w dzień? Z góry dzięki.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś odpowiadałem w tym temacie. Rozkleisz bez problemu a wręcz rozpadna ci się w rękach. Zapoznaj się z karta katalogowa produktu a później zobacz z jakich tworzyw jest zrobiona lampa to znajdziesz odpowiedź dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś kiedyś pisał, że właśnie do tych tworzyw klej poliuretanowy będzie ok. Jeśli silikon, poliuretan i klej do szyb odpada to czym polecasz to zrobić aby było dość porządnie ale dało się to późnij rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał tak samo mówiłeś o tym do szyb a ja za siuraka nie mogłem rozwarstwić lampy w dłoniach,fakt po podgrzaniu opalarką było łatwiej ale wątpię by taka temperatura panowała nawet w Chorwacji :wink:

Sławek nie fisiuj i wal w czorny bo czorny pasuje do wszystkiego.

Obleć temat,Misiek ma jakiś fajny klej i poleca.

Ja bym kierunku nie dawał w czerń bo może być problem w słoneczne dni.

Pamiętaj ze chrom schodzi jak nic wiec najpierw spróbuj na części do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z Miśkiem mam stały kontakt. Kupiłem od niego właśnie soczewki z Q7 i chce to powoli ogarniać. Lampy leża rozklejone już kilka dni i czekają na graty oraz właśnie klej. Misiek kleił lampy właśnie na masę poliuretanową z castoramy. Ten WURTH to pewnie to samo tylko może być lepszy jakościowo.

Kumpel z forum ma lampy pomalowane w czarny mat nawet za kierunkiem i twierdzi, że na czarnym tle kierunek jest bardzo dobrze widoczny nawet w słońcu.

Co do próbowania na części do malowania to co masz dokładnie na myśli bo do końca nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak malujesz to musisz okleić odbłyśnik zebyś go nie zamalował a to juz problem.

Zapytaj Miska ile trzeba sie naszukać idealnej taśmy albo kombinowac zeby nie zedrzeć chromu dlatego ja zawsze próbowałem na tej części do malowania ,chodź ona jest jakby mocniejsza od tej z odbłysnika ;)

Co do kierunku to nie powiem,wiem ze juz odwrotu nie bedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek ten pasek z kratowniczką za kierunkiem można zostawić w chromie. Co do oklejania to chyba dobra okażę się kiepskiej jakości taśma papierowa budowlana. One nigdy nie trzymają dobrze i same odpadają praktycznie. Na wszelki wypadek można ją gdzieś raz czy dwa przykleić i odkleić aby osłabić klej jeszcze bardziej. Temat do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze ja w pracy widziałem ze 20 rodzajów papierowej taśmy,nawet ta do malowania co nie trzyma sie w ogóle zrywała chrom.

Az udało mi się napotkać jedną rolkę co nie zrywa tak mocno ale to był fart ;) ;)

Powodzenia i pochwal się oczywiście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam trochę z innej beczki. Czym kleić elementy wewnątrz lampy? Np. uchwyt na silniczek regulacji - to jest ABS? Jakiś specjalny klej/spoiwo do tego znacie i możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście malowałbym na czarny połysk i całą ramkę z kierunkiem, ale wywaliłbym tą "soczewkę"

Edytowane przez Trzesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam trochę z innej beczki. Czym kleić elementy wewnątrz lampy? Np. uchwyt na silniczek regulacji - to jest ABS? Jakiś specjalny klej/spoiwo do tego znacie i możecie polecić?

Przyłączam się do pytania. Mam ułamany górny uchwyt soczewki i chce go porządnie przykleić. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajny klej zawierający cyjanopan ( pisze z pamięci i jeśli się myle proszę o poprawę) tj. Kropelka, SuperGlue nie radzi sobie z rozpuszczeniem plastiku ABS, mimo wszytsko są zaliczane do klejów poliakrylowych które kleją plastiki (po prostu tworzywo sztuczne jakim jest plastik ABS jest trudne do rozpuszczenia przez taki klej i wiązanie jest bardzo słabe - klej rozpuszcza zbyt płytką powierzchnię)

Podobno (podobno, bo nigdy nie użwyałem... ja zapewne użyłbym poxipolu -.- ) Araldite 2021 lub Araldite 2022 są dobrymi klejami do tworzyw sztucznych i nie tylko.

Wadą tych klejów to długie schnięcie oraz cena :/

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-o-0113&order=d&string=Araldite

Patrząc na właściwości klejące wg. producenta to Araldite 2022 bardzo dobrze sobie radzi z klejeniem ABS'u: http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/62/05/39/5362053909_1

Jak bede miał coś do sklejenia z abs'u to może sobie sprezentuje taki klej i zoabacze co jest wart :decayed:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...