Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktywacja i Montaz AUX dla RNS E


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem w domu kabel aux wiec podpiolem go pod swojego BNSa

czyli masa pod CD masa

sygnal prawy pod CD R

sygnal lewy pod CD L

20140722_124018.jpg

kodowanie zrobione ale tak to wyglada :kwasny:

20140722_123304.jpg

podpinalem tefon ale w glosnikach cisza, no moze maly szum, nawet nic nie slychac w glosnikach na podlaczalem i odlaczalem telefon

macie jakies pomysly co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na rozpiskę pinów którą masz na radiu i podłącz pod:

EA-R, EA-L, i masa EA-G i bedzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamontowany modzik z wyjściem AUX ale jakość dźwięku z auxa jest bardzo kiepska nie dość ze gra bardzo cicho to jeszcze zero basu. Koledzy macie tak samo czy gra u was normalnie dodam że odtwarzam muzykę z telefonu iPhone 4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sobie tak wyprowadzić usb w tunelu... macie jakieś pomysły? da radę użyć obudowy z listy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamontowany modzik z wyjściem AUX ale jakość dźwięku z auxa jest bardzo kiepska nie dość ze gra bardzo cicho to jeszcze zero basu. Koledzy macie tak samo czy gra u was normalnie dodam że odtwarzam muzykę z telefonu iPhone 4s

Niestety standard analogowego dźwięku z wyjścia słuchawkowego, mam AUX (dodatkowo jak zakładałem tuner TV od wosza) ale go nie używam, chyba że będzie kiedyś taka potrzeba coś na chwilę włączyć. Za to z tunera wiwa jak się włączy coś to jakość dźwięku nawet fajna :wink:

chciałbym sobie tak wyprowadzić usb w tunelu... macie jakieś pomysły? da radę użyć obudowy z listy? :)

Można coś znaleźć np. na allegro, kiedyś też myślałem o tym i widziałem jakieś panele od skody, seata lub hyundaia, ale jednak trzeba by troszkę pokombinować i zrobiłem gniazdo w schowku i jest ok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schwku to akurat mam, ale dzieki za podpowiedz ;)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamontowany modzik z wyjściem AUX ale jakość dźwięku z auxa jest bardzo kiepska nie dość ze gra bardzo cicho to jeszcze zero basu. Koledzy macie tak samo czy gra u was normalnie dodam że odtwarzam muzykę z telefonu iPhone 4s

ja mam zamontowan aux,firmy kufatec,jakosc dzwieku poruwnywalna jest do mp3,cd czy standardowego radia,dlamnie roznicy nie ma,jeszcze na bose:decayed:naprawde jak wlacze z telefonu jakas muzyczke czy cokolwiek,bass i reszta daja rade:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na auxie jakosc jest gorsza i mi nie podchodzi, tez mam bose fakt bass daje rade ale problem jest jakby z czystoscia dzwieku

W sumie podlaczylem potestowalem i nie uzywam....moze jestem maruda ale wole stare sprawdzone cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy... mam pytanie dotyczace RNS-E... obecnie mam concert 2 a za jakies 2 tyg bede montował rns-e i powiedzmy ze mam navi, climatronic ten dolny kosz 2 din i teraz pytanie co jeszcze konkretnie potrzebuje..? wiem ze napewno antene gps, jakis adapter antenowy, jakas przejsciówke. Mógłby mi ktos konkretnie napisac jak co sie nazywa to co potrzeba do zalozenia RNS-e zamiast concert 2? i jeszcze slyszlaem ze trzeba przycinac jakas półke jak chce sie wsadzic kosz 2 din...? prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam zamiar także sobie wyprowadzić tą dogodność - w aucie mam ori w schowku zmieniarkę CD,nie mam TV -czy mam korzystać z przepisu Grześka krok po kroku czy muszę się wpiąć w jakieś inne złącze przy RNSie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek z pierwszego zdjęcia służy do wyprowadzenia USB z AMI.

Jest też możliwość za pomocą innego kabelka podłączenie urządzeń typu Iphone, Ipod. Można także uzyskać wejście analogowe aux.

Na drugim zdjęciu jest przejściówka do podłączenia AMI do RNS-E.

Ja u siebie przejściówkę zrobiłem tylko na zasilaniu i CANie, czyli czterech przewodach z RNS-E

Ami instalujesz zamiast zmieniarki.

8_P0035785.jpg

W to złącze z przodu wpinasz kabelek z pierwszego zdjęcia.

Ktoś może to rozwinąć? Mam LEDa u siebie i jeśli jest opcja - dlaczego tego nie zrobić. Posiada ktoś rozpiskę gdzie się jakimi sygnałami wpiąć, żeby RNS-E czytało USB? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak myślicie czy to będzie działało jak zamontuje gniazdko AUX? i dokupie ten interfejs ???

Interfejs Bluetooth umożliwiający bezprzewodową transmisję audio A2DP (n.p. muzyki , głosu lektora audiobook-ów , i.t.p.) do urządzeń nie posiadających funkcji Bluetooth n.p. radioodtwarzaczy fabrycznych
lub uniwersalnych
posiadających gniazdo ("wejście") AUX Jack-3.5mm

http://www.bartex-caraudio.pl/images/fckeditor/image/interf/INT-AUX_14747-bluet.JPG

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=693_744&products_id=8062&osCsid=1


Czy ktoś może podpowiedziec?

Mam też pytanie jak podłączyć te piny 6 ,21,22 pod wtyczkę 8K0 973 754??? wtyczka ma 1,2,3,4 który jak podpiąć?

Edytowane przez Wawryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - 21
2 - 6
3 - 22
4 Wolny

Wszystko już mam ale gniazda Aux nigdzie o tych numerach nie mogę kupić 8j0035475 w ASO powiedzieli mi 110 zł :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup na allegro kabelek z wtyczka jack i wyprowadź go do schowka.

http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-audi-rns-e-od-2006-wejscie-i5960013342.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa bo jak już tyle kasy w te wtyczki włożyłem itd to już wolał bym to do końca odciągnąć :)) jednak będę nadal szukał wejścia Aux :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - 21
2 - 6
3 - 22
4 Wolny

Wszystko już mam ale gniazda Aux nigdzie o tych numerach nie mogę kupić 8j0035475 w ASO powiedzieli mi 110 zł :/

w getem.pl kosztuje 69 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość transmisji woła o pomste do nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na getem nic nie wyszukuje :( może przez to że przez komórkę szukam później na kompie przejrzę :))

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...