Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze nawet to pierwsze ze strony do ruchu miejskiego wystarczy jesli nei planujesz jakichs mocy rzedu 250km i wiecej

w dieslach wytrzymuje 360nm i to jest taka granica dla seryjnego sprzegla, a zeby 1.8t miec taki moment to chyba z 300KM bys musial miec (ewentualnie troche mniej bo masz kłatro), sprzegla w obydwu sa podobne (mowa o 1.9TDI PD 5 biegow), conajwyzej diesel ma troche lepszy docisk ale niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie leży u mnie kolektor z kwasówki pod K03 tzw baran. Duża różnica będzie km i nm po jego zamontowaniu czy tylko optycznie będzie ladniej? montował ktoś u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam baran to nie będzie bo do tej pory jet już FMIC, tip, dp, Hybryda K03s, wtryski 440cc i wystrojone wszystko u GTO. Pytanie czy jak teraz dołoże barana to odczuje to czy nic to nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Gregorym bo on chyba tak robił u siebie w 1.8T.

PS: Jakie masz sprzeglo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne i jakoś daje rade ale ile razy już upalone było to nie potrafi zliczyć:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kreski trudno dobrze wystartować bo sa duże problemy z trakcją i wtedy jak źle wbije 2 bieg to uśliźnie się i po zawodach z rolki daje rade do odciny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz odpowiedz czy robic baran... :) Ni ma sensu bo bedzie gorzej z trakcja. Te 21X KM ktore pewnie masz juz chyba i tak daje niezle popalic w zakretach a tu zima za pasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam baran to nie będzie bo do tej pory jet już FMIC, tip, dp, Hybryda K03s, wtryski 440cc i wystrojone wszystko u GTO. Pytanie czy jak teraz dołoże barana to odczuje to czy nic to nie da

ile kuni masz na tych gratach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy B6 1.8T Quattor AMB,BFB ewentualnie BEX. Jakie KM/Nm wytrzymuje seryjne sprzegło? Nie chodzi mi o strzelanie co każde światła, ale też nie chce sie martwić, że jak jak jade sobie z predkością X i nagle wcisnę gaz do końco to sprzeglo się bedzie slizgac.

Druga sprawa, kto rozmawiał z Radzikowskim ws sprzegiel do B6 1.8T?

Ja dzisiaj dzwoniłem i glos w sluchawce nie był w stanie podać mi żadnych konkretow co do ceny i zakresu modyfikacji sprzegla. Ja nie wiem jak on te sprzegla robi skoro na stronie w cenniku jest zestaw do A4, a on sam nawet nie wie czy w B6 jest jedno czy dwumas. Masakra jakas.

cyt. Cennik - regeneracja i tuning sprzgie samochodowych. Przyblione ceny za usugi wykonywane w naszej firmie.

Na drugim planie AUDI A4. Docisk wzmocniony, sztywna cztero elementowa tarcza, aluminiowe koło ze wstawką żeliwną.

Cena 2 350.00 PLN

Z Panem Radzikowskim jest właśnie taka gadka, to zależy od dnia :decayed:

Ostatecznie zrobił mi sprzęgło do mojego parcha, nowe seryjne nie dało rady, więc wpakowałem wzmocnione o 60% - wolałem mieć zapas z tarczą organiczną i od tego momentu mam zero problemów, auto jeździ na dwumasie, a dla przykładu, kumpel ma prawie identyczną moc i dalej jeździ na tym samym sprzęgle, tyle że on ma ośkę, drugi kumpel ma b6 w 6 biegach i tam już jest 240mm sprzęgło, więc znosi więcej i też wystarcza do Q, moc to okolice 200KM i 300Nm

Koszt modyfikacji - 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest raczej 230mm sprzeglo o ile sie nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

228, takie jak w b5, 240 było w avf 6 bieg i reszcie v6, a w bex pomimo że 6 bieg sprzeglo jest mniejsze

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 230mm to jest gdzie? w 1.9tdi?

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:11 ----------

Czy ktos inny niż Radzikowski wzmacnia dociski w seryjnym sprzegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230 raczej nie było a stąd sie to wzięło że sprzedawcy w sklepach zaokraglaja sobie wartosci

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie kogos innego niz Radzika kto szybciej niz w tyg wzmocni zacisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi co z tym jeban.ym dociskiem bo jade na swieta 1000km i nie chce miec problemow jak zaloze nowe seryjne sprzeglo.

Radzikowski moze sie nie wyrobic z modyfikacją docisku, a na nowym seryjnym i 171g/s na przeplywce to boje sie, że znowu po wbiciu 4 biegu przy 4000 obr poczuje smrod i bedzie koniec zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...