Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] drżenie lewarka zmiany biegów


BUKIET

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów. wiem że było o tym wiele razy ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój przypadek, a mianowicie- to że lewarek ma tendencję do rusznia się w przód i tył to wiem,ale czy to normalne że lewarek rusza się bardziej jak jadę po nierównościach ( szarpie nim).dodam że poduszki pod skrzynią wymieniłem i niepomogło.proszę o konkrety (czy miał tak ktoś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakaś norma u nie też się rusza w przód i w tył ale spróbuj jeszcze sprawdzić poduszki pod silnikiem może i one są do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakaś norma u nie też się rusza w przód i w tył ale spróbuj jeszcze sprawdzić poduszki pod silnikiem może i one są do wymiany

U mnie tylko lekko na boki.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pytasz o samoistne ruszanie sie dzwigni zmiany biegow w przod i tyl, napewno chodzi tobie o efekty przy dodawaniu oraz przy puszczaniu pedalu gazu.

spowodowane jest to momentem napedowym przenoszonym na kola. gdy dodajesz gazu sila napedowa przekazywana jest na kola ktore przesuwaja samochod,

a zespol napedowy ( silnik + skrzynia) probuja sie przekrecic w przeciwna strone co jest niemozliwe ze wzgledu na mocowanie do nadwozia. jednak mocowanie to jest elastyczne i stad minilalna mozliwosc ruchu. silnik jest sztywno polaczony ze skrzynia biegow.

gdy przyspieszasz lewarek rusza sie do tylu gdy puszczsz gaz wedruje do przodu. w audi silnikach ustawionych podluznie niejest to tak mocno odczuwane jednak w tych ustawionych poprzecznie szczeglnie moze niepokoic.

zjawisko jak najbardziej prawidlowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, w moim autku tez sa odczuwalne wibracje na dzwigni biegow wiec skoro mamy ten objaw prawie wszyscy to chyba wszystko ok :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. jak daje gwałtownie gazu drążek delikatnie sie porusza tył-przód A4 b6 2001r. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ahl kiedys o tym myslalem,czy to norma ,jak dodalem gazu nie ruszal sie ,jak puscilem i trzymalem za drazek, to bylo czuc ruch w przod i w tyl, musashi to kompletnie opisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...