Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wysokie spalanie!!! i duszenie silnika


Gość tomasz557

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz557

Witam

Mam problem, komputer pokazuje mi śr. spalanie (jazda w mieście spokojna, zmiana biegów max przy 2500 obr/min) 12,5 - 13l (również tankowałem do pełna przejechałem 100 kilometrów i dotankowałem i wyszło tyle ile komputer pokazuje). Wymieniłem następujące rzeczy, które mogą lub nie mają wpływu na spalanie: olej, filtr paliwa, powietrza, oleju, pyłkowy, świece, rozrząd, badanie spalin w normie, zero błędów na komputerze, kąt wyprzedzenia zapłonu 12 stopni. W momencie gdy jest zimny silnik od 1000 do 2000 obr jest trochę słaby, powyżej 2000 jest ok czyli normalnie przyśpiesza. Z kolei jak się zagrzeje to mocniejsze ma przyspieszenie czyli mocnej ciągnie powyżej 3000 obr. Nie wiem czy a4 tyle pali, czy może jest to katalizator, ponieważ mechanik powiedział, że to mogą być objawy zużytego katalizatora. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

1.8 przebieg 173000

temat nieprawidłowy, już poprawiłem

wróć proszę do regulaminu, żeby zobaczyć jak należy pisać tematy

pre_pl[br]Dopisany: 17 Grudzień 2007, 14:39 _________________________________________________Widzę, że potraficie tylko dużo pisać o rzeczach oczywistych typu: wymień czujnik temperatury silnika, wymień świece, albo jeszcze coś innego. W momencie kiedy pojawia się coś bardziej skomplikowanego to milczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to byłby kat to spaliny nie były by w normie. a sprawdzales sondę? możliwe tez ze mieszanka nie odpowiednia. poza tym masz jeszcze jakieś inne objawy? silnik głośniej pracuje, może nierówno... a i najważniejsze jak wyglada ta jazda? tzn jak długie odcinki ile postoju miedzy nimi itd...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj odpowiedzialna za duże spalanie jest zużyta sonda lambda.Rozumiem Cię,wymienić jest najprościej-tylko trzeba jeszcze za to zapłacić,a metoda prób i błędów jest raczej nie na miejscu. Może podjedź do jakiegoś dobrego mechanika,który zna się na rzeczy i niech sprawdzi jakie jest napięcie sondy podczas "wchodzenia" na obroty.Albo podjedź na analizator spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. Gdy robiłem rozrząd, mechanik wymienił mi też termostat, wszystkie filtry i płyn w chłodnicy. Teraz FIS pokazuje średnie trochę mniejsze, ale nieznacznie. Może dlatego że jeżdżę nie za dużo w taką pogodę, bo opony mam słabe a narazie na nowe nie mam zbytnio kasiorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm,

moim zdaniem to auto normalnie pali i nie ma co szukać jest zimno, jeździ się wolniej po mieście góra na 3 biegach. Mój pali co najmniej tyle samo z tym silnikiem i nawet nie próbuję nic szukać. Poza tym to auto ma normę w mieście o ile się nie mylę 12,5 litra więc czego szukać??

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poweidz mi jak masz z nagrzewaniem sie auta teraz ?? czy robisz duze odcinki czyraczej z pracy do pracy po 15-25km bo w tedy jedna z przyczyn moze byc nie domykajacy sie termostat który powoduje ze auto dlugo sie nagrzewa i w momencie jak robisz krótkie odcinki to auta bierze potworna ilość paliwa :confused4:

ja bym jeszcze ten termostat sprawdził :audi:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2007, 10:21 _________________________________________________

Wiatm,

moim zdaniem to auto normalnie pali i nie ma co szukać jest zimno, jeździ się wolniej po mieście góra na 3 biegach. Mój pali co najmniej tyle samo z tym silnikiem i nawet nie próbuję nic szukać. Poza tym to auto ma normę w mieście o ile się nie mylę 12,5 litra więc czego szukać??

Pozdrawiam :a4fan:

to co piszez apropo spalania to jest jakas bzdura mi teraz zacza palic po miescie 9,5 litra w zimie i tez zaczynam sie martwic bo w zeszłym roku w zime autko mi palilo prz jezdzie ekonomicznej czyli do 3 tys obrotow 8 litrow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi wyszlo w 1,6 ok 11-12l i tez mysle to to troche za duzo, male odcinki robie , moze tez to ma cos wspolnego, jak tak dalej bedzie pil to pomysle o lpg sekwencji. :kwasny:

U mnie to samo zima odcinki po 3.5 km spalalnie w 1.6 13 l/100 ale sie nie dziwie bo praktycznie caly czas na zimnym silniku temp. po 3.5 km w granicach 70st C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę krótkie trasy, niekiedy silnik się nie nagrzeje

jak kolega sprecyzuje swoją wypowiedz to będzie już jasno w czym jest problem. Proponuję zatankować auto na max i wybrać sie na świąta do rodziny i ponownie zatankować do pełna. A wizyte u mechanika odłożyć po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poweidz mi jak masz z nagrzewaniem sie auta teraz ?? czy robisz duze odcinki czyraczej z pracy do pracy po 15-25km bo w tedy jedna z przyczyn moze byc nie domykajacy sie termostat który powoduje ze auto dlugo sie nagrzewa i w momencie jak robisz krótkie odcinki to auta bierze potworna ilość paliwa :confused4:

ja bym jeszcze ten termostat sprawdził :audi:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2007, 10:21 _________________________________________________

Wiatm,

moim zdaniem to auto normalnie pali i nie ma co szukać jest zimno, jeździ się wolniej po mieście góra na 3 biegach. Mój pali co najmniej tyle samo z tym silnikiem i nawet nie próbuję nic szukać. Poza tym to auto ma normę w mieście o ile się nie mylę 12,5 litra więc czego szukać??

Pozdrawiam :a4fan:

to co piszez apropo spalania to jest jakas bzdura mi teraz zacza palic po miescie 9,5 litra w zimie i tez zaczynam sie martwic bo w zeszłym roku w zime autko mi palilo prz jezdzie ekonomicznej czyli do 3 tys obrotow 8 litrow .

Chyba ty piszesz bzdury! nigdy w zyciu nie uwierze ze 1.8 w zimie palil ci 8litrow. A kolego tomaszu nie szukaj i nie zmieniaj polowy silnika bo to ci nic nie da. Mi tez pali tyle samo nawet potrafil mi spalic 15 benzyny 100% miasto i krotkie odcinki i tez do 3tys obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poweidz mi jak masz z nagrzewaniem sie auta teraz ?? czy robisz duze odcinki czyraczej z pracy do pracy po 15-25km bo w tedy jedna z przyczyn moze byc nie domykajacy sie termostat który powoduje ze auto dlugo sie nagrzewa i w momencie jak robisz krótkie odcinki to auta bierze potworna ilość paliwa :confused4:

ja bym jeszcze ten termostat sprawdził :audi:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2007, 10:21 _________________________________________________

Wiatm,

moim zdaniem to auto normalnie pali i nie ma co szukać jest zimno, jeździ się wolniej po mieście góra na 3 biegach. Mój pali co najmniej tyle samo z tym silnikiem i nawet nie próbuję nic szukać. Poza tym to auto ma normę w mieście o ile się nie mylę 12,5 litra więc czego szukać??

Pozdrawiam :a4fan:

P.S to poweidz ile ci pali twoje auto latem skoro zima 15 l ???

to co piszez apropo spalania to jest jakas bzdura mi teraz zacza palic po miescie 9,5 litra w zimie i tez zaczynam sie martwic bo w zeszłym roku w zime autko mi palilo prz jezdzie ekonomicznej czyli do 3 tys obrotow 8 litrow .

Chyba ty piszesz bzdury! nigdy w zyciu nie uwierze ze 1.8 w zimie palil ci 8litrow. A kolego tomaszu nie szukaj i nie zmieniaj polowy silnika bo to ci nic nie da. Mi tez pali tyle samo nawet potrafil mi spalic 15 benzyny 100% miasto i krotkie odcinki i tez do 3tys obrotow

no to ja mam magiczne auto !! skoro teraz mi pali 9.5 litra a odcinki mam po 15 Km i nie bede sie kłócił bo wiem ile mi spalało w rzeszlym roku ( 8 l ) jade po świetach wymienic termostat bo mam padniety i napisze czy spala mniej

t!!![br]Dopisany: 20 Grudzień 2007, 17:44 _________________________________________________Acha za tankowalem 24 l dzisiaj i napisze wam po weekendzie ile mi wyjdzie spalanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

TTom3k :oklaski: ciesze sie ze przynajmniej Ty mnie popierasz w tym spalaniu. To tylko w naszym kraju auta palą mniej niż podaje producent, a jeżdzą nimi same kobiety i strasi faceci:)

Ale zeby nie wprowadzac złosliwości niepotrzebnych to może też róznie rozumiemy miasto dla mnie to jazda od swiateł do swiateł i wtedy... - paliwo leci i 13 murowane:)

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego :) ja bym się nie przejmował takim spalaniem bo audi generalnie lubią paliwko i nic z tym się nie da zrobić ja mam 1.6 automata i w mieście przy tej temperaturze pali mi 12,5 wcześniej latem mi tyle palił i okazało się, że jest termostat walnięty po wymianie spadło do 10 w mieście a na trasie jakieś 7,5-8. Moja ma przebieg 195000 i szykuje się do sprawdzenia sondy lambda bo generalnie one też lubią padać w Audi ale spoko niewiele to zmieni. Spalanie na poziomie po niżej 10 litrów w 1.8 / 125kM w mieście to raczej nie możliwe z tego co mi wiadomo :):a4fan:

Posdro

[proszę uzupełnić profil] - schiller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego :) ja bym się nie przejmował takim spalaniem bo audi generalnie lubią paliwko i nic z tym się nie da zrobić ja mam 1.6 automata i w mieście przy tej temperaturze pali mi 12,5 wcześniej latem mi tyle palił i okazało się, że jest termostat walnięty po wymianie spadło do 10 w mieście a na trasie jakieś 7,5-8. Moja ma przebieg 195000 i szykuje się do sprawdzenia sondy lambda bo generalnie one też lubią padać w Audi ale spoko niewiele to zmieni. Spalanie na poziomie po niżej 10 litrów w 1.8 / 125kM w mieście to raczej nie możliwe z tego co mi wiadomo :):a4fan:

Posdro

[proszę uzupełnić profil] - schiller

ak jak pisalem wczesniej zatankowalem autko w 24 litry i w cyklu mieszanym zrobilem 260 km czyli wychodzi ze moje Audi 1.8 125 koni pali przez zimę koło 9,5 litra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak jak pisalem wczesniej zatankowalem autko w 24 litry i w cyklu mieszanym zrobilem 260 km czyli wychodzi ze moje Audi 1.8 125 koni pali przez zimę koło 9,5 litra .

Mam takiego znajomka co w 2.0 16 zaworowej w mieście spala 6,5 - 7 litrów (niestety czasy fantastów dawno mineły) ja pomykam do pracy w odcinkach po 1,5km w jedną strone i jak się postaram to i 20 spali a 8 litrów w mieście bzdura teraz wspominasz cykl mieszany troszkę realizmu mnie fantazji Pozdrawiam i Wesołych Świąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...