Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to ja wiem, chodzi mi o to że w opisie jest pod seryjny kolektor i zasatanawiam sie czy ta moc moze być na nim uzyskana :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie sobie "wystrugac" nowy kolektor :gwizdanie: :gwizdanie:

to turbo bardzo mi sie podoba, dzieki Gregory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem, chodzi mi o to że w opisie jest pod seryjny kolektor i zasatanawiam sie czy ta moc moze być na nim uzyskana :mysli:

O jakie turbo ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to GT2X montowali juz w 2008r, dziwne ze bylo cicho na jej temat

dobrze ze ma chlodzenie wodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem, chodzi mi o to że w opisie jest pod seryjny kolektor i zasatanawiam sie czy ta moc moze być na nim uzyskana :mysli:

O jakie turbo ci chodzi?

GT2X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem, chodzi mi o to że w opisie jest pod seryjny kolektor i zasatanawiam sie czy ta moc moze być na nim uzyskana :mysli:

O jakie turbo ci chodzi?

GT2X

Tak GT2X pasuje pod ori kolektor. Jest on jednak bardzo restrykcyjny i mocy 260KM na nim nie uzyskasz bo egt będzie za szybko rosło, nie mówiąc już o wspomnianych na ich stronie 300KM które jest racze nierealne na normalnym paliwie, nawet na lepszym kolektorze. Na stronie ATP wyraźnie napisali: 'up to 300PS octane dependent" -Czyli moc max pod 300KM zależne od oktanowości paliwa. A więc u nas w naszych drogowych warunkach nie realne.

U mnie jak miałem GT2X i ori kolektor dusiło silnik u góry, czuć było że przepływ nie może rozwinąć skrzydeł i dopiero jak pospawałem i zamontowałem inny kolektor(baran) czuć było, że góra się odetkała. Czuć to było normalnie na fotelu. potem wleciały wałki ADR i u góry czuć było jeszcze lepiej, wrażenie było takie, jakby przy 5k Rpm włączał się V-Tec :)

Generalnie to jeśli się turbo użytkuje bezpiecznie to chłodzenie wodą nie jest potrzebne. Wodę dodają do turbo dlatego, że lepiej zabezpieczyć je przed złym nieświadomym użytkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory masz jakis manual odnośnie tego kolektora ????

chodzi mi o wymiary i zastosowany materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo jest w opisie mojego projektu na forum, sporo fotek. Kolanka 42mm, ścianka 2mm. Ale od razu mówię, że nie łatwo jest pospawać taki kolektor aby turbo było w seryjnej pozycji. Powiedziałbym nawet, że jest masakra z tym mała. Ja bym drugi raz już nie spawał, roboty fffffpiz*u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o robotę sie nie martwię, mam wprawę, ale przyznam sie że bardzo by mi ułatwiły pracę dane z wymiarami

mam juz przygotowane kolanka :> :> :> ale 50-tki :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

no ale najpierw musze łatwic turbo :mysli: :mysli: :mysli:

a do USA w najblizszym czasie sie nie wybieram :no: :no: :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o taka mi chodzi, mam teraz K03S i czegos juz brakuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak się ma sprawa GT3076 w AEB (wiadomo,że silnik i napęd też pod to turbo będzie wzmocniony) bo mam do wzięcia :)

masz kase...to bierz :naughty:

bedzie mocno :decayed:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 04:37_________________________________________________Aha, i odrazu skrzynia 6bieg :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 400pewnie da rade, ale to będzie wstawało przy ~ 4800 jak nie później :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...