Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Jak zamontować aluminiowe obwódki na zegary?


czajek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na gwiazdkę dostałem od żony aluminiowe obwódki (firmy Dido) na zegary. Mam prośbę czy nie mógł by ktoś mi napisać krok po kroku jak to zrobić. Nie chodzi mi o sam montaż obwódek bo to producent pokazał na swojej stronie domowej. Chodzi mi o wymontowanie zegarów i ich późniejszy montaż. Nie wiem jak to zrobić? Domyślam się że trzeba je całe wyjąć ale co z pamięcią zegarów? Czy np. przebieg km się kasuje czy jest tam jakaś bateria która podtrzymuje takie informacje? Czy trzeba mieć VAG-a do tej operacji czy da sie to zrobić bez niego? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie montowałem z pół roku temu i zajęło to mi i mojemu tacie jakieś 30min. Na forum w dziale "Warsztat" jest instrukcja jak to zrobić.

My nie odpinaliśmy klemy z akumulatora, odkręciliśmy licznik, odpięliśmy wtyczki, ściągnęliśmy obudowę i założyliśmy obwódki <najwięcej roboty i moim zdaniem, jeżeli nie ściągasz przedniej szybki nie jest to takie łatwe> podłączyliśmy i działa :) Żadnych kontrolek nie było i przebieg się nie skasował, a jak aku odepniesz to tylko przebieg dzienny się skasuje chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie odpiąłem akumulatorka zapaliła sie poducha i mam pasek wypalony a wyświetlaczu kompa od góry do dołu :rant: mój magik kazał mi nastepnym razem odpiąć bateryjke :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągałem. Bałem się żeby jej nie połamać. Musisz zdjąć tą osłonkę z góry kierownicy. Wykręcasz 2 śrubki potem wyciągasz zegar i odłączasz z tyłu 3 kostki. Potem akurat dla mnie była najgorsza cześć bo musisz rozebrać zegary na 2 połowy. Ja podwadzałem śrubokrętem i wkładałem zapałki. Jak wszystkie zabezpieczenia odbezpieczyłem to śrubokręt wkładałem w szczeliny pomiędzy zegar i tam również wkładałem zapałki. W ten sposób zegar ładnie się rozdzielił. potem wkładasz te obwódki i wszystko składasz. Mi się udało to każdemu się uda bo ja jestem strasznie lewy w takich sprawach. Teraz mam tylko problem z gazem. Jak wszystko poskładałem i zapaliłem samochód to po przełączeniu na gaz spadają obroty i gaśnie. Odłączyłem na noc - klemę i mam nadzeje, że to coś pomoże jak nie to pewnie wizyta u gazownika będzie konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przegladalem forum i byl link do strony internetowej gdzie mozna bylo kupic te ramki i teraz szukam i niemoge znalesc :( jak by ktos widzial ta strone albo ktos wie co to za strona to czy mogl by wkleic tu ten link z gory dzieki (to nie allegro) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem coś takiego nie wygląda to imponujaco lepsze są chromowane obwódki.poszukaj na forum audi 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w pasku b4 110km fabrycznie zamontowane te biale zegary a raczej one byly takie aluminiowe calkiem fajnie to wygladalo,chociarz zona jest tego samego zdania co ty i doradza mi te chromowane obwodki wiec chyba tak zrobie .Dzieki wielkie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolesiowy w taki sposób sie "spalił" cały wyświetlacz

odłączyłeś ukumulator przed rozmontowaniem?

spóbuj jeszcze raz sprawdzić wtyczki czy pasują dobrze ale na odłączonym akumulat.

sprawdz bezpieczniki które są odpowiedzialne za zegary

ja u siebie w prawdzie nie montowałem ramek ale wymieniałem żaróweczki to na wyświetlaczu zrobił mi sie mały spalony paseczek ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zamontowałem rameczki . W AFN wyciagnąłem licznik , kable były krótkie wiec trza mieć długie paluchy :naughty:

Odlaczyłem aku i jest Ok . Tylko jedna rameczka jest do doklejenia bo coś sie je spodobał Poxipol .. a zagięć nie było na ramkach :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...