Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa schengen


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym poznac wasze zdanie na temat usunieciu granic i strefa schengen?

Ja osobiscie uwazam ze zacznie sie masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły ja osobiscie uwazam, ze to co sie dzialo przez ostatni czas z granicami to byla szopka.

Ciekawe moze sie zrobic dopiero, jak Uklad z Schengen bedzie funkcjonowac na portach lotniczych.

Najbardziej to sie wycwanili Brytyjczycy. Oni nie weszli do strefy, takze do nich i tak beda kontrole. A jak jakis Angol opusci granice, to moze sobie fruwac po calej Europie. Powinni cos z tym zrobic.. :naughty:

Ale i tak nie jest powiedziane, ze mobilna sluzba celna nie bedzie Cie trzepac w strefie przygranicznej.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes będzie zły jak zobaczy ten temat ;)

Dlaczego bedzie zły?

jaka znowu masakra sie zacznie??

Cieply ty dzis naogladales sie za duzo aut na necie i chciales RR z OOOO robic, teraz pewnie horrory i jakas masakra Ci sie sni

Maskra z tym ze tak jak napisal ykk zaczna sie wbijac do nas no i ludzie z ukrainy, rosji itd beda sie pchac

Jakos tak mi do glowy wpadlo wiec pomyslalem ze sie dowiem co myslicie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes będzie zły jak zobaczy ten temat ;)

Dlaczego bedzie zły?

bo nie lubi gadki o polityce. wiem, że kiedyś tematy związane z polityką leciały od razu do kosza albo utrzymywały się przez chwilkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polityka to jest napewno zwiazane ale mi bardziej chodzilo czy jestescie optymistycznie nastawieni do tego ze mozna smigac gdzie sie chce i kiedy sie chce bez zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę że wchodzimy do strefy schengen :decayed:. Jako że poluje i mam broń w nietypowym kalibrze, do której niemożna kupić amunicji w Polsce to musiałem ją sprowadzać z Niemiec a z tym były problemy i pełno formalności a teraz sobie wsiądę w samochód, pojadę do Berlina i bez problemu kupię amunicję :naughty::dance:.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskra z tym ze tak jak napisal ykk zaczna sie wbijac do nas no i ludzie z ukrainy, rosji itd beda sie pchac

Niby gdzie..? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieply ty dzis naogladales sie za duzo aut na necie i chciales RR z OOOO robic, teraz pewnie horrory i jakas masakra Ci sie sni

Murzyn pisz większymi literami , nie każdy ma lupe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem strefy będzie odliczanie 22 % vatu od samochodów sprowadzonych na firme a nie jak do tej pory tylko 6 tyś zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa Schengen jest ok , jezdze czesto z Belgii do Francji i wiem jak to wyglada : puste baraki na granicy,zero kontroli ( prawie, chyba ze jest jakas akcja) wiecej kontroli jest na bramkach od platnej autostrady.Kiedys przejechalem granice 80km/h a ograniczenie jest10km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodów o 22% vat to nie sądzę żeby to tak łatwo przeszło, polscy politycy na pewno coś wymyślą żeby utrudnić biednemu mieszkańcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy są the best - są granice - narzekają , znoszą też narzekają zamiast się cieszyć że będziemy pełnowartościowymi członkami unii i niebędziemy musieli na granicy sie tłumaczyć co wieziemy po co i gdzie , mnie to zawsze tak wkurw.... że ho ho. A co do ludzi z Ukrainy , Rosji itd to oni akurat maja gorzej bo ceny wizy im wzrosną z 0 lub 10 euro na 35 euro a to dla niektórych sprawa niedoprzeskoczenia i pojadą na słowacje gdzie wizy są dużo tańsze. A ci co się przebiją przez las to tylko przejadą Polske wzdłuż i wjadą sobie do Niemiec , Austrii bo po grzyba siedzieć w Polsce jak mozna swobodnie przełknac później prawie całą europe bez kontroli granicznej. Tym co sie to nieuda zostaną w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko ma swoje "plusy" i "minusy"... najbardziej to się boją Niemcy z przygranicznych miejscowości ( głównie przestępczości), mi osobiście trochę to nie pasuje bo tak to miałem prawie zawsze dokładną kontrole auta na granicy: dokumenty itp i dalej był spokój a teraz to będą zapewne czatować w 1-szej wiosce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego , że nie sprawdzą mi papierów na granicy .. ale złapie mnie szkop na pirwszym lepszym parkingu i skontroluje , Austrijak wychaczy z bramki autostradowej przy pomocy lornetki i zawinie na parking na przepyrke całkiem podobnie jak Włoskie Muncipi lub Carabinieri :thumbdown:

Ostatnio przepraczałem Czesko-Polska granice to postawili "młodych" narwanych , ktorszy jeszcze rwali sie do sprawdzania , ale starzy celnicy machali juz tylko rękami zeby przejezdzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede jechal za pare dni przez nasz zachodnia granice i mam nadzieje ze juz jej nie bedzie :), napewno beda kontrole celne na parkingach i stacjach jak to jest w niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...