Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Po naszej ostatniej rozmowie o nieostrym odcięciu na granicy światło cienia postarałem się to wyregulować wg sugestii trubkami przy soczewce. Niestety z marnym skutkiem. W jednej soczewce w ogóle nie było śrubki a w drugiej przesłona nie opierała się o śrubę regulacyjną.  Po delikatnym dociagnięciu przesłony do odbłyśnika było trochę lepiej ale nadal była ta żółta plama na środku. Tak to u mnie wygląda:

https://drive.google.com/open?id=0B_ebd2Mj6nQdanpiQThzNlkxQXc

https://drive.google.com/open?id=0B_ebd2Mj6nQdSFQwUDNTZWhaV00

A tak z bliska:

https://drive.google.com/open?id=0B_ebd2Mj6nQdTmJjMnZHZS1oblE

W ogóle mam wrażenie że kształt wiązki w moich światłach jest mocno odmienny od tego co widać na waszych zdjęciach. Mam wrażenie jakby projektory były w moich lampach obrócone zgodnie ze wskazówkami zegara patrząc na te moje zdjęcia.

Jest jeszcze jedna dziwna rzecz. Po włączeniu długich (mam bix + H7) lewe światło ma zupełnie inny kształ niż w prawej. 

https://drive.google.com/open?id=0B_ebd2Mj6nQdSFQwUDNTZWhaV00

Który jest nazwijmy to "prawidłowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz "zle" ustawione dlugie (H7) wzgledem soczewek. Wedlug mnie przy bixach typu B8, Intemo itp drogowe z H7 nie sa potrzebne. Na ksztalt i wyglad odciecia ma rowniez duzy wplyw stan i czystosc/zabrudzenie klosza. Moze masz juz troche przymeczone i wypiaskowane klosze, no i stąd taka, a nie inna linia odciecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt klosze nie sa pierwszej świerzości ale aż tak? W sumie rok temu je polerowałem i zabezpieczałem lakierem bezbarwnym może też troche to zmiekształca. Co do ustawienia soczewek jak wysyłałem do Gwerty lampy na przeróbkę to w transporcie uległy połamaniu niektóre mocowania ale Gwerty dość profesjonalnie je pokleił. Ale może faktycznie trzeba by je troche podregulować.

A co masz na mysli mówiąc że "źle" ustawione? Tzn wg Ciebie w którą stronę powinny być przesunięte/poprawione?

Co do długich to je pokazałem dla porównania i zobrazowania jak to wygląda bo i tak żadko ich używam a jak używam to widoczność jest wystarczająca. Bardziej mnie niepokoją te mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to kwestia zdjęcia, czy czego, ale wygląda jakby prawa strona była trochę przekrzywiona za bardzo w prawo, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara (ale może to kwestia zdjęcia?!)  A tym, że masz drogowe z H7 nie do końca dobrze ustawione względem mijania, to się nie przejmuj :kox:

 

Linie odcięcia chińskich projektorków 2.5' i zwykłych H7 na HIDzie :wink:

 

qSsCXxd.jpg

 

cv094Y6.jpg

 

wGcZgCa.jpg

 

IMXKFRU.jpg

 

08CUVmI.jpg

 

ZhZpuSJ.jpg

 

EnbYvN6.jpg

 

:kox:

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi Led koito siedzi
Nie jest łatwo bo upchnąć do lamp b5 trzeba sporo przerobić obudowę lampy ciąć i soawac żeby było to zrobione na poziomie. W niedzielę testy i foto 9d1bfd6664205d02bc00172c904042ed.jpg23039adfca688cd412fdb6063537b801.jpg9eb528a7092e35cba0eeb78c368c063e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chciałem pokazać że nie jest łatwo upchnąć bi Ledy do lamp b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra sporo miejsca ale dół trzeba mocno przerobić żeby w 100% działa regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również robi się led u Gwerty. :-) pochwalę się jak juz będzie u mnie i porównam z bixem intemo:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi czy ori bixenon z a4 b8 wejdzie bez większych problemów do a4 b5 polift lampy valeo ? Lampy i tak mam do regeneracji i wpadłem na pomysł wszczepić tam bixenon od b8 ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do regulacji jasności swiecenia ledów trzeba użyć regulatora pradu a nie napięcia. mozna lm317 w odpowiedniej konfiguracji. zalezy ile produ ten zestaw pobiera albo przetwornice cc cv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi czy ori bixenon z a4 b8 wejdzie bez większych problemów do a4 b5 polift lampy valeo ? Lampy i tak mam do regeneracji i wpadłem na pomysł wszczepić tam bixenon od b8 ;d

Soczewki Al z b8 nie pasują w ogóle do lamp b5 trzeba by dużo dolnej części lampy wyciąć itp do b5 się zakłada hella3 lub hella3 Intemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie soczewki sa słabej jakości. Miałem w rękach niby hella3 z alliexpress i jakość wykonania nie była nawet zbliżona do oryginału

Zawartość dodana 42 minutes later

52f5815d95e1c83e00186553d7673e48.jpg
Ledy siedzą świeca całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...