Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje Grzesiu ale dla osób które naprawiają lampy dla handlarzy to co lepiej przywieźć i zrobić bixa do golfa czy laser led do bmw czy audi?

I pewne jest to ze projektory bixenon będą raczej drożaly niż tanialy bo jednak będzie tego mniej na rynku.

Macie gdzies jakies fotki z montazu Hella 3 w zwyklej lampie w B6 ? Duzo jest ciecia obudowy (poza otworem na oko), czy przy projektorze cos trzeba rowniez podcinac? Bo mam tez z B8 lift, ale po szybkich przymiarkach stwierdzilem, ze rzezba w obudowie za duza...i wolalbym cos "delikatniejszego" wlozyc. Moze ktos jakies rady podrzuci itp :)

Pod hella 3 nie trzeba wogole obudowy ciąć w b6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzies jakies fotki z montazu Hella 3 w zwyklej lampie w B6 ? Duzo jest ciecia obudowy (poza otworem na oko), czy przy projektorze cos trzeba rowniez podcinac? Bo mam tez z B8 lift, ale po szybkich przymiarkach stwierdzilem, ze rzezba w obudowie za duza...i wolalbym cos "delikatniejszego" wlozyc. Moze ktos jakies rady podrzuci itp :)

B8 sobie odpuść do tych lamp

Hella3 siada tam pięknie

Delikatne szlify ramki i wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projektor ze nic nie trzeba ciąć. Jedynie pocięcie obudowy żeby projektor wszedł do samej maskownica w której trzeba powiększyć otwór pod projektor. To jest najprostszy projektor który pasuje do zwykłych b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No B8 odpuscilem ;)

Cos jeszcze oprocz tych delikatnych szlifow ramki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę sie ... jakieś porównanie ktoś wrzuci ?

By można naocznie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to macie soczewki Hella 3 i ew jakie ceny? Moze byc tu lub pw.

Jak coś to mam sporo hella 3,jak i b8 .wystawione na forum gdzie jest cena i fotki poglądowe.
Poszło pw

Odpowiedziałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest limitem w intemo który na światłach mijania powoduje, ze cześć wiązki świetlnej s jest ponad linia odcięcia i oświetla to co wyżej na drodze np znaki a jest na tyle słaba ze nie oślep jadących z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie leda z xenonem:

Jak dla mnie to xenon lepiej wypada od leda...

Sam mam bixa od Gwertego zrobionego na koito d4s, intemo i zarnikach philipsa i swieci elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę inna konstrukcja lamp ledowych na kilku pojedynczych projektorkach w aucie nie ukrywając ze średniej półki.

Tym bardziej ze tiguan ma dobrego bixa intemo

A leon no cóż nigdy nie miał dobrych świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest limitem w intemo który na światłach mijania powoduje, ze cześć wiązki świetlnej s jest ponad linia odcięcia i oświetla to co wyżej na drodze np znaki a jest na tyle słaba ze nie oślep jadących z naprzeciwka.

Grzesiu ma to jakiś znaczenie lewa prawa strona chodzi o te nacięcia. [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to są zdjęcia pary projektorów to masz z różnych roczników i prawdopodobnie różnych modeli aut wyjęte. W parach zawsze były takie same. Ale nie zauważyłem żeby była jakaś różnica między nimi wiec możesz śmiało montować je do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na parowanie? Wziąć do domu i wygrzać? Pociągnąć jeszcze wurthem na miejscu łączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić uszczelki w deklach , oring w oprawę kierunku .odpowietrzniki czy są i czy są drożne. A jak są jakieś niedoskonałości klejenia to dosuszyć i zalać spoine szczeliwem lub jakimś dobrym preparatem ubs np.z oferty sika

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bixenon hella EvoX-r + osram cool blue intense, przetwornica ori hella 4b31f585158a865d8991b38263fe27c5.jpg8e00a94937bf3b3de35732b05f9a4e09.jpg

Koito bi led niestety we mgle.

403a2572fae540349e89b1ed4bfd242b.jpg40358c9a8b1362a8783605690f51183e.jpg

9ea992cadaab5ba658785d5af05007e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to są zdjęcia pary projektorów to masz z różnych roczników i prawdopodobnie różnych modeli aut wyjęte. W parach zawsze były takie same. Ale nie zauważyłem żeby była jakaś różnica między nimi wiec możesz śmiało montować je do lamp.

Nie do końca jest tak jak mówisz.

Owe soczewki jeśli się nie mylę są wyjęte z a3 2015r .Same soczewki zamontowane w lampie czy nawet sama lampa nie zawsze przecież jest takiej samej daty produkcji.

Ja osobiście nie potrafię wyjaśnić tej minimalnej różnicy .nie wiem może to ma związek z tym że mamy ruch prawostronny i znaki są po prawej stronie.

I czy to Tiguan,czy A3 czy superB ,(nie wiem czy zawsze ponieważ nie zwracałem na to nigdy uwagi) mają taką różnicę.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...