Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zakręt na maksymalnie skręconych kołach- zawracanie. problem


maciek_gdansk87

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zauwazylem ze jak skrece maksymnalnie kierownice w lewo i zaczynam jechac w kolko to po chwili co jakis czuje jakbym w jakas malutka dziure wpadal ktora "podwija", "uskakuje" mi kolo lewe (dziury nie ma ;))- nie wiem czy to kolo jakos przeskakuje,slizga sie czy o co chodzi i co moze byc przyczyna. jak skrecen maksymalnie w prawo tez to sie dzieje ale czuc to bardzo lekko.

mial ktos taka przypadlosc ? geometria i wahacze raczej odpadaja. (zbieznosc ustawiona, wyprzedzenie sworznia zwrotnicy w normie, nachylenie lekko poza norma- ale nic nie sciaga nie tnie opon wiec nie mozliwe zeby coas takiego powodowalo.

nikt nic nie wie ? ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mechanik mowi ze to raczej nie przeguby, ze luzow zadnych w samochodzie nie ma, drazki, wahacze itp ok.

wspomnial ze na wahaczasz i zwrotnicy sa jakies blokadki zabezpieczajace zeby wahacze nie nachodzily na siebie i ze to to moze byc... ma ktos takie objaw w awx ?

jakie by byly objawy lozyska+poduszki na kolumnie mcphearsona ?

[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 20:34_________________________________________________dorzucam screen z geometrii pojazdu-

widac roznice w pochyleniu kol o 1 stopien- czyli okolo 30 minut roznicy od normy, czyli tragedii nie ma wiec wg mnie nie powinno to sie dziac od tego (nie sciaga, nie tnie opon, samochod zachowuje sie normalnie, kiera prosto).

http://img718.imageshack.us/i/79895247.jpg/[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 20:37_________________________________________________kurcze jak w prawo skrecam tez to wystepuje... przeskakuje kolo :) ma ktos pomysly, nikt nigdy nie mial takiej sytuacji ? zwlaszcza wlasciciele b6 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:gwizdanie:miałem kolego taki sam problem przy ostrym skręcie w lewo bądz w prawo,,,a to było w b4 80, ale to bez znaczenia chyba ,,ja wymieniłem łożysko mcphersona i było wszystko ok,ale komplet oczywiscie.Sprawdz sobie to !!!!!pozdrawiam,,odezwij sie jak to wymienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo,jakby "podwijało oponę" i tak jakby trzepało kołem,okazała się wina opon.Było popękane płótno wewnątrz opony.Założyłem nowe opony i 0 problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ktorys kolega wyzej napisal przegub lub lozysko. opony no mozesz przerzucic tyl na przod, ale to bez sensu po mojemu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mechanik na stacji diagnost. mi mowi ze przeguby wygladaja ok, lozysko "raczej tez". ale zaczeli wymyslac ze moze zbieznosc pochylenie kol, albo wozek cos tam przsyniety moze.

ale blacharz ustawial bylem na goemtri pochelenie idealnie po -30minut na kazdym kole z przodu, zbieznosc ustawiona idealnie. wiec chyba nie ma cos szukac w geometrii nie ? zwlaszcza ze to raz sie dzieje raz nie

jeden mechanik mi mowil ze to normalne w tych audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam że auto się jak by, przesunie(uskoczy) lekko na pełnym skręcie. Ale nie uważam że to jakiś problem jest, którym warto się przejmować. Ja tak mam tylko na kołach letnich szerokość 235 i może pod katem koło jest naprowadzane i się przesunie bo na zimówkach nie ma tego :mysli:

no ale jak się uporasz lub to wyeliminujesz daj znać :cool1::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mechanik mowi ze to raczej nie przeguby, ze luzow zadnych w samochodzie nie ma, drazki, wahacze itp ok.

wspomnial ze na wahaczasz i zwrotnicy sa jakies blokadki zabezpieczajace zeby wahacze nie nachodzily na siebie i ze to to moze byc... ma ktos takie objaw w awx ?

jakie by byly objawy lozyska+poduszki na kolumnie mcphearsona ?

[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 20:34_________________________________________________dorzucam screen z geometrii pojazdu-

widac roznice w pochyleniu kol o 1 stopien- czyli okolo 30 minut roznicy od normy, czyli tragedii nie ma wiec wg mnie nie powinno to sie dziac od tego (nie sciaga, nie tnie opon, samochod zachowuje sie normalnie, kiera prosto).

http://img718.imageshack.us/i/79895247.jpg/[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 20:37_________________________________________________kurcze jak w prawo skrecam tez to wystepuje... przeskakuje kolo :) ma ktos pomysly, nikt nigdy nie mial takiej sytuacji ? zwlaszcza wlasciciele b6 ? ;)

Nie występuje u mnie podobne zjawisko przy maksymalnym skręcie, obojętnie czy to w lewą jak i w prawą stronę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik mowi ze moze cos sanki (wozek pod silnikiem) przesuniete i ze to moze miec wplyw.

ale to chyba bez sensu mysl co ? coprawda blacharz ustawial katy kol po dzwonie wlasnie tymi sankami, ale bylem na kontroli geomterii:

- pochylenie kol idealnie po -30 minut na kolo, zbieznosc idealnie, reszta katow idealnie... wiec sanki wyregulowane dobrze skoro tak wyglada geo nie ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już o tym wątek - ogólnie większość jeśli nie wszyscy w B6 tak mają, a przynajmniej w quattro, nie pamiętam czy ktoś coś pisał o FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie, szczegolnie na jezdzie do tylu skrecam max w prawo i czuje w pewnym momencie uderzenie/przeskok w kole, przy ostrym hamowaniu do tylu tez cos strzela, przeguby terkocza wiec i tak pojda do wymiany ale obstawiam lozysko kolumny/amorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo,jakby "podwijało oponę" i tak jakby trzepało kołem,okazała się wina opon.Było popękane płótno wewnątrz opony.Założyłem nowe opony i 0 problemu.

Też miałem podobną sytuację, opisałem to jak by wspomaganie co ok 1 sekundę działało i za chwilkę nie. To były szarpnięcia kierownicą.

Okazało się po wymianie na zimowe opony, że to właśnie letnia opona była "zwichrowana".

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...