Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tani serwer ftp


Rekomendowane odpowiedzi

mam szybkie pytanie gdzie znajdę tani serwer ftp. posiadam teraz serwer w nazwa.pl lecz jest on powiem dość drogi a ja dużo nie potrzebuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie gdzie znajdę tani serwer ftp. posiadam teraz serwer w nazwa.pl lecz jest on powiem dość drogi a ja dużo nie potrzebuję:)

Masz na myśli hosting? Jeśli tak to przejrzyj ofertę http://linuxpl.com/ nawet niedrogie a całkiem funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić dysk sieciowy, podpiąć do routera, skonfigurować i masz własny ftp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jaki to dysk możesz podać allegro? i nie będę musiał co roku płacic?

bo chce tam swoją stronę stawić która miesięcznie ma ok tysiąca odwiedzin

nie chce darmowego reklamy itp wale takie cos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na takim dysku będziesz mógł postawić www

google się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoksik myślałem żę jestes obadany w tym:P

mam w domu ftp ale nie stoi na nim żadne www.

Resztę można konfigurować dowolnie. Jest nawet klient torrent i bez włączonego kompa wszystko się pięknie ściąga i wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hosting z www.linuxpl.com to mogę go polecić. Właśnie jestem na etapie przedłużania umowy z nimi i za 49 PLN oferują hosting 2 GB. Żadnych problemów dotychczas nie miałem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hosting z www.linuxpl.com to mogę go polecić.

Wygląda OK.

siedze u nich chyba juz 4-5 lat i jest OK, opcja za 123 zł (za 49 była za mała dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotlecika :)

Potrzebuję z kilkoma osobami wymieniać się plikami kilkugigowymi nieraz. Kupować gdzieś ftp ? Jak tak to gdzie ? Czy może lepiej zainwestować w dysk sieciowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś patrzyłem na tego tupu dyski, i do konca nie ogarniam ich działania, ale jak bys serwer ftp miał to masz tam ograniczoną jednak przestrzeń a na takim dysku masz 320 gb powiedzmy to wkladasz sciagasz ile razy chcesz. a serwery to wiesz np w nazwie.pl najtanszy serwer byl za 340 zł i tam bylo chyba z 10 gb juz teraz nie pamietam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaciekawiły mnie te dyski sieciowe, tylko nie wiem za bardzo jak to wygląda.

Czy tylko sieć domowa, czy można też przez internet to jakoś udostępniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

jak najbardziej można go udostępnić przez internet, można odpalić na nim ftp-a. Śmiga bez problemu. Na routerze udostępniasz go tylko (odpowiednie przekierowanie) kreujesz komuś konto: user, password i ten ktoś jakimś klientem (chociaż do pobierania nie musi mieć klienta) ftp się wbija. Druga metoda to stawiasz sobie jakiś prosty serwerek ftp (np. filezilla) bezpośrednio na kompie i udostępniasz mu tylko pliki te które chcesz. Oczywiście tak samo kreujesz mu konto:user, pass.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego co kolega jeszcze napisał to wypadało by pomyśleć o ddns bo z tego co wiem to raczej mało osób ma stałe IP, a co za tym idzie, aby połączyć się z takim dyskiem trzeba by na bieżąco podawać IP znajomym. Ale kupując dysk z podpięciem do sieci często się zdarza że sprzedawany jest z kontem na ddns. Podobno można też znaleźć gdzieś ddns za darmo, ale jak ja tego szukałem to coś mi nie szło. :kwasny:

Jak by kogoś coś takiego interesowało to mogę spytać kumpla co ma takie "cuś" i spytać co, gdzie i za ile. Kumpel obecnie siedzi za granicą i z torentów ostro ciągnie na swój dysk w Polsce (oczywiście zarządza wszystkim z zagranicy). :hi:

znalazłem na allegro:

http://allegro.pl/netgear-stora-ms2000-serwer-plikow-1tb-bittorrent-i1957867529.html

- kumpel ma coś takiego właśnie, tyle że on kupował coś takiego jak dyski były w normalnych cenach i dał coś koło 600zł z dyskami 2x1TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz tani i dobry hosting to polecam proserwer.pl platnosc sms/ przelew, natomiast jesli chodzi o serwer to polecam ovh z lokalizacja we francji, przekurwenie szybkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mamy coś gdzieś i korzystamy.

A niech mi ktoś podpowie czy postawić samemu jakiś serwer w domu to skomplikowane i kosztowne jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mamy coś gdzieś i korzystamy.

A niech mi ktoś podpowie czy postawić samemu jakiś serwer w domu to skomplikowane i kosztowne jest ?

A co ten serwer ma robić? Bo ogólnie ze stałych kosztów to: prąd, szybkie(symetryczne) łącze. Do tego dochodzi konfiguracja, aktualizacje, backupy no i sprzęt. A jak wiadomo dyski teraz tanie nie są. A i taki szczególik jak system tego serwera.. W2k8 R2 za 4k PLN netto czy też darmowy np Ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...