Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gainery,kreatyna cuda wianki? ktoś ma o tym pojęcie ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem napisać (i się spytać), że jadam (ludzie tak mówią) mega dużo słodkiego, jedna czekolada mleczna 100 gram na dzień, jakiś wafelek, ciastka, babka... ale najwięcej czekolady...

1. Pracuje na dwie zmiany. Ale czas wolny po pracy mam niezagospodarowany...

2. Wagę/masę, wiadomo siła trochę ale bardziej chce przytyć, jakaś rzeźba, klata, bary... a nie dźwigać po 150kb sztangi.

3. 200 złotych na miesiąc myślę max

4. Snu jak dziecko potrzebuję z 10h, ale w tygodniu max 7h, w weekendy czasem pozwalam sobie odespać do 10-12h. Jem "normalnie" śniadanie kanapki z wędliną - serów nie lubię, jasne pieczywo chodź ostatnio mieszam z ciemnymi bułkami, obiad standard, ziemniaki surówka i co w domu wydadzą... mięso w 99% (smażone więcej), kolacja kanapki jak na śniadanie - wędlina. Weekendy wyjazdowe czyli co drugi week McDonald i KFC czasem do oporu... I dużo słodkiego.

5. Pracuje w drukarni więc za dużo fizycznej nie mam - nawet mało by można powiedzieć. A weekendowo studiuje i tu żywię się wszystkim co gotowe, McDonald, pizza, spaghetti...

Myślałem, żeby w końcu na siłkę zacząć chodzić ale nikogo namówić nie mogę a nie wjadę tam sam z kopyta tym bardziej, że te dwie siłki co mam nie daleko (5km) w niechlubnej dzielnicy...

<hr>

A jak z 60 kg wjechałeś na tą fote to ładnie ;) tylko trochę długo.. ja wiem człowiek wszystko by natychmiast i za darmo chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wyszlo na wadze 84.6 z rana ;)

postępy Panie Nowak robisz niezłe :good:

...normalnie zazdroszczę ;(

:decayed:[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:28_________________________________________________

2. Wagę/masę, wiadomo siła trochę ale bardziej chce przytyć, jakaś rzeźba, klata, bary... a nie dźwigać po 150kb sztangi.

musisz się zdecydować, nie da się budować masy jednocześnie rzeźbiąc, to niewykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wyszlo na wadze 84.6 z rana ;)

postępy Panie Nowak robisz niezłe :good:

...normalnie zazdroszczę ;(

:decayed:[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:28_________________________________________________

2. Wagę/masę, wiadomo siła trochę ale bardziej chce przytyć, jakaś rzeźba, klata, bary... a nie dźwigać po 150kb sztangi.

musisz się zdecydować, nie da się budować masy jednocześnie rzeźbiąc, to niewykonalne

da sie :) ja tak robie :P .... fakt ze nie jest to niewiadomo jaka rzezba ... ale nie dopuszczam do zalania sie

aczkolwiek latwiej jest sie zalac... tylko ze potem ciezko to nagle wyrzezbic ;)[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:34_________________________________________________wg mnie taktyka powtorzen 12-10-8-6 i nieraz 4 na dokladke na sile jest idealna na budownie dobrej masy miesniowej i zarysowania miesni jako taka rzezba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, że rzeźbi się z masy a jak masy nie ma to nie ma co rzeźbić i zostaje nabijanie masy ale czy w prze z tyciem nie może iść wyrabianie figury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darooo tak wygladalem juz 2 lata temu :) hehe teraz probuje przebic stara forme ;P[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:36_________________________________________________darooo musisz sie nauczyc jesc nabial

pamietaj podstawa to takie produkty:

makaron

ryz

kurczak

ser bialy

pieczywo ciemne

pomidory

banany

oliwki

chuda szynka i miesa inne ;)

jajka !

ryby

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:37_________________________________________________6 posilkow dziennie

mc donald i kfc odpada ;) ja tego nie jadam

jak najmniej alkoholu, papierosow, jarania trawy i cpania guzikow i fety [br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:38_________________________________________________efektow nie oczekuj po miesiacu trzech ...

pierwsze zmiany zobaczysz po paru miechach

pewnie po paru tyg bedziesz sie lepiej czuc fizycznie ( jak zejda zakwasy )

po roku dwoch zaczniej miec naprawde fajna sylwetke jesli sie przylozysz

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:39_________________________________________________jesli chcesz chodzic na silke to ja radze 3 razy w tygodniu :)

i tu wkleje pw ktore pisalem innym osoba ktore prosily mnie o plan treningowy[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:39_________________________________________________

Siema ;) uf az nie wiem od czego zaczac...

proponowalbym ci trening ktory kiedys robilem ( zmieniam treningi co 3-5 miesiecy )...

Pon klatka i biceps brzuch

Sroda Plecy kaptur nogi brzuch

Piatek Barki Triceps brzuch

Dlaczego 1 partia raz w tygodniu ?

dlatego ze wiekszosc partii miesniowych ma czas regeneracji od 3 do 6 dni :)

oczywiscie szybicej sie regeneruja mniejsze partie takie jak biceps triceps .... ale nie polecam ci robic tego 2 razy w tygodniu poniewaz miesien bedzie bardzo zmeczony i wbrew pozora urosnie mniej niz jak bedziesz go robic 2 razy w tygodniu... pozatym te miesnie i tak pracuja przy innych cwiczeniach na inne partie.

PON

Cwiczenia na klatke:

- wyciskanie na lawce prostej 4x ( ilosc powtorzen 12,10,8,6 )

- wyciskanie na skosie w gore ( hantli lub sztangi ) 4x ( ilosc powtorzen 12,10,8,6 )

- rozpietki hantlami 4x

- butterfly na maszynie ( czyli popularne motylki na siedzaca )

+ mozesz dorzucic przenoszenie hantla nad klatka ( cwiczenie na rozciagniecie klatki )

uwagi: nie trzymaj sie stale ilosci powtorzen ... te 12,10,8,6 to jest takie +/- ogolnie z kazda seria staraj sie zwiekszac ciezar i robic tyle powtorzen ile dasz rade. spokojnie mozesz zmieniac kolejnosc cwiczen co jakis czas lub zastapic np butterfly`a sciaganiem linek na maszynie typu hercules.

serie 12 10 8 6 rozwijaja mase miesniowa, rzezbe jak i sile

Cwiczenia na biceps:

- Podnoszenie sztangi ( prostej ) 4x zwiekszajac ciezar (12 10 8 6)

- Podnoszenie hantli z przekreceniem nadgarstka lub chwytem mlotkowym ( mozesz robic 1 tydzien tak .. drugi tak ) 4x ( 12, 10, 8, 6 )

- Modlitewnik na sztandze lub na hatnlach lub zamiast modlitewnika sciaganie linek na maszynie typu hercules ( za glowe )4x ( 12, 10, 8, 6 )

SRODA

Cwiczenia na plecy

- martwy ciag

- przyciaganie hantla do tulowia w oparciu o lawke jedna reka 4x

- sciaganie gryfu za plecy na maszynie ( do karku ) 4x

- przyciaganie gryfu do klatki ( ogolnie im szerzej lapiesz gryf tym wyzyej zaczyna sie budowac motyl, a im wezej tym nizej on zaczyna sie uwypuklac )

Cwiczenia na kaptur

- suwnica za plecami, sztanga lub hantle 6x

Cwiczenia na nogi

- przysiady ze sztanga

- wyprostowywanie nog na maszynie siedzac

- wypychanie na suwnicy

Czwartek

Cwiczenia na barki

- na suwnicy za glowa 4x

- hantlami do gory 4x

- unoszenie hantli na boki 4x

- unoszenie hantli przed siebie lub taleza lub gryfu 4x

Cwiczenia na triceps

- waskie wyciskanie

- francuzkie uginanie lokci ze sztanga

- prostowanie lokcia z gryfem zaczepionym u gory na maszynie typu hercules ( nie wiem jak to wytlumaczyc :/ ) lub robienie tego na linkach

Cwiczenia na brzuch

brzuszki, unoszenie nog i inne ;) ktore ci tylko przyjda do glowy

na male partie starcza 3 cwiczenia po 4 serie spokojnie ;)

wazne zeby ostatnie serie robic ostatkiem sil lub z kogos pomoca :) wtedy napewno beda efekty

polecam kupic glutamine i bcaa ( antykataboliki )

:)

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:41_________________________________________________

duzo osob laczy tric z klatka i bic z barkami :)

tak samo duzo osob laczy tric z bicem

jak dla mnie porzadny trening klatki i trica jest zbyt meczacy i np ja nie daje rady dobrze zrobic tricepsu po klatce :)

ps. sprobuj ... moze akurat twoje cialo dobrze zareaguje :) zreszta co te pare miechow warto wprowadzic jakies wieksze zmiany bo organizm sie przyzwyczaja i potem coraz slabiej reaguje na bodzce w postaci stalych zestawow cwiczen

:)

jesli chcesz zeby sila jeszcze poszla mozesz na niektore partie dorzucic jedna serie w ktorej wykonasz 2-4 powtorzenia a z niektorych odjac ;)

pozdro

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:41_________________________________________________

heh w zywieniu nie mam takiej wiedzy aczkolwiek cos nie cos tam chyba wiem :)

fajnie by bylo jakby ci sie udawalo jest ok 5-6 mniejszych posilkow dziennie

ja sie staram robic tak ...

rano serek bialy + bulka do tego np z dzemem i banan

za 2h zjadam ser bialy + rzodkiewka + sol + pieprz i smietana 12% zmieszane + 4 tosty z poledwica i serem

potem mam trening

po treningu zjadam np ryz + kurczaka ( jesli daje rade ) + banana ( jako obiad )

lub np ziemniaki/kasza + surowki + filet lub cos takiego

potem jakis owoc + serek danio np :)

i na kolacje np jajka lub jakis nabial

w miedzyczasie pije odzwyki :)

staraj sie omijac wszystkie kebaby pizze itp.... mi bez robienia brzuchow teraz dobrze idzie na samej diecie....

co do cwiczen aerobowych to ci nie pomoge za bardzo bo mam male pojecie

ja np zawsze mialem problem z dolna czescia brzucha ( nie mialem zarysowanej cegielki po napieciu ) i zaczalem robic unoeszenie nog oraz brzuszki klasyczne i ... takie brzuszki w stylu zginanie sie w pol ( hehe nie wiem jak to opisac ) i powiem ci ze te 3 cwiczenia wykonywane konsekwentnie na kazdym treningu daly w miare fajny efekt po 2 miesiacach ;)

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:42_________________________________________________

No rozumiem, że rzeźbi się z masy a jak masy nie ma to nie ma co rzeźbić i zostaje nabijanie masy ale czy w prze z tyciem nie może iść wyrabianie figury?

da sie :) ja tak robie :P .... fakt ze nie jest to niewiadomo jaka rzezba ... ale nie dopuszczam do zalania sie

aczkolwiek latwiej jest sie zalac... tylko ze potem ciezko to nagle wyrzezbic ;)[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:34_________________________________________________wg mnie taktyka powtorzen 12-10-8-6 i nieraz 4 na dokladke na sile jest idealna na budownie dobrej masy miesniowej i zarysowania miesni jako taka rzezba ;)

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:44_________________________________________________

3. 200 złotych na miesiąc myślę max

na poczatek proponuje geinera 6-7 kg

obojetnie jakiej firmy czy pvl czy ultimate nutrition czy weider`a

kosztuja ok 150-230 zl

starczy ci na ponad miesiac

zobaczysz czy ci sie dobrze na tym tyje ... jesli tak to potem znowu kup geinera skoro chcesz nabrac masy

potem moze(my) myslec o kreatynie jakiejs ( monohydracie ) na poczatek i innych odzywkach...

potem mozna rzucic jakies bialeczko ( jak bedziesz mial juz jakas wprawe na silowni )

a najwazniejsze sa antykataboliki :) glutamina i bcaa

aaaa no i osoba ktora bedzie cie prowadzic przez silownie tzn pokazywac jak poprawnie cwiczyc itp

przez pierwsze tygodnie jak nie miesiace musisz miec taka osobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! Może w końcu wezmę się w garść i ruszę z tym... jakieś noworoczne postanowienie :) jak już się na coś uprę to koniec :D

Czyli podsumowując, bez siłki nic nie osiągnę oraz co z tym słodkim? Odstawić czy to nie przeskłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym tylko: dobra rozgrzewka to podstawa :good:

ooo to prawda !

i pamietajcie o takich pierdolach aby rozgrzac nadgarstki i kark...

ja kiedys zapomnialem rozgrzac kark i teraz musze robic barki z mocno pochylona glowa bo inaczej cos mi strzyka w kapturze i potem 7-14 dni nie moge ruszac glowa ( pewnie nadciagam wiezadlo ... ) wiec kontuzja pewnie na lata bo tak juz mialem 3 razy.

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainer to takie cudo?

http://allegro.pl/item867370525_gainer_737_3kg_megabol_bialko_wegle_promocja.html

Sugerowałem się największą ilością ofert kupna po wyszukiwaniu słowa gainer w dziale fitnes...

<hr>

Czyta, czytam aukcje ale doczytać się nie mogę, z tego robi się drinki do picia ale w jakiej ilości? 2 na dzień? I wiadro 3 kg starcza na miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! Może w końcu wezmę się w garść i ruszę z tym... jakieś noworoczne postanowienie :) jak już się na coś uprę to koniec :D

Czyli podsumowując, bez siłki nic nie osiągnę oraz co z tym słodkim? Odstawić czy to nie przeskłada?

1. nie ma za co :)

2. bez silki mozesz przytyc na samej diecie ale zeby zrobic ladna sylwetke juz potrzebna jest silownia, basen, bieganie, aeroby itp ;) ogolnie sport :)

z tym slodkim to jest tak ... slodycze zapychaja oraz maja niewiele wspolnego ze zdrowymi weglowodanami

wiec jesli juz musisz zjesc cos slodkiego zrob to po posilku zebys nie zjadl tego za duzo a tylko nasycil swoj mozg tym ze zjadles to slodkie ;)

ja tez raz na 7-14 dni zjem cos slodkiego i raz na ruski rok pizze ;)

ale trzeba pamietac ze co za duzo ( slodkiego i fast foodow ) to zdecydowanie nie zdrowo :)[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:01_________________________________________________firme megabol odstaw na bok :)[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:02_________________________________________________nie polecam z wlasnego doswiadczenia[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:02_________________________________________________http://allegro.pl/item866745653_pvl_mutant_mass_6_8kg_shaker_700ml_4_gratisy.html

http://allegro.pl/item864582849_weider_giant_mega_mass_4000_7kg_baton_gratis.html

http://allegro.pl/item869834455_ultimate_muscle_juice_6000_g_zwieksz_mase.html

jadlem wszystkie trzy ;)

wszystkie polecam

mega mass weidera sie najlepiej rozpuszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym tylko: dobra rozgrzewka to podstawa :good:

ooo to prawda !

i pamietajcie o takich pierdolach aby rozgrzac nadgarstki i kark...

ja kiedys zapomnialem rozgrzac kark i teraz musze robic barki z mocno pochylona glowa bo inaczej cos mi strzyka w kapturze i potem 7-14 dni nie moge ruszac glowa ( pewnie nadciagam wiezadlo ... ) wiec kontuzja pewnie na lata bo tak juz mialem 3 razy.

:/

u mnie podobnie, brak odpowiedniej rozgrzewki i bark wyyebany... :kwasny:

Gainer to takie cudo?

http://allegro.pl/item867370525_gainer_737_3kg_megabol_bialko_wegle_promocja.html

Sugerowałem się największą ilością ofert kupna po wyszukiwaniu słowa gainer w dziale fitnes...

pomyśl bardziej nad czymś takim

http://www.supleshop.pl/produkt/3128/pvl-mutant-mass-6-8kg

niezłą ma opinię ten gainer, sam sobie chyba coś takiego zaaplikuję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym tylko: dobra rozgrzewka to podstawa :good:

ooo to prawda !

i pamietajcie o takich pierdolach aby rozgrzac nadgarstki i kark...

ja kiedys zapomnialem rozgrzac kark i teraz musze robic barki z mocno pochylona glowa bo inaczej cos mi strzyka w kapturze i potem 7-14 dni nie moge ruszac glowa ( pewnie nadciagam wiezadlo ... ) wiec kontuzja pewnie na lata bo tak juz mialem 3 razy.

:/

u mnie podobnie, brak odpowiedniej rozgrzewki i bark wyyebany... :kwasny:

Gainer to takie cudo?

http://allegro.pl/item867370525_gainer_737_3kg_megabol_bialko_wegle_promocja.html

Sugerowałem się największą ilością ofert kupna po wyszukiwaniu słowa gainer w dziale fitnes...

pomyśl bardziej nad czymś takim

http://www.supleshop.pl/produkt/3128/pvl-mutant-mass-6-8kg

niezłą ma opinię ten gainer, sam sobie chyba coś takiego zaaplikuję :wink4:

mutant mass to niby poprawiony mega mass ( zredukowano cukry )

fajny ale zdecydowanie gorzej sie rozpuszcza niz mega mass ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mutant mass to niby poprawiony mega mass ( zredukowano cukry )

fajny ale zdecydowanie gorzej sie rozpuszcza niz mega mass ;)

ważne żeby nie był waniliowy :decayed:

doradź jakiegoś niezłego gainera, mutant mass daje radę? brałeś to?

...bo muszę Cie jakoś dogonić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich amatorow kulturystow polecam strone fit shop

http://fitshop.pl/

normalnie jest droga ... ale jak wejdziecie w dzialy

OBNIŻKI!

ZESTAWY PROMOCYJNE!

WYPRZEDAŻE!

to czesto sa takie promocje ze nie ma ch*ja we wsi i az sie prosi zeby kupic cos ;)

czesto jest tak ze np w sklepie jakas odzywka kosztuje 100 zl

na stronie fitshop kosztuje 120zl ale jest promocje i np dostajcie 2 w cenie 1 :)

i wychodzi 60zl za sztuke ;)

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:10_________________________________________________

mutant mass to niby poprawiony mega mass ( zredukowano cukry )

fajny ale zdecydowanie gorzej sie rozpuszcza niz mega mass ;)

ważne żeby nie był waniliowy :decayed:

doradź jakiegoś niezłego gainera, mutant mass daje radę? brałeś to?

...bo muszę Cie jakoś dogonić :decayed:

ja zawsze geinery kupuje czekoladowe

jadlem mega massa - bylem zadowolony

jadlem mutant masa - tez bylem zadwolony

teraz jem muscle juice`a - i tez jestem zadowolony

;)

dla mnie wszystkie 3 sa dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dał by mnie taki mega mass ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dał by mnie taki mega mass ??

pieniadze, urode, dziewczyny, fury, lans na miescie :naughty: [br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:14_________________________________________________a tak serio ... to mase ;) troche lipna ale zawsze dobra i taka na poczatek[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:14_________________________________________________bialko buduje suchy miesien ;) a

weglowodany buduja mase.... taka srednio miesniowo-tluszczowa jakby to ujac ;)

aaa i najwazniejsza rada

nigdy w zyciu nie kupujcie bialka z ostrovii ( czy jak to sie tam ta firma nazywa ) bo to bialko nie ma nic wspolnego z bialkiem uzywanym dla kulturystow

;)

i pamietacjie

serwatka bialkowa to nie to samo co bialko serwatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach zrzuciłem już 2kg, mało jem dużo pracuję :decayed:

Zrzucę jeszcze trzy i wtedy zaczynam czwiczyć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dał by mnie taki mega mass ??

no mase :naughty: Jak chcesz siłę to kreatyna dobra i moc idzie ładnie :kox: Jest ich sporo na rynku ale najlepszy efekt miałem po tej

http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/manufacturers_id/21/products_id/337/products_name/multipower-creatine-muscle-charge-500g.html i do tego transporter za 30zł. starcza na jakiś miesiąc, może nie cały. Jak brałem pierwszy raz to 6kg w 3 tygodnie przytyłem i wyglądałem jak młody bóg :paker:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie Nowaka bo ma pojecie :wink4:

dobrze prawi, słuchaj Nowaka :wink4:

to mi troche pocukrzyliscie :embarrassed: hehe :tongue4:

hehe dzieki ale zauwazylem jest tu sporo osob co cos ogarnia na temat silowni zywienia itp....

tylko czesto te informacje trzeba sobie samemu juz przefiltorwac

bo np dla kogos moj plan treningowy moze byc super... a dla drugiego w ogole nie podziala

dlatego kazdy powinien sam wyciagnac jakies wnioski i sie nauczyc rozwijac swoje cialo i znalezc na to najlepsza metode ;)

pamietajcie tez ze na forach typu sfd.pl sa ludzie bardzo madrzy ktorzy wiedza jak doradzic i pomoc ale jest tez cala masa pseudo-kulturystow ktorzy pocwiczyli 3 miesiace troche poczytali polowe uslyszeli i 100% tego przekrecili i potem gadaja glupoty... wiec upewniajcie sie zanim cos wprowadzicie w zycie ( jakies cwiczenia diete czy cos innego )

AMEN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...