Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli al z B8 są w igła stanie to nie odczujesz jakiejś dużej różnicy przy zmianie na intemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam doskonale oba projektory b8 za światła mijania ma szerokie intemo węższe.  Natomiast przy drogowych al świeci sporo krócej niż intemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt te moje pobocza oświetlają zajeboście jednak mam wrażenie że dość blisko (oczywiście dobrze ustawione światła). A blisko mam na myśli że po prostu natężenie światła z odległością dość szybko maleje. Jak są białe linie na jezdni to myślę że 100m widać je ładnie ale juz na suchym czarnym asfalcie to ginie. I pomyślałem że inne projektory by to poprawiły. 

Druga sprawa mam tez żarniki Philips 4300, może  coś by poprawiło z natężeniem światła wymiana na coś lepszego,  bo kształt wiązki światła to jest uzależniony od projektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa temp barów na suchym będzie lepiej   ale w deszczu, mgle czy na mokrym będzie dużo gorzej niż na 4300k.  Moim zdaniem jak ktoś nie oczekuje super białych świateł 4300k jest optymalne. Jeśli mają być białe to max 4800-5000k nic powyżej. 

  Jeśli jesteś w stanie zrezygnować trochę z szerokości święcenia to intemo. Bo intemo tworzy dosłownie tunel świetlny na drogowych a mijania ma węższe. Nie da się żeby to i to było za***iste.  

Pytanie czy warto zmieniać z b8 na intemo? Moim zdaniem nie warto .nakład pracy za duży.  Trzeba rozklejac lampy i dorabiać nowe mocowania. 

 Ale jak ktoś chce to jest to jak najbardziej możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie nie będę kombinował. 

Co do palników nie chodziło mi o temperaturę barwową bo 4300 jak dla mnie jest ok tylko o natężenie światła. Czy są jakieś palniki które się mocno wyróżniają na tle np oryginalnych Philipsów? 

A wracając do Intemo to rozumiem że trzeba brać pod uwage kompromisy. Mówisz że na mijania świecą węziej, ale czy przekłada się to na świecenie dalej? Logicznie myśląc ta sama ilość światła skupiona do węższego kąta powinna dać większe natężenie światła na dana powierzchnię ale wolę dopytać. 

Czy w B8 po lifcie faktycznie wychodziły inne soczewki? Chodzi mi o odcięcie bo u mnie jest ono takie mocno rozmyte a na zdjęciach widać u ludzi odcięcie ostre jak żyleta. To chyba ma coś wspólnego z tym że u mnie jest ta soczewka jakby trochę "mętna" a nie idealnie przeźroczysta jak szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b8 al polift jest jest dodatkowy limitem na odblysniku a na soczewkę jest kilka kropek.ale to znikoma różnica.

 Jak masz rozmyte linie odcięcia to masz do ustawienia kont pochylenia przesłony.  Projektory z b8 al mają tą możliwość. Jest mała śruba prze odblysniku która za to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobrze wiedzieć. W weekend się tym pobawię. Szkoda że wcześniej nie wiedziałem. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie całkiem fajnie sie można pobawić odcięciem w projektorach z B8 lift. 

Było:

ti7LlYa.jpg

 

Jest:

 

r1kMhfA.jpg

 

A tu z bliska.

Było:

 

fSM0jaB.jpg

 

Jest:

 

WNcrFWn.jpg

 

Na tych zdjęciach z daleka nie widać tego zbytnio, ale z bliska jest to już lepiej widoczne.

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to właśnie przez nią ta linia nie jest taka wyostrzona, przesłona jest "mocniej wypchnięta" i to właśnie przez nią robi się ta tęcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najostrzejsze linie wychodziły przy najbardziej cofniętych śrubkach regulacyjnych, praktycznie cofnięte na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie pamiętam dokładnie położenia śruby ale na pewno też ją cofałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek uczy sie cale zycie a ... ;)
Jak sie ustawia na stacji to oni nie zwracaja na to uwagi mam wrazenie ale jak powinny byc poprawnie ustawione swiatla?
Chodzi mi o odciecie. Tzn na obu swiatlach gorne granice i dolne powinny sie pokrywac czy no dolna granica prawego reflektora powinna sie pokrywac z gorna lewego?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zawsze ustawiam obie na równo. Jeżeli projektorki "dobre i mocno dają to nie widzę potrzeby, aby "dodatkowo doświetlać pobocze" poprzez ustawienie prawej lampy wyżej. Z resztą to trochę bez sensu, bo jedne odcięcia mają niższy "schodek" a drugie mają wyższy i przy tym wyższym "schodku" z większej odległości lampa będzie świeciła dużo za dużo wyżej. Poza tym nie lubie jak mam gdzieś dalej przed sobą jakąś ścianę i odcięcia nie schodzą mi się w jedno i nie pokrywają się. :kox:

 

wFTixx5.jpg

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie walczę z rozmytym odcięciem w prawej lampie, mam odblaski po regeneracji, nowe palniki. Lewa lampa jest super ostra. Ostatnio rozbierałem lampy aby wymienić na nowe szkła soczewki, jest lepiej ale dalej nie ma takiego odcięcia na prawej jak na lewej. Zwróciłem uwagę na śrubki do regulacji przesłony w obu lampach były wkręcone na maksa i jednak jest różnica, kurde w czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj się pobawić tą regulacją, nie patrz na to, że są tak samo wkręcone, tylko spróbuj uzyskać podobne linie na obu lampach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest dotrzeć do tej śruby przez tylny dekiel? po której stronie soczewki ona jest,  po stronie kierunku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka jest po prawej stronie odbłyśnika (patrząc na lampę od tyłu). Najwygodniej było by wyjąć sobie projektor i bawić się na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...