Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Twardo chodzący silnik 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od dłuższego czasu borykam się z dziwnym chodem mojego silnika. Silnik twardo chodzi w porównaniem do innych diesli i wydaję się być troszkę za głośny. Wymiana szklanek nic nie dała. Auto nie pokazuje żadnych błędów w silniku po podpięciu pod komputer. Silnik ma zalany olej 10W40 Castrol Magnatec. Jest to wersja 110 konna. Mój mechanik już dużo robił w tym temacie ale nadal problem występuje. Czy ktoś z Was miał może taki problem i sobie z nim poradził ?

Opublikowano

nie masz moze zaslepionego EGRa?

tez mam takie objawy ale wystapily wlasnie po zaslepieniu

silnik pracuje troche twardziej ale nic sie nie dzieje

nie wiem czy soft ma tu tez cos do rzeczy

Opublikowano
  • Autor

nie mam zaślepionego, zastanawiam się nad wlaniem mixolu z orlenu może to by coś pomogło ?

Opublikowano

nie mam zaślepionego, zastanawiam się nad wlaniem mixolu z orlenu może to by coś pomogło ?

Możesz spróbować myślę, że będzie różnica. Ponadto zmienił bym olej na 5W40 który jest lepszy dla silnika podczas zimnego startu zwłaszcza w twoim rejonie.

Opublikowano
  • Autor

zaślepiać EGRa nie mam zamiaru bo to głupie oszukiwanie komputera ...

Opublikowano

zaślepiać EGRa nie mam zamiaru bo to głupie oszukiwanie komputera ...

Źle mnie zrozumiałeś chodziło mi o mixol.

Opublikowano

może po prostu kąt wtrysku źle ustawiony... tu jest różnica w chodzeniu "miękko twardo"

Opublikowano
  • Autor

może po prostu kąt wtrysku źle ustawiony... tu jest różnica w chodzeniu "miękko twardo"

kąt wtrysku jest raczej dobry bo był sprawdzany przez dwóch mechaników

Opublikowano

mechanik to sobie moze sprawdzac.Podepnij vaga,zrob pelna diagnostyke,od dawki paliwa w grupie 001 tez moze twardziej chodzic.Tu troche tam troche i jest calo ksztalt

Opublikowano
  • Autor

a Ty myslisz że jak to inaczej sprawdzał ? wlasnie przez vaga, mialem robione takze logi dynamiczne i wszystkie wartości są OK

Opublikowano

to wrzuc te logi tutaj, inaczej, nie pomozemy Ci.

Opublikowano

sprawdz znaki na rozrządzie. Miałem taki przypadek że wszystko było cacy na vagu, kont wtrysku elegancki, egr nie za ślepiony, ładnie się zbierał, ale okazało się że jednak na znakach było przestawione a nic na to nie wskazywało

Opublikowano

podaj parametr kąta wtrysku z VAG-a

blok silnik, kanał 000, grupa 2

Opublikowano

podaj parametr kąta wtrysku z VAG-a

blok silnik, kanał 000, grupa 2

Ma być w basic settings bo pomiar będzie inny i nie prawidłowy. A jak auto odpalało Tobie w mrozy po nocnym postoju? I tak ps: 1.9 tdi wcale nie pracują cicho :wink4:

Opublikowano

Priorytet..zmiana z 10w na 5w..różnica naprawdę zauważalna..i na pewno nie castrol..polecam. Motul, Mobil 1...Nie wiem jaka jest mannia ludzi lania połówki w te silniki. Jak kto dba tak ma.

Opublikowano

Mania jest taka że kto kupuje diesla chce być często oszczędnym a 5w do tanich olei nie należny :hi:. A że te silniki znoszą naprawdę dużo to i tak jest :)

Opublikowano

Ktoś kto kupuje diesla powinien wiedzieć jak dbać o samochód z taką jednostką :) Pełen syntetyk - nic nie ma lepszego dla silnika jak DOBRY PEŁEN SYNTETYK I DOBRZE WYKONANE FILTRY. Bo potem wychodzą kwiatki :)

Opublikowano

Diesel wymaga sporych kosztów eksploatacyjnych tego nie da się okryć jak chcesz jeździć musisz płacić

Opublikowano

Diesel wymaga sporych kosztów eksploatacyjnych tego nie da się okryć jak chcesz jeździć musisz płacić

Zadbany w miarę diesel to ten silnik którym przejeździsz silnik benzynowy.

Opublikowano

zaślepiać EGRa nie mam zamiaru bo to głupie oszukiwanie komputera ...

:good:To się przejedź z zaślepionym EGR to zmienisz zdanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.