Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Chip do auta ?


Darkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Rogalotti.. tyle osob zachwala twoja usluge ze bede sie zastanawial bardzo mocno.. hymm Warszawka to troche daleko i mysle ze na miejscu tez znajdzie sie ktos kto podola temu zadaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poswiecic ten jeden dzien na podroz do stolicy niz pozniej zalowac, ze ktos zrobil Ci soft destrukcyjny dla Twojego auta... zastanow sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok.. jasna sprawa.. tak tez i zrobie.. mam nadzieje ze moje :audi:juz wstyczniu smigac bedzie z nowym sofcikiem.. ciekaw jestem strasznie jak to bedzie..

szczerze mowiac spodziewam sie takiego efektu.. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobic w okolicach Legnicy.. wiem ze jest u nas pan Leszek z VELOSTATU ktory podobno zna sie na robocie ale moze jest ktos kto potwierdzi jego umiejetnosci??

on zajmuje się tylko elektroniką, wiem ze zna się na sprawach elektronicznych, zajmuje sie rożnymi rzeczami w autach związanymi z elektroniką, ale czy dobrze umie zrobić chip tuning to nie wiem. Robi takie rzeczy, ale jeszcze z nikim kto u niego był nie rozmawiałem, na temat chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a ja ostatnio mialem okazje troche pobiegac po majstrach bo niestety ale uszkodzilem zderzak i dowiedzialem sie o nim.. wszyscy mowili ze super rewelacja.. ale ja juz zdecydowalem.. w nowym roku planuje kurs na warszawe do Rogala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkoz, pisałeś że kupiłeś auto nowe. A więć co z gwarancją??? Jak coś rąbnie nie (nie przez chipsa) to wtedy jako kolesie z ASO to wyczają to podejrzewam że gwarancje szlak trafi :confused4:. No ale nie wiem może się myle.

A tak pozatym to ja się również zastanawiam nad chipsem tylko blokują mnie te złe opinie na temat tego silnika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wujaszek na czas przegladow w serwisie jezdzil na wgranie serii (2.0 TDI), a po przegladzie - znowu wpuszczal wirusa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z mojej bliskiej rodziny ma taki samochod i nie ma z nim jakichkolwiek problemów. Ogólnie ja mam dobrą opinię o 2.0.

Szkoda tylko że jak wszystkie A4 ma beznadziejny intercooler. Ja bym przerobił na układ ze 170tki.

Jeśli chodzi o chiptuning to najblizej Legnicy masz DynoSoft Wrocław. Modyfikacja przez złącze diagnostyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z mojej bliskiej rodziny ma taki samochod i nie ma z nim jakichkolwiek problemów. Ogólnie ja mam dobrą opinię o 2.0.

Szkoda tylko że jak wszystkie A4 ma beznadziejny intercooler. Ja bym przerobił na układ ze 170tki.

Jeśli chodzi o chiptuning to najblizej Legnicy masz DynoSoft Wrocław. Modyfikacja przez złącze diagnostyczne.

to co pisze ALI o DynoSoft :thumbup: to święta prawda , sam tam będę się wybierał , nawet już dzwoniłem zapytać co i jak . Darkoz nawet się nie zastanawiaj, zrób softa i ciesz się swoją :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więć co z gwarancją??? Jak coś rąbnie nie (nie przez chipsa) to wtedy jako kolesie z ASO to wyczają to podejrzewam że gwarancje szlak trafi . No ale nie wiem może się myle.

Mydlo moj kuzyn jezdzi bmw 3 chipsowanym.. gdzie tez ma fure na gwarancji i mimo ze mial tam jakies komplikacje i musial oddac samochod do ASO nikt nie posadzil go ze to przez chip..

z tego co wiem poprawienie osiagow przez zlacze diagnostyczne jest metoda niewykrywalna w salonach ASO.. jedynym sposobem na stwierdzenia czy w naszych niuniach byl jakies mod czy nie to wrzucenie samochodu na hamowanie.. a nikt.. nawet ASO nie moze tego zrobic bez zgody wlasciciela..

Moj wujaszek na czas przegladow w serwisie jezdzil na wgranie serii (2.0 TDI), a po przegladzie - znowu wpuszczal wirusa

Flayer mozna i w taki sposob ale to jest zbyt kosztowna sprawa chyba ze ma sie jakis dobry uklad z osoba ktora mialaby to robic..

ps. nie wiesz na ile twoj wujaszek wzmocnil sobie 2.0 tdi?

Ludzie jest ktos kto tak naprawde orientuje sie w b7? Dlaczego te silniki maja taka opinie? Ja jeszcze nie slyszalem zeby ktos mial z nimi problem.. to jest ta sama jednostka co VW i w Seatach.. jezdzi tego bardzo duzo i wszyscy sa zadowoleni.. (oprocz wlascicieli A6 z tym slinikiem)

Trzeba przyznac ze sa dosc glosne.. i jesli chodzi o kutlure pracy to nie mozna ich porownywac z silnikami wyposazonymi w common rail..

A tak to sam seks :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydlo[/b] moj kuzyn jezdzi bmw 3 chipsowanym.. gdzie tez ma fure na gwarancji i mimo ze mial tam jakies komplikacje i musial oddac samochod do ASO nikt nie posadzil go ze to przez chip..

z tego co wiem poprawienie osiagow przez zlacze diagnostyczne jest metoda niewykrywalna w salonach ASO.. jedynym sposobem na stwierdzenia czy w naszych niuniach byl jakies mod czy nie to wrzucenie samochodu na hamowanie.. a nikt.. nawet ASO nie moze tego zrobic bez zgody wlasciciela..

Niestety nie masz racji. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy jest czip czy nie jest zrobienie podstawowych logów. Zalezy to jedynie od ich widzimisie czy sprawdzą czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziek: niestety nie znam sie na tym zbyt dobrze aby udzielac rad.. przekazalem informacje od znajomego ktory pracuje w salonie.. tylko teraz nie wiem co on ma na celu wprowadzajac mnie w blad? haha :P

W takim razie jezdzimy na chipie tak dlugo ile sie da.. w momecie w ktorym cos sie zwali i musimy zmienic program na fabryczny .. gwarancja jest ? .....jest :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy jest czip czy nie jest zrobienie podstawowych logów. Zalezy to jedynie od ich widzimisie czy sprawdzą czy nie.

Poziu w większości ASO pracują tacy spece , którzy nawet nie wiedzą co to są logi :D Ci najlepsi już od dawna siedzą w Anglii :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zara zara ale 2.0 tdi to ma już common rail

B7 chyba jeszcze nie.

Dopiero w B8.

Jak się mylę, to proszę mnie poprawić :)

A swoją drogą, wiem że jest/są firmy, które robią chipy przy których nie traci się gwarancji (vide V-Tech + Seat). Kto wie, może ktoś oferuje coś takiego we współpracy z Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje a4 było robione w okresie gwarancji przez salon w v-tech ,dowiedziałem się jak już kupiłem ale generalnie zadowolony jestem .Jeśli chodzi o 2.0 tdi to jak byłem w v tech sprawdzić co tam mam to był tam starszy, załamany pan swoim paskiem z tym silniczkiem . Pogadałem z nim i powiedział że jak kupił paska to od razu wziął go do v tech na "robótki" ,wyszło bardzo ładnie ,coś koło 180 km i był b. zadowolony ale po jakimś czasie padł mu komputer sterujący silnikiem (sory jak coś źle nazwałem ale ja tylko rzeźnik jestem :D ) .Na nowym kompie już nie było tak różowo ,po zbadaniu seria wyszła 129 km i udało się podnieść do 143 km . miał reklamować w aso ale dalszego ciągu nie znam . A to mój wykresik a4015dk0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...