Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie dzieje,ale u mnie bardzo późno wstaje turbo,dopiero przy 3500 ma doładowanie 0,95bar,dlaczego jest taka straszna turbo dziura?

Może być zacięta klapa od WG?

Dodam tylko że auto jest po programie,ale przed nim było tak samo.

Jak już płacisz komuś za chipa to mógłbyś też wymagać:whistling: Diagnostyka silnika to podstawa, a może dlatego że jej nie było to miałeś tanio.

Ale czy tak fajnie? Czemu nie zapytasz jego skąd ta straszna turbo dziura?:eusathink:

:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu chodzi o to,że podczas jazdy np na 5tym biegu i 4000obr to cisnienie jest 0,8 a później im wyżej to spada do 0,4 tu jest problem.Albo jest gdzieś nieszczelność,albo WG może być otwarty cały czas i puszcza spaliny w wydech a nie na turbo,jest taka opcja? dzisiaj bede to sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 4000 obr/min bedzie takie doładowanie

masz K03 wiec nie ma czego sie spodziewac

sprawdz szczelnosc i DV-kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 4000 obr/min bedzie takie doładowanie

masz K03 wiec nie ma czego sie spodziewac

Przy tej małej turbince to normalne - ona nie utrzyma doładowania u góry.

Załaduj garretta to zobaczysz co to turbo doładowanie:naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adams78 to jak ma wyglądać przebieg doładowania na tej turbine? Skoro przy 3500 ma 0,8 przy 4000 0,4bar a 6000 0,6 więc jak nie utrzyma ciśnienia na górze? Sprawdzałem dzisiaj sztange i niby chodzi a jak sprawdzić DV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K03 jest za mała aby utrzymac wysokie cisnienie przy takich obrotach

wyciagnij DV-kę i dmuchnij w boczny otwór, jak bedzie przechodzic powietrze musisz ja wymienic

małym przewodem zassij powietrze jezeli tłoczek sie nie podnosi

albo jeżeli bedzie słychac syczenie DV-ka do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiecie na ile jest program zrobiony? jak nie zobaczysz jakie cisnienie jest zadane prze ecu to nie bedziesz wiedzial czy jest dobrze czy nie. . to ze ma tyle przy 6k rpm jest normnaale wydaje mi sie ze powinno byc 0.5 a w peaku 0.9 bo tyle przewaznie jest ustawiane w softach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba gośc który mi robił program mówił właśnie że ciśnienie powinno dobic do 1 bar i spaść na wyzszych obrotach na 0,9 i tak trzymać,a swoją drogą to chyba turbo jednak sie kończy bo słychać jakieś dziwne odgłosy z niego,jutro wydzieram turbo będe widział co jest nie tak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby ci K03 powyżej 5,5k rpm trzymało 0.9bara

To jest możliwe jedynie jeśli masz K03 przerobione na K03s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba gośc który mi robił program mówił właśnie że ciśnienie powinno dobic do 1 bar i spaść na wyzszych obrotach na 0,9 i tak trzymać,a swoją drogą to chyba turbo jednak sie kończy bo słychać jakieś dziwne odgłosy z niego,jutro wydzieram turbo będe widział co jest nie tak,

zrobiłeśprogram pewnie u tego co ma serwis rtv i wgrywa fajne wydmuszki :facepalm: zgadłem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie właśnie o hybrydzie K03 na K03s, ktoś na takiej jeździ i ile taka może wypluć kuni, bo taką zamówiłem z racji że moja turbina umiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby ci K03 powyżej 5,5k rpm trzymało 0.9bara

Rysiek- tu nie ma co dyskutować, bo nie pierwszy raz przerabiamy 1,8T-na seryjnej suszarce niemożliwe jest w górnych przedziałach utrzymać takiego ciśnienia-to jest sprawdzone wielokrotnie-minimalnie od 0,6 do 0,8, w w zależności od stanu turbiny- takie ciśnienie uzyskuje się po programie, a sama seryjna suszara, bez MBC, czy EBC-nie utrzyma takiego ciśnienia przy tych obrotach- jedynym w miarę sensownym wytłumaczeniem na taki stan-to albo "tuner" opowiada bajki, albo tam nie siedzi K03, bo robiąc program na 1 bara w peacku i utrzymać to na prawie takim samym poziomie do samej góry-to jest najlepsza droga do zarżnięcia turbiny, bez jakiegokolwiek profitu, w postaci przyrostu czegokolwiek...

-seryjne graty nie potrzebują takiego doładowania, bo przy tych obrotach i takim doładowaniu-nic tam i tak się nie wydarzy, co mogło by wpłynąć na dynamikę auta, nie mówiąc już o mocy, czy momencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby ci K03 powyżej 5,5k rpm trzymało 0.9bara

w starym AEB miałem taki wynik

ale tam był bardzo mocny program

walił ponad 1.3 bara w peaku, na przepływce 180 g/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dmuchniesz 1.3 to inna bajka. mówimy o doładowaniu które nie zabije turbin. jak odłącze N75 to też mam tyle tylko bez sensu zabawa.

Dominik odnoszę się konkretnie do tej sytuacji. wydaje mi się że o 1.8t już dosłownie wszystko zostało powiedziane. od każdej śrubki, usterki, modyfikacji czy chuk wie czego. pozostały eksperymenty jak CoLo czy ktoś inny. wydaje mi się że ten temat powinien zostać zamknięty i wyczyszczony z niepotrzebnego syfu i chyba napisze do "szefa" żeby Ci zlecił to zadanie na łikend :grin: Powielane są pytania a nikomu nie chce się przewalać 83 stron. do niczego to nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ten temat powinien zostać zamknięty i wyczyszczony z niepotrzebnego syfu i chyba napisze do "szefa" żeby Ci zlecił to zadanie na łikend :grin:
wiedziałem, ze PW od Szefa, to nie będzie przypadek...:grin::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś już prosiłem trzeba wolontariusza, tzn osoby, która już nie może patrzeć na pytania w stylu "jak podniesc moc w moim aeb?" i zrobi FAQ dla benzyn jak Kowi87 zrobil dla dizli :)

Tutaj jest dobry opis, trzeba go tylku uzupełnić o różnice pomiędzy AEB - 150KM vs AJL- 180KM a także AVJ - 150KM vs BFB- 163KM vs AMB - 170KM vs BEX - 190KM:

Przykład :)

AEB 150KM:

- wtryski 220cc

- turbo k03-005

AJL 180KM:

- wtryski ???

- turbo ???

BFB 163KM:

- wtryski 280cc

- turbo k03-029

AMB 170KM (wersja na USA):

- wtryski 280cc

- turbo k03-029

BEX 190KM:

- wtryski 320cc

- turbo k03-073

- drugi intercooler po prawej stronie

Zródło :)

Tuning Passata | www.vw-passat.pl

Opis już trochę zmodyfikowany :)

Tuning Silnika 1.8T

O wiele większy potencjał drzemie w silnikach turbo benzynowych, które już po opuszczeniu fabryki dysponują mocą rzędu 150 (modele 1.8T AEB, APU, ANB, AWT) lub 170 KM (AWM). Delikatne modyfikacje oprogramowania pozwalają cieszyć się naprawdę przyjemnym, cywilnym, bezawaryjnym autem o mocy rzędu 190-200KM i 280-300Nm (w zależności od stanu zdrowia jednostki wyjściowej).

Przekroczenie bariery 200KM wiąże się praktycznie z tymi samymi nakładami, co osiągnięcie 300KM, a więc:

Tuning Silnika 1.8T - Turbina

Poczciwa K03 pozwala na zbliżenie się do 200KM. Jej niezaprzeczalną zaletą jest to, że pracuje praktycznie od najniższych obrotów, dzięki czemu maksymalny moment obrotowy (około 280-300Nm) dostępny jest jeszcze zanim wskazówka obrotomierza dotrze do 2500 obr/min.

Jeśli 200KM kierowcy przestaje wystarczać, istnieje kilka możliwości:

1. K04-015 (turbina z rodziny K04 przeznaczona do montażu w silnikach wzdłużnych - zamiennik seryjnej K03, pasuje bez przeróbek do seryjnego kolektora wydechowego). Potencjał 220-230KM.

1a. K03-73 - turbina montowana seryjnie w BEX (190KM). Szybciej wstaje niż k04, ale nie utrzyma tak wysoko mocy. Ma podobne paramery jeżeli chodzi o rozmiar wirnika.

2. Garret GT2X "Eliminator" - również możliwa do zastosowania jako "zamiennik" K03 - nie wymaga zmiany kolektora wydechowego, choć zalecane jest zastosowanie kolektora o zwiększonym przepływie. Turbina ta cec**je się potencjałem około 300KM, a więc nie zmusza jeszcze do zastosowania tzw. "kutych" elementów silnika - korbowodów i tłoków.

3. Rodzina turbin GT28(R/RS) ze względu na rozmiary wirnika i potencjał, stanowią ostatni szczebel na drabinie tzw. "ulicznego" zastosowania, tzn. turbo dziura w przypadku turbin z rodziny GT28 jest jeszcze na tyle "niewielka", że pozwala z powodzeniem użytkować auto na codzień. Potencjał - 300+ (w tym miejscu ocieramy się już o granicę wytrzymałości seryjnych korb i tłoków).

Tuning Silnika 1.8T - Wtryskiwacze

Seryjne wtryskiwacze pozwalają na dokładnie tyle samo, co seryjna turbina. Jakiekolwiek modyfikacje zmierzające do przekroczenia granicy 100 KM z litra pojemności bezwarunkowo wiązać się będą ze zmianą wtryskiwaczy na wydajniejsze. Seryjnie montowane w 1.8T wtryskiwacze mają wydajność 220ccm/min. Większe są w BFB, AMB - 280cc. Popularną modyfikacją jest stosowanie wtryskiwaczy od mocniejszych silników 1.8T stosowanych w Audi A4 BEX, Audi TT lub S3 (wydajność 320 lub 380 ccm).

Do przekroczenia granicy 300KM wymagane są wtryskiwacze o wydajności co najmniej 440ccm.

Należy również wspomnieć, że wydajniejsze wtryskiwacze mogą również pociągnąc za sobą modyfikację pompy paliwa.

Zawór N75:

Zaleca się wymianę na ori z ASO. Dla hardocorowców można zastosować MAC. :)

Zawór DV:

Zaleca się wymianę na ori z ASO o numerze 710N. Dla hardocorowców można zastosować DV Properfekt lub FORGE. :)

Katalizator:

Zaleca się wycięcie katalizatora. Kat do wersji w B6 np AMB jest metalowy i jego wartość w obrocie jest niewielka :). Dla bardziej zasobnych polecam montaż DP czyli Down pipe. :)

Uwaga:

Wycięcie kata spowoduje pojawienie sie "Check engine" w modelach z dwiema sondami. Triki z tulejką dystansową nic nie pomagają. Trzeba usunąć drugą sondę programowo u Tunera.

Intercooler

Każda modyfikacja tego silnika poważniejsza niż tylko "sam program", powinna zakończyć się instalacją intercoolera. Nawet seryjne silniki doznają spadku wydajności podczas ciepłych dni - seryjny, montowany przed nadkolem od strony kierowcy intercooler jest niewystarczający aby wydajnie chłodzić powietrze sprężone przez wydajną sprężarkę. Problem ten dotyczy głównie passatów z przeprogramowanymi sterownikami silników TDI. Ciśnienie doładowania oraz ilość tłoczonego powietrza w przypadku tych jednostek jest wyższa od tego, co jest w stanie zaoferować seryjna turbina w silniku 1.8T (a więc K03).

W zależności od modelu jest możliwość upchnięcie nawet sporych rozmiarów intercoolera najmniejszy to 550x140x65mm, który wystarcza realnie do 220KM. IC dobieramy do konfigu, aby nie był za duży w innym wypadku pojawi się lag.

Zawieszenie

Seryjny Passat opuszcza fabrykę z zawieszeniem umożliwiającym mu pokonywanie znacznych przeszkód terenowych w całkiem komfortowych warunkach. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zestawów umożliwiających obniżenie środka ciężkości pojazdu i poprawę właściwości jezdnych poprzez montaż innych niż seryjne amortyzatorów i/lub sprężyn. Do wyboru mamy kompletne zawieszenia gwintowane, jak i zestawy krótszych amortyzatorów oraz sprężyn w wielu odmianach, w bardzo szerokim zakresie cenowym.

Obniżenie samochodu wpływa korzystnie na poprawę właściwości jezdnych passata (kontrola w zakręcie, precyzyjność prowadzenia, skuteczność hamowania). Oczywiście wszystko odbywa się kosztem komfortu kierowcy i pasażerów.

Układ hamulcowy

Jak poprawić hamulce w Passacie? Na początek wystarczy porządny zestaw tarcz hamulcowych i wydajne klocki hamulcowe. Na forum toczą się dyskusje o wyższości takich czy innych tarcz hamulcowych (temat: sportowe hamulce, Jakie tarcze hamulcowe Zimmerman VS Mikoda).

Popularną modyfikacją Passata 3BG jest zmiana rozmiaru przednich tarcz hamulcowych z 288mm na 312mm, czyli na takie stosowane m.in. w modelach wyposażonych w 2.5 litrowy silnik TDI oraz napęd 4x4. Układ hamulcowy z tarczą 312 różni się w stosunku do tego z tarczą 288mm jarzmem (mocowaniem zacisku). Zacisk pozostaje ten sam.

UWAGA: należy mieć na uwadze fakt, że po zmianie tarcz hamulcowych na 312mm, najmniejszą możliwą do upchnięcia obręczą koła będzie 16".

Miłośnikom gruntownych modyfikacji układu hamulcowego polecam temat HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4, w którym opisana została dokładnie procedura zastąpienia seryjnego układu hamulcowego na ten, występujący w Audi S4. Oczywiście zakres modyfikacji układu hamulcowego zależy jedynie od wyobraźni i technicznych możliwości obróbki stali - na powyższym zdjęciu czterotłoczkowe monoboki Brembo zastosowane w 300-konnym Passacie 1.8T.

Sprzęgło

We wszystkich modeli passata B5 FL (oraz w większości modeli B5 przed liftem), występuje tzw. dwumasowe koło zamachowe. W celu poprawienia komfortu i redukcji drgań skrętnych układu przeniesienia napędu, a więc i drżenia występującego na biegu jałowym, fabryka wyposażyła passaty w skomplikowany i awaryjny układ spięcia napędu, składający się z klasycznego docisku, tarczy sprzęgła bez tłumików drgań (tarcza jest lita) oraz koła zamahowego składającego się niejako z dwóch elementów, połączonych szeregiem amortyzujących sprężyn oraz tworzywa. Układ ten - o ile pozostaje szalenie skuteczny w redukcji drgań i komfortowy podczas zmiany biegów, jest niestety dość awaryjny i kosztowny w zakupie. O ile pozostałe elementy przeniesienia napędu wykonane zostały przez "fabrykę" z odpowiednim zapasem wytrzymałości, jakiekolwiek modyfikacje podnoszące moc silnika prędzej czy później kończą się problem z uszkodzonym kołem dwumasowym i/lub ślizgającym się sprzęgłem.

O ile w przypadku tuningowanych silników benzynowych, ze względu na fakt, że maksymalny moment obrotowy nie jest rozwijany już od samego początku skali obrotowych - problem z uszkodzeniami koła dwumasowego nie jest tak palący jak w przypadku silników TDI, gdzie często spotyka się egzemplarze dysponujące olbrzymim momentem obrotowym rzędu 400 i więcej Nm, osiąganymi już przy 2500 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaże Wam jak ja to zrobiłem na innym forum:

SportAudi RS/S/Forum :: Zobacz temat - Lokalizacja czujnikw i najwaniejszych elementw w 2.7

SportAudi RS/S/Forum :: Zobacz temat - Logi S4/RS4

SportAudi RS/S/Forum :: Zobacz temat - Najczstsze problemy wystpujce w S/RS i moliwe przyczyny

Wątki podwieszone i każdy czyta bo już mnie wkurwiało jak ludzie pytali gdzie jest N75 i DV i do czego służy. Podziałało:wink: Tutaj można ten sam tekst zastosować z delikatnymi zmianami bo przecież nie ma ogromnych różnic w 1.8T i 2.7TT. Jedynie z podstawowymi logami będzie problem w przed i polifcie chyba że ktoś ma jakieś lepsze info bo mi gdzieś pliki uciekły z danymi 1.8T

A tak zrobił to SiD jeśli chodzi o moc i wydaje mi się że również jest czytelnie i przejrzyście:

AUDI S4 2,7 biturbo

Jak Wam pasuje to mogę to ogarnąć w łikend bo i tak pracuje:decayed:

---------- Post dopisany at 10:21 ---------- Poprzedni post napisany at 10:14 ----------

wampir to jest dobre ale tutaj chodzi o silnik a nie o hamulce zawieszenie. sa inne działy gdzie mozna również coś takiego zrobić. tutaj nikt nie szuka takich informacji

---------- Post dopisany 05-10-2012 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 10:21 ----------

jednak nie pracuje więc Dominik jednak padło na ciebie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...