Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

frugodh nie ładnie jest się chwalić... :wink4:

Pantonik no weź pochwal kolegę:decayed: człowiek pochwalony jest bardziej efektywny :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

nie wolno chwalić bo spocznie na laurach :gwizdanie:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 19:26_________________________________________________cześć Madzia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie rezam coś na wzór BT w Audi... problem tylko taki, że przy żadnym kodowaniu radia nie słyszę w głośnikach sygnału podpiętego do wejścia "tel" :confused4: Przydałby mi się jakiś schemat, cokolwiek, bo nie wiem, jak jest to oryginalnie podłączone. Radio się wycisza, napis "TELEFON" na radiu jest, więc dziwne, że sygnał z wejścia nie idzie na głośniki;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Bandziory :hi: :hi: :hi: :hi:

frugodh - szacun, aż się nie chce wierzyć, że to te same sprzęty na zdjęciach "przed" i "po" :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ a ja wzialem dla Ciebie uchwyt centralke i wszystko co wydlubalem z auta na spota z grilem i zapomnialem :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty miałeś przewodowy telefon, tak?

Generalnie rzecz biorąc, gdzieś doczytałem, że Concert I nie ma wejścia na telefon (mimo, że jest w rozpisce kostek i piny też są) i jest tylko wyciszanie, ale nawet jeśli, to tak, czy siak - wyrezam innym sposobem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty miałeś przewodowy telefon, tak?

Generalnie rzecz biorąc, gdzieś doczytałem, że Concert I nie ma wejścia na telefon (mimo, że jest w rozpisce kostek i piny też są) i jest tylko wyciszanie, ale nawet jeśli, to tak, czy siak - wyrezam innym sposobem;p

nie wiem bo telefonu nie bylo :)

byl sam uchwyt taka stacja dokujaca do tel to chyba komorka jakas siemens tak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wpadłem na pewien pomysł odnośnie zwiększenia mocy ADR-a.

Porównując dane techniczne ADR-a oraz silnika 2.0 5v o oznaczeniu ALT z B6 zauważyłem ciekawą rzecz: cylindry w ALT mają jedynie o 1.5 mm większą średnicę, niż ADR. ALT ma jednak większy skok tłoka, co oznaczałoby inny wał korbowy, ale pomińmy go.

Oba silniki mają jednakowy stopień sprężania (10.3) oraz 5-zaworową głowicę.

Rozwiercamy ADR-a o te 1.5 mm. Wkładamy tłoki z ALT-a - i tu chwilowo utknąłem, bo nie mogę znaleźć nigdzie wymiarów tłoków w ALT/ADR (ich wysokości konkretnie) i nie wiem, czy zmniejszy się/zwiększy stopień sprężania :(

Jeśli udałoby się zmniejszyć stopień sprężania, to ciekawe, jak taka przeróbka wpłynęłaby na parametry ADR-a :mysli:

Z ciekawości policzę, o ile wzrośnie pojemność skokowa ADR-a zakładając, że skok tłoka pozostanie bez zmian (86.4 mm) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wpadłem na pewien pomysł odnośnie zwiększenia mocy ADR-a.

Porównując dane techniczne ADR-a oraz silnika 2.0 5v o oznaczeniu ALT z B6 zauważyłem ciekawą rzecz: cylindry w ALT mają jedynie o 1.5 mm większą średnicę, niż ADR. ALT ma jednak większy skok tłoka, co oznaczałoby inny wał korbowy, ale pomińmy go.

Oba silniki mają jednakowy stopień sprężania (10.3) oraz 5-zaworową głowicę.

Rozwiercamy ADR-a o te 1.5 mm. Wkładamy tłoki z ALT-a - i tu chwilowo utknąłem, bo nie mogę znaleźć nigdzie wymiarów tłoków w ALT/ADR (ich wysokości konkretnie) i nie wiem, czy zmniejszy się/zwiększy stopień sprężania :(

Jeśli udałoby się zmniejszyć stopień sprężania, to ciekawe, jak taka przeróbka wpłynęłaby na parametry ADR-a :mysli:

Z ciekawości policzę, o ile wzrośnie pojemność skokowa ADR-a zakładając, że skok tłoka pozostanie bez zmian (86.4 mm) :D

:zemdlal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam: 1847 ccm :D (1781 ccm ma "normalny" ADR)

Ale to zakładając, że po założeniu tłoków z ALT nie zmieni się skok tłoka. No nic. Jak znajdę jakąś stronę z tłokami (MAHLE nie ma tłoków do silników Audi, a inna firma nie przychodzi mi na razie do głowy) - to będę znał dokładne wymiary i wtedy policzę dokładnie :D

Aha, i kolejna rzecz: wydech.

Wymyśliłem sobie ostatnio taki układ wydechowy: od 1 i 2 cylindra oraz od 3 i 4 idą dwa osobne kolektory z osobnymi DP, bez tłumika środkowego, obie rury zakończone pojedynczym wydechem każda (co daje dwa tłumiki końcowe - klasyczny podwójny wydech, jak w 2.0 TFSI Pantona czy rem1ka :D )

Takie zmniejszenie oporów w wydechu też powinno zaowocować delikatnym przyrostem mocy :kox:

Jeszcze dolot, rozrząd i osprzęt - i kurna znajdę sposób na te 140-150 KM w ADR :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

a byals 5 razy na spocie ??

:polew: :polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:31_________________________________________________ja tez potrzebuje logi to mi kazali jeszcze przynajmniej 3 razy sie na spocie pojawic :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale tak teraz myślę - podwójny wydech, jak teraz z sondą? :mysli: :mysli: :mysli:

Jak dać do ECU sygnał, który normalnie idzie z jednej sondy? :mysli:

[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:32_________________________________________________

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

No się tak przypadkowo składa, że ja dysponuję :cool1: :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

a byals 5 razy na spocie ??

:polew: :polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:31_________________________________________________ja tez potrzebuje logi to mi kazali jeszcze przynajmniej 3 razy sie na spocie pojawic :decayed: :decayed: :decayed:

:polew: dobre, a byłam w sumie z imprezą 3 razy.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

a byals 5 razy na spocie ??

:polew: :polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:31_________________________________________________ja tez potrzebuje logi to mi kazali jeszcze przynajmniej 3 razy sie na spocie pojawic :decayed: :decayed: :decayed:

:polew: dobre, a byłam w sumie z imprezą 3 razy.... :gwizdanie:

4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale tak teraz myślę - podwójny wydech, jak teraz z sondą? :mysli: :mysli: :mysli:

Jak dać do ECU sygnał, który normalnie idzie z jednej sondy? :mysli:

[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:32_________________________________________________

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

No się tak przypadkowo składa, że ja dysponuję :cool1: :cool1: :cool1:

aaaahaaa no szkoda że w niedzielę nie wpadłam na ten pomysł, a teraz w tę się wybierasz ?[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:35_________________________________________________

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

a byals 5 razy na spocie ??

:polew: :polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2011, 23:31_________________________________________________ja tez potrzebuje logi to mi kazali jeszcze przynajmniej 3 razy sie na spocie pojawic :decayed: :decayed: :decayed:

:polew: dobre, a byłam w sumie z imprezą 3 razy.... :gwizdanie:

4 :D

ups....4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: siemka, ktoś dysponuje VAG-iem? potrzebuje odczytać jaki mam soft w skrzynce.

Magda wpadaj do mnie to Ci sprawdzę.... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...