Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Gwerty wklej ten opis na pierwszą strone w spojler.

Hodini ja bym jeszcze powalczył z tymi przełącznikami oraz dodałbym kostke rozłączną w wiazce do samych przełączników, miałem swego czasu też tak zrobione kable, przy rozkręcaniu plastików pod kierownicą było to dosc niewygodne, aktualnie mam tam kostke i jak trzeba cos zajrzeć to rozpiecie wiązki to sekunda i cały plastik wyjmujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty wklej ten opis na pierwszą strone w spojler.

Hodini ja bym jeszcze powalczył z tymi przełącznikami oraz dodałbym kostke rozłączną w wiazce do samych przełączników, miałem swego czasu też tak zrobione kable, przy rozkręcaniu plastików pod kierownicą było to dosc niewygodne, aktualnie mam tam kostke i jak trzeba cos zajrzeć to rozpiecie wiązki to sekunda i cały plastik wyjmujesz.

Hmmm nie do końca rozumiem :) masz na myśli taką kostkę?

c996649d64c045ec26ffd672c6a3df4e.jpg

Bo jeśli tak, to właśnie ona jest zamontowana tutaj

b74830ea7b66bf14e37645a780286017.jpg

Przyczepiona żeby nie latała wszędzie, a plexi podłożone, bo ciężko było wpiąć się przez wygłuszenie.

Edytowane przez Houdini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie, czyli masz instalkę odpinaną tak że wyjmujesz plastik bez ciągania za sobą kabli :wink: Tak wiec moja sugestia juz zrobiona :grin:


A co do przełaczników, chdziło mi o coś fabrycznego zamiast takich pstryczków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie, czyli masz instalkę odpinaną tak że wyjmujesz plastik bez ciągania za sobą kabli :wink: Tak wiec moja sugestia juz zrobiona :grin:

A co do przełaczników, chdziło mi o coś fabrycznego zamiast takich pstryczków :P

Myślę że ciężko by było, zwłaszcza że z drugiej strony mam jeszcze wyłącznik składanych luster pod alarm i wyłącznik coming/going home, więc robi się już tego sporo, a nie chcę żeby to było widoczne. No chyba że masz jakieś ciekawe propozycje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bym tak chciał podłaczyj jako swiatła długie bixy plus stare długie zeby miec wiecej swiatła? bo jednak widze na filmikach ze orginalne ługie dalej swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu probach udało mi sie w koncu włozyc projektory koito Q5 do zwyklych lamp z A4 B6. Sporo Ciecia jest ale ustawienie i zamontowanie pozniej soczewki jest banalne ;)

Nie jest to finalne wykonanie, niepotrzebnie zrobilem dziure z boku i otwor w chromie na soczewke musze zrobic milimetr w prawo.

56574a2aa06e22f8med.jpg755c28ae1ae53554med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta soczewka krzywo siedzi

Ustaw ja idealnie w poziomie bo będzie jak anglik świecić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona siedzi prosto, tylko na zdjeciu tak to wyglada, jeszcze nie sprawdzalem ale jest ustawiona wedlug tuch dwoch dziurek do ktorych wchodzi drucik :P no chyba ze chodzi ci o pierscien to dziura musi isc troche wprawo, ta lampa byla na probe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły zarnik Yeaky d2s. Narazie taka mała próba, przetwornice cyfrowe canbus tez z chin jak i soczewki koito q5:lol:

 

WP_20170123_17_15_17_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam próbę.  Dla uscisnienia terminologii.  Nie soczewka a  projektor.  Wiem ze wiele osób na projektor potocznie mówi soczewka.  A potem pełno pytań czy wystarczy zmienia samą  soczewkę i   będzie super świecić.   Myślę że osoby znające temat podpiszą się pod tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam próbę.  Dla uscisnienia terminologii.  Nie soczewka a  projektor.  Wiem ze wiele osób na projektor potocznie mówi soczewka.  A potem pełno pytań czy wystarczy zmienia samą  soczewkę i   będzie super świecić.   Myślę że osoby znające temat podpiszą się pod tym. 

Dokładnie
Potocznie soczewka fachowo projektor ważne żeby pod hasłem soczewka ludzie wyobrażali sobie kompletna cześć czyli szkło (soczewka) przesłone i odblysnik bo zawsze jest to traktowane jako 1 element przy modyfikacjach bo nie są te elementy zamienne przy różnych projektorach. Zawsze musi być wymieniony komplet szkło przesłona odblysnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli projektor a tłumaczenie każdemu z osobna staje się męczące. Proponuje Grzesiu abyś wprowadził słownik pojęć w temacie bo to twój temat.
Z wyjaśnieniem podstaw bo nadal wielu ludzi nie ma pojęcia co to bixenon albo wyobrażają dobie bóg wie co.
Poprostu
1. Projektor -
2. Soczewka-
3. Przysłona-
4. Odblysnik-
5. Bixenon-
6. Zarnik, palnik, żarówka
7. Przetwornica
Itd...
Można podczepic spryski, samopoziom, drl itp
Taki zbiór terminów w jednym miejsc. Nawet proste wyjaśnienie z Wikipedii.
Było by to pomocne nowym użytkownikom a nawet i weteranom.
Co myślisz w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł.  Mam gdzieś na kompie trochę rysunków , żeby nie było tylko suchych definicji. Opracuje i wrzucę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś fotki porównawcze świecenia ori drogowych do intemo bix w B5, mogę też podrzucić.


Z ciekawostek, 3 letni żarnik, świecący jeszcze ładną barwą generował 1,5 Lux-a światła, nowy zaraz po założeniu, jeszcze "nie dopalony" 5,6 Lux-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niebawem będzie opis ze schematami  . Musze tylko do końca doprowadzić sprawę z biledami bo udało mi dorwać duża ilość nowych projektorów to od razu po większe temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty, mam pytanko bo wiem że znasz lampy które mam bo robiłeś mi BIX na soczewce z B8 do mojego A6 C5 LIFT.  Znasz z autopsji te soczewki  Hella Intemo ? Czy duże są zmiany względem tego projektora ori który mam teraz czyli z B8? Bo sobie pomyślałem czy by nie pójść w tym kierunku. Mimo dość dobrych projektorków u mnie odczuwam niedosyt światła a to co zrobił Houdini i efekt na zdjęciach robi wrażenie.

Oczywiście muszę też prze polerować klosze ale sama polerka kloszy raczej nie pomoże na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...