Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Z wydechu wydobywa się biały dym


belsmir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem po odpaleniu rano samochodu po chwili z wydechu wydobywa się biały dym, jest go za dużo jak na parę. Po ok. 10 min ( wzrost temperatury silnika) wszystko ustaje dymienie znika. Dym występuje tylko rano i przy temperaturze powietrza do 8 st. Po postoju 8 godzin w dzień i wyższej temp. powietrza samochód po odpaleniu nic nie kopci.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak opisujesz to każde auto przy takiej temperaturze daje na biało ale jak sądzisz że to coś innego to najlepiej będzie podpiąć vaga i będziesz wiedział czy coś jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo i to oznaczało początek konca turbulum, po prostu przy wzroscie temperatury wszystko sie troszke uszczelnia i juz olej do wydechu sie nie leje . Mam nadzieje ze u ciebie to cos mniej kosztownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie chce cie wprowadzac w bład . Po prostu ja miałem identycznie i po 2 tyg jadąc 140km/h roawaliło sie turbo i krew mnie zalała . Rozbierz i zobacz tak bedzie najlepiej i najpewniej, ale wczesniej odwiedz paru znachorów i popytaj sie co to moze byc . Jak ja pojechałem na początku do mechanika z tym dymem , to facet powiedział mi ze to przez zmiane temper powietrza i woda sie skrapla. Jakie było jego zdziwienie jak przyjechałem do niego z rozwalonym turbo ( w oczy sie nie patrzył ) Na szczescie jego zięć ma wiecej w głowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dym jest bialy, czy siwy? Bialy dym moze oznaczac ze silnik spala plyn chlodzacy. Czy ze stanem plynu jest wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem idealnie biały dym a rozwaliła sie turbina . I na 100 % ten dym nie miał nic wspólnego z niebieskim . Pojezdzij po mechanikach , tak jak ci pisalem jeden powie to a drugi tamto . Mi ostatnio mowił "znawca" audi ze mam do wymiany dwumasa a tu poduszki silnika byly zle . No ale faktycznie zapodaj filmik , to zobaczymy cosik sie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podjechał pod vag, sprawdził dpf i go wypalił

jam mam przebieg 132tys i narazie nie zauważyłem takiego dymu, turbo narazie wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu

zostal wywalony

o stary ty to masz pecha, ja mam ten sam motor i jak na razie złego słowa nie powiem, kiedyś dałeś mi namiar do krzycha z aso i cały czas serwisuje mi auto, prawdopodobnie w następny weekend zostawie mu auto na serwis i wymiane oleju - jak bys miał czas to może podjedziesz do aso i wymienimy poglądy o autach i je porównamy bo może z moim tez jest coś nie tak tylko nie jestem tego świadomy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak DPF-a nie ma to bedzie przykopcal.

Chyba ze zamieniono DPF-a na Katalizator.

Nie jestem pewien czy ta ilosc dymu u ciebie jest normalna, ale logiczne ze wiecej go bedzie anizeli z DPF-em.

Teraz jest pytanie tylko czy nie wlanczaja sie jakies procesy czyszczenia DPF, bo rozumiem ze w komputerze tez cos pomodziliscie, ale nie wiem czy aby na pewno to jest OK. Duzo slyszalem o tym ze mimo usuniecia softu DPF z kompa- nadal sie wlanczaly fazy czyszczenia. W Niemczech powiedziano mi w BOSCH-u ze zeby to funkcjonowalo to najlepiej podmienic ECU na taki z modelu bez DPF-a. Moze maja racje? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. zorganizuje sobie więcej czasu i odwiedze innych mechaników a w sobotę postaram się wrzucić z tym dymieniem film.

W czoraj został wypalony dpf z powodzeniem 0,58%. Rano dym był słabszy ,ale to jesze nie to.

Poleci ktoś dobrego mechanika z okolic Dąbrowy co zna sie na tych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak DPF-a nie ma to bedzie przykopcal.

Chyba ze zamieniono DPF-a na Katalizator.

Nie jestem pewien czy ta ilosc dymu u ciebie jest normalna, ale logiczne ze wiecej go bedzie anizeli z DPF-em.

Teraz jest pytanie tylko czy nie wlanczaja sie jakies procesy czyszczenia DPF, bo rozumiem ze w komputerze tez cos pomodziliscie, ale nie wiem czy aby na pewno to jest OK. Duzo slyszalem o tym ze mimo usuniecia softu DPF z kompa- nadal sie wlanczaly fazy czyszczenia. W Niemczech powiedziano mi w BOSCH-u ze zeby to funkcjonowalo to najlepiej podmienic ECU na taki z modelu bez DPF-a. Moze maja racje? :mysli:

mają racje bo mi co jakis czas wyskakuje ikonka z DPFem (mimo tego ze juz go fizycznie nie ma).

Operacje robilo mi MRmotors soft tez zmienili ale jak widac nie jest to do konca rozwiazany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedz do jakiegos dobrego mechanika anie znachora, ja miałem tak samo, to znaczy podobnie byla kuuupppaaa białego dymu i do dzis dziekuje ze to sie stało rano na starcie a nie przy hulance 150 km/h. Okazało się że turbo padło i wypiło cały olej a raczej wypluło i ładnie rozprowadziło po samochodziku. Turbo było na gwarancji i szpece na szczescie go naprawili za free ale powiedzieli że musial wczesniej dymic na bialo, no to ja im podpowiedzialem ze w marcu przy -10:):):) ale wydaje mmi sie ze to moze byc podpowiedz dla ciebie. Ja bym moze podjechal do firmy regenerujacej turbiny, blisko dombrowy masz jaworzno i TURBOTEC chyba.... nie wiem jak z cenami

pozdrowienia[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 23:43_________________________________________________yhm sie popisałem :wallbash::embarrassed:

"dąbrowy".... to wszystko przez te pifka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...