Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Skrzypienie fotela kierowcy


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na szukajce ale jakoś nie znalazłem, więc nowy temacik.

Skrzypi mi gdy jadę po nierównościach, albo się "wiercę" fotel kierowcy. Miał już ktoś tak u siebie? Jak to zlikwidować?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po praniu tapicerki mam taki problem z fotelem pasażera... Zastanawiam się czy nie pomogłoby delkiatnie popryskac WD40 od spodu na "spręzyny". Ale również poczekam na opinie...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na szukajce ale jakoś nie znalazłem, więc nowy temacik.

Skrzypi mi gdy jadę po nierównościach, albo się "wiercę" fotel kierowcy. Miał już ktoś tak u siebie? Jak to zlikwidować?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

:mrgreen: Mam identycznie, ale nic jeszcze nie robiłem w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpienia mnie to, bo OOOO to zbyt dostojne autko żeby mi pod d.... fotele skrzypiały :mrgreen: Nie sądzę, żeby to była sprawa sprężyn, raczej coś z połączeniem oparcia i siedziska. Może głupie pytanie teraz zadam, ale wyjmował ktoś z was fotel? Jeszcze nie próbowałem, ale mam nadzieję, że pojdzie nromalnie, bez żadnych kombinacji. W sobotę się za to zabiorę i dam jakieś smarowidło gdzie się tylko da je wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaha, jak dobrze pamietam to odkrecasz z tylu te plastiki po koncach i z przodu po srodku odpinasz taka jakby zawleczke. Siodlo do tylu zeby kolka wyszly z prowadnic ciagniesz do gory. Moglem o czyms zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaha, jak dobrze pamietam to odkrecasz z tylu te plastiki po koncach i z przodu po srodku odpinasz taka jakby zawleczke. Siodlo do tylu zeby kolka wyszly z prowadnic ciagniesz do gory. Moglem o czyms zapomniec.

O niczym nie zapomniałeś. Jest dokładnie tak jak piszesz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...u mnie tez skrzypialo..okazalo sie ze sa ta zapiecia pasow bezpieczenstwa - tzn. gdy sa pochylone bardziej do przodu to ocieraja o srodkowa konsole.Jest tam po prostu ciasno...skrzypialo jak sie wiercilem itp, podejrzewam ze to ten problem, nic zwiazanego z samym fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nasmarowałem szyny regulacyjne, prowadzenie góra dół i regulację oparcia i jak narazie pomogło nie skrzypi :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam autko po lifcie i za cholery nie mogę zdemontować tylnej "dykty" tego plastiku.Nie ma tam żadnych śrub do odkręcania tylko ta siatka na wkładanie różnych rzeczy.Wymontowałem cały fotel-nie miałem z tym problemu jednak nie uporałem się ze skrzypieniem.bardziej skrzypi na zakrętach po lewej stronie siedziska.Pomocy ale to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam B5 po lifcie, i podobnie jak u Ciebie skrzypial mi fotel po lewej stronie na zakretach - probowalem sam wiercac sie wymusic skrzypienie i .. nie moglem. Tez mnie wkurzalo. Co zrobilem i co pomoglo ... WD40, i rureczka. Po lewej stronie tam gdzie regulujemu pokretlem polozenie opracia plecow wstrzyknalem dosc sporo WD. Tak, ze wzlozylem gleboko "slomke", i psikajac wyciqagnalem ja w roznych plaszczyznach. Spsikalem spod profilakrycznie, poruszlame fotelem gora dol, przod tyl, pokrecilem opraciem (wszystko jak juz spsikalem by sie ladnie przesmarowalo i ... pomoglo. Nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jak radzisz PABLOHASAN a już myślałem że to jakieś sprężyny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z fotelem. Skrzypienie wyeliminowałem smarując dokładnie prowadnice i psikając WD40 na wszystkie połączenia mechanizmów od spodu fotela. Dostęp fatalne, ale na razie pomogło. Nie mogę jednak poradzić sobie z efektem nakrętki Frigo. Jak przyspieszam i mocniej opieram się o oparcie słyszę takie głośne puknięcie. Nie jestem w stanie zlokalizować tego odgłosu. Na postoju próbowałem, ale nie pyka. Szlak już mnie trafia. Dla zainteresowanych zdjęciem plastiku na tyle fotela w A4 po II lifcie. Nie ma tam śrub, plastik jest na zatrzaskach i trudno go zdjąć. Trzeba chwycić na dole, mocno pociągając jednocześnie w górę i ciągnąć do tyłu. Powinien wyskoczyć. Uwaga na obudowę siatki, łatwo ją połamać. Składa się odwrotnie. Najpierw mocujemy go przy zagłówku, potem dociskamy do oparcia jednocześnie pociągając w górę. Będzie słuchać takie klik i powinien się trzymać. Pod tym plastikiem nie ma jednak nic, co warto nasmarować. Moim zdaniem problem tkwi pod fotelem. Chyba muszę go wyjąć i dokładnie spsikać białym smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam też B5 po lifcie. Mam skrzypienie cały czas - w sumie to dwa rodzaje - jedno jakby z lewej stronie na zakręcie w lewo, a drugie dochodzi jakby z tylu - moga to wymusic jak stoje na postoju i zapieram sie nogami wtedy slychac zgrzybienie jak starej kanapy. Psikalem juz wszedzie smarem w spraju (cos ala wd40) i nic:( dalej to samo. NIe mam pojecia co to moze byc. Wiem, ze watek byl prowadzony dawno temu ale moze ktos jeszcze to bedzie czytal i poradzi cos nowego:)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

czy jest mozliwosc montazu w B5 fotela kierowcy z B6 albo z A6 tki??

sorry jesli to gdzies bylo

Z B6 na pewno NIE :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...