Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Czy można oszukać ABS?


Piotrek46

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od 3 miesięcy walczę z ABS i mam juz dość.

Sam fakt nie-posiadania ABS jeszcze zniosę ale tej migającej prosto w oczy kontrolki na fisie (!) juz nie.

Wiec wpadlem na taki pomysl. Zeby oszukac komputer samochodu czyli pokazac mu ze np: ABS dziala.

Przecież ze sterownika ABS musi iść jakiś kabel-sygnał do kompa który mu powie- ABS jest ok lub nie.

Moze jest jakiś sposób.

A moze da sie przy liczniku w kostkach coś odłączyć i wtedy to ostrzeżenie zniknie.

Jak pozbyć się tej migającej cholery.

Proszę o porady i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem ze walcze z ABS - to znaczy ze bylem u najrózniejszych specjalistów w tym w ASO również. Wymieniłem częśći za ponad 1000zł w tym całą pompe ABS i nadal problem istnieje. Czytam najrózniejsze fora internetowe, nawet innych marek samochodowych zeby trafić na ślad. I nic.

Nikt nie zdiagnozował usterki. Mozna wymienić cały układ hamulcowy od A do Z plus tarcze klocki i jeszcse moze tysiąc innych reczy - ale nie sztuka wyłozyć na stół worek pieniędzy których nie mam.

Dlatego nie mam juz siły z tym ABS i chce tylko usunać tą migająca kontrolke Z fisa (!)

Wiec prosze o jakieś pomysły jak to ominąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy.

Zapalam silnik, zółta kontrolka na liczniku nie gasnie, po chwili są trzy sygnały dźwiekowe i na fisie pojawia się

migający wykrzyknik w nawiasach (!). Czasem w mróz wszystko zadziała chwile dobrze ale po około 20 min jazdy problem powraca. Vag nie łaczy sie z kontrolerem ABS. Raz udało mi sie na mrozie (jak abs zadziałał) połączyć z kontrolerem ale nie pokazało zadnych błędów. Sprawdzałem kable, czujniki, wtyczki, zmieniłem popmpe abs, płyn hamulcowy, sprawdziłem akumulator. nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza kontrolkami wszystko w porządku? Stuka jak powinien przy hamowaniu(np na śliskim), odczuwasz jakieś niepokojące objawy związane z hamowaniem (jażeli miałeś wcześniej auto z ABSem i wiesz o co mi chodzi) czy to tylko ta pechowa kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - no jak ABS sie zaswieci to w tym samym momencie system przestaje działać. Pozostają normalne hamulce. Nie ma zadnych niepokojących objawów.

Do kobry7

Przy wymianie pompy abs zostawiłem starą bo myślałem ze jest zepsuta. Wieżyłem ze mam problem z głowy. Załozyłem nową pompe odrazu kontrolki znikły - wszsytko było jak należy - szkoda ze tylko na 20 min. :wallbash:

Ale moge kupić jeszcze jeden sterownik - i wysłać Ci ten który jest aktualnie zamontowany. Ale ja mysle ze czego bym nie

włozył to zaraz pojawi sie ten sam problem - bo coś uwala te sterowniki (sam nie wiem - na mrozie czasem zadziała). Może by tak pomierzyć napiecia w kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tu czegoś ... kolego podepnij VAGa i powiedz nam jakie błędy wyskoczyły. ABS jest dobrze diagnozowany i błedy dość precyzyjnie wskazują źródło problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ABS Bosch 5.3 12 zaworowe, które były montowane w Audi A4 i A6, mają można powiedzieć wadę fabryczną. Objawia się to tym, że ABS przestaje działać, zaświecają się kontrolki i brak komunikacji ze sterownikiem, także VAG nic nie powie. Jedynie, jak jest z ASR lub ESP, to sterownik silnika zgłasza błąd komunikacji z ABS. Ja przywracam do życia te sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak komunikacji ze sterownikiem, także VAG nic nie powie
czy już to samo w sobie nie jest istotną informacją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie z problemem.

Co do Vaga to tak jak pisał Kobra - albo sie nie da połączyc z kontrolerem albo (kiedy kontrolki absu nie zaświecą sie -powiedzmy na mrozie) -wówczas nie pojawia sie zaden błąd.

Zastanawia mnie jeden fakt. Stara pompa ABS nie działała - załozyłem używke na 100% sprawną. Problem ustapił - ale na chwilę. Teraz już ABS nie działa notorycznie. Czy usterka leży w samej pompie? Jak to jest mozliwe ze sprawna pompa zepsuła się niedługo od chwili jej wymiany? Nawet jeśli te moduły są wadliwe - i ja powiedzmy właśnie taki kupiłem to dlaczego działał po wymianie?

A ma ktoś pomysł jak wyłaczyć tą kontrolkę na fisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra7 czy dasz rade kazdy sterownik abs z audi a4 naprawic, bo u mnie spec z tym robil i sie nie udalo. Co o tym myslisz? Jest opcja , ze sie nie da. Wyslkuje mi blad brak komunikacji ze sterownikiem. A mam jeszcze ASR.??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra7 czy dasz rade kazdy sterownik abs z audi a4 naprawic, bo u mnie spec z tym robil i sie nie udalo. Co o tym myslisz? Jest opcja , ze sie nie da. Wyslkuje mi blad brak komunikacji ze sterownikiem. A mam jeszcze ASR.??????

Mi tez wyskakiwał ten błąd i kobra7 go uzdrowił :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra7 czy dasz rade kazdy sterownik abs z audi a4 naprawic, bo u mnie spec z tym robil i sie nie udalo. Co o tym myslisz? Jest opcja , ze sie nie da. Wyslkuje mi blad brak komunikacji ze sterownikiem. A mam jeszcze ASR.??????

Jeżeli nienagrzebał za dużo to raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, potwierdzam tylko Kobra7 jest super fachowcem w naprawie sterowników ABS, miałem podobny problem ze sterownikiem,mam juz zamontowany po naprawie u Kobry7 i jak działa bez zarzutu. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje Andy07 Ustka :quattro::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja u siebie też mam ten sam problem z ABS, byłem sprawdzić co jest z tymi ABS-mi ale VAG nie moze sie połączyć z ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...