Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Czy można oszukać ABS?


Piotrek46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ja u siebie też mam ten sam problem z ABS, byłem sprawdzić co jest z tymi ABS-mi ale VAG nie moze sie połączyć z ABS?

Rozumiem, że błąd na desce występuje cały czas? Jeżeli tak, to spróbuj poruszać przewodem z wtykiem wchodzącym do sterownika ABS- podczas próby komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas mam bład na desce, wszystko sprawdzone łacznie z pomiarem napięcia na złączu do sterownika jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek46!

Ja na Twoim miejscu nie rezygnowałbym z ABS.

Mnie on ostatnio uratował życie lub zdrowie.

Warto powalczyć i poszukać przyczyny.

Może warto podjechać do kobry7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż starego sterownika nie dało rady uratować, zakupiony drugi na allegro i na razie wszystko działa super :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż starego sterownika nie dało rady uratować, zakupiony drugi na allegro i na razie wszystko działa super :thumbup:

Hej a ile dales za czujnik jak mozesz powiedziec. Bo ja mam podobny problem, robilem tylne hamulce tzn. wymiena tarczy, zaciski i klocki a na drugi dzien pojawilo sie, zolte ABS na fisie a jak zachechalem do mechaniora to zgaslo, samo, a dzis rano zaswiecilo sie znowu i zgaslo wieczorem, zobaczymy jutro. moze zle tarcze mi zamatowali jak to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, lecz to nie usuwa błędu. Możesz przecież usunąć żarówkę z tablicy kontrolnej. Błąd jednak pozostanie. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, lecz to nie usuwa błędu. Możesz przecież usunąć żarówkę z tablicy kontrolnej. Błąd jednak pozostanie. :wallbash:

A u mnie nie ma juz samo sie naprawilo :) tylko nie wiem na jak dlugo. Widzialem uszkodzony mech ABS na tylnym prawym kole poprostu ta zebatka byla peknieta nbie wiem jak u mnie jest narazie smigam 100-160 i nic tak jakby sie dotarlo lub przetal brud, to wyslij mi wiadomosc na priva prosze.Pozdrawiam :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego i naprawiłeś tą usterkę ?

bo u mnie mam to samo, włącza się światełko ABS na desce + ten denerwujący !

wcześniej miałem takie problemy ale chwilowe tzn po nocy już się nie pojawiało. A po ostatniej wyprawie do ZG mam już niestety na stałe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zawitalem do tego klubu. u mnie na poczatku Abs dzialal przy ostatniej fazie hamowania. wyszlo, ze to tylny prawy czujnik, ale zanim go zrobilem, kontrolka pojawila sie na stale. mozna jezdzic bez sterownika? wyjac, wyslac do naprawy i jezdzic? czytalem, ze ten moj pierwszy obiaw, to juz mogl byc problem ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla jasności, oczywiście piszemy o sprawnych furkach?

Chodzi mi o wahacze, łożyska , przeguby , itp. ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że można to naprawić, też miałem ten poradnik. Ale jak zobaczyłem ten drucik który trzeba przelutować to dałem sobie spokój. Wolałem oddać to kolesiowi co takie rzeczy na co dzień robi, ale niestety nie był tani (400zł).

Ponoć technologi wykonania tego to tak zwana "hybryda" z tego co wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna jezdzic bez sterownika?

wyjac, wyslac do naprawy i jezdzic?

oczywiście, że tak (o braku ABS'u nie będę pisał, bo to raczej oczywiste, że bez sterownika hamujesz i możesz zapomnieć o nie blokowaniu kół)

jak będziesz latał bez sterownika pamiętaj, żeby szczelnie zakryć pod maską to co po nim pozostanie (proponuję folię i taśmę :good: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...