Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

O ile ktos to wystroi bo wiekszosc tunerow nie chce stroic hybryd.

Jak ma numer ta turbina na tabliczce? Na czym polegała zmiana?

Jest k03-29 po regeneracji, a przeróbka polega na tym że cały środek strona zimna i gorąca pochodzą z k03s co widać po 8śmiu łopadkach zamiast 12stu. Różnica taka że ori k03s ma wiekszego ślimaka strony zimnej.

Więc zastanawia mnie ile to dmuchnie:eusathink:Może już ktoś robił coś takiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam odwrotnie. Turbina ma numer od BEX ale mam 12 lopatek :) Nie wiem jaki to ma rozmiar.

Dostalem ja za grosze to nie bede marudził z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie będzie, śmigam z czujnikiem EGT w kolektorze i przy lekkim pałowaniu wychodzi 1100'C bez problemu, inna sprawa, że auto już po wirusie.

nie będzie, bo wykorzystujesz tolerancję 0,3 bara, dopiero po przekroczeniu której wyskakuje błąd

JA w avj bez programu mam na 0.7 bara 265nm na pokladzie DP tip aluminiowa dv i MBC

no to miło powitać:decayed: a drugiego |IC też masz czy FMICa masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pare dni temu vag wywalił mi takiego błęda P0103 miernik masy powietrza-rząd cylindrów 1-sygnał wejsciowy za wysoki. Auto jest po virusie i teraz nie wiem czy jest to wina softu czy czego?

Spotkał sie ktoś kiedyś z takim czymś? Czyżby przepływka siadła?

---------- Post dopisany at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

domjenick Czyli MBC mogę smiało zakładać gdy bym nie doszedł do ładu z tym ucinaniem doładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotnie. Turbina ma numer od BEX ale mam 12 lopatek :) Nie wiem jaki to ma rozmiar.

Dostalem ja za grosze to nie bede marudził z tego powodu.

Hehe to też masz hybrydę tylko w złą stronę:tongue4: Ktoś już pewnie regenerował tylko do środka wrzucili nie to co trzeba:doh:

Chcesz to dam Ci namiar gdzie mi robili to Ci wrzucą środek z k03s:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]domjenick Czyli MBC mogę smiało zakładać gdy bym nie doszedł do ładu z tym ucinaniem doładowania?

śmiało możesz zakładać, ale warto zjrzeć po kolei do wszystkich podzespołów i namierzyć przyczynę odcinek-to może być dv, n75 et cetera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt czy można wymienic N249 w 1.8T B6, który jest ukryty przy kolektorze ssacym ? Jest tam dojście czy trzeba odkręcać kolektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aeb'ie da sie odme wymienić to myślę że ten zaworek tym bardziej,

trzeba małych zwinnych rączek a dodatkowo dla ułatwienia odsunąć zbiorniczek wyrownawczy

Wysłano z HTC EVO 3D X515m z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komory sa identyko, silniki prawie tez, ten drugi ma troche wiecej kabelkow, poluzuj zbiorniczek albo w ogole go wywal i zobaczysz jak z dostepem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz dwa zdejmiesz listwe i kolektor ssący

łatwiej dostac sie do wszystkich śrub i opasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje przy tym wymieniać jakieś uszczelki? Jeśli tak to które i ile one mogą kosztować?

Znalazłem coś takiego:

:: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library

Przecież to jest z kilka godzin roboty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwe i kolektor wyjmiesz na spoko w pół godziny, kolektor wyjmiesz w całości z przepustnica, masz nawet łatwiej bo jest na potencjometr a nie na linke, uszczelka kolektora ssacego to koszt 12 zł w aso

Wysłano z HTC EVO 3D X515m z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...