Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Temperatura po raz kolejny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Normalny objaw.

Mam to samo

Opublikowano

Zgadzam się że to normalny objaw.

Jak tylko kupiłem moją AVG to od razu wymieniłem termostat i czujnik temperatury i niestety nic się nie zmieniło.

Pojechałem do serwisu z opisanym wyzej przez kolegów problemem i oni oczywiście mnie uświadomili że to norma w samochadzie z tym silnikiem. (tzn. długie nagrzewanie i spadek temp. na postoju przy włączonym ogrzewaniu)

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

ogrzewanie postojowe super sprawa i wplywa korzystnie na eksploatacje silnika - uruchamiamy praktycznie cieply silnik.

niektorzy koledzy montuja sobie klimatyzaje w samochodach, coz za problem zamontowac i ogrzewanie postojwe.

1. AVF i AWX powinny przy temperaturze -5C nagrzewac sie do temperatury 90C po przejecheniu 5-6km przy wyłaczonym ogrzewaniu.

2. chwilowy spadek temp po wlaczeniu nagrzewnicy jest zjawiskiem naturalnym jednak w trakcie jazdy powinna wrocic do poziomu 90C.

3. na biegu jałowym bardzo długo osiagaja temp 90C

Dzis lece do mechanika z podobnym chyba problemem :/

Wszyscy opisuja ze za mało sie nagrzewa itp...

U mnie natomiast wyglada sparwa nastepujaco:

Nie widze wogole zeby płyn wchodził na "duzy" obieg :/

Przejade sie jakies 30km - w zbiorniczku płyn zimny:/ rury doprowadzajace płyn do zbiorniczka - zimne. :shocked: :shocked:

Wskaznik na zegarach pokazuje 90stC poczym na postoju spada do ok 70stC :/ JAk dla mnie nie jest to normalne... :/ :kwasny:

Stawiam na termostat i/lub pompe wody - najlepsze jest to ze bylo to wszystko wymienione jakies 4 tygodnie temu w ASO na ori cześciach :/

Szlag mnie trafi kiedys bo 2 upierdliwe jak juz zauwazyłem dla tego modelu usterki ( tj temperatura i "zamarzające biegi") złozyły sie do kupy tuz przed długą podruża na sylwestrowe balety :/

Czy wymiana termoststu jest podobna choc w małym stopniu do tej opisanej w AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ ???

Pozdrawiam!!

Szymon.

Opublikowano

Dziwne jest to że węże masz zimne bo to że jak jest zimno i na postoju przy włączonym ogrzewaniu spada temperatura to normalny objaw.

Termostat we wszystkich 1.9 się łatwo i szybko wymienia.

Opublikowano

Dziwne jest to że węże masz zimne bo to że jak jest zimno i na postoju przy włączonym ogrzewaniu spada temperatura to normalny objaw.

Termostat we wszystkich 1.9 się łatwo i szybko wymienia.

NIe wiem o co biega-pewne jest tylko to ze cos sie spier...ło :/

Jak to mozliwe ze po przejechaniu 30km moge odkrecic korek od zbiorniczka i wsadzic tam palucha ?? :/ Lipa lekka :/

albo zdechlo sie pompie...albo termie... :/

Tak czy inaczej mam dzien na rozwiazanie tego :/

Opublikowano

Moje spostrzezenai z zimowego rozgrzewanai sie AVFa (temperatura wg. wskaznika na desce rozdzielczej):

- najszybciej rozgrzewa sie pod duzym obciazeniem - tzn jazda na 5 - 6 biegu po rownym, a najlepiej pod gorke

- jazda w korkach 1 - 2 bieg, wolne obroty - bardzo ciezko nagrzac na mrozie

- najszybciej nagrzewa sie przy wylaczonej klimie, srednio z klima przy obiegu wewnetrznym, najwolniej przy klimie ustawionej na wietrzenie kabiny powietrzem z zewnatrz

I dzisiaj rano rekord - rozruch przy -13C (Beskidy), samochod nocowal na dworze :(, potem bardzo delikatna jazda (srednia predkosci ok 45km/h, 1500 -2000 obr/min) wymuszona warunkami na drodze - na zegarze ok 50-60 km/h (temp od -11.5 do -14,5), najczesciej 4ty bieg, rzadziej 70-75 na 5tym biegu, najpierw 7km z gory, potem ok 10km po rownym (pagorki), a nastepnie 20 km caly czas delikatnie pod gore. Musialem urzywac ogrzewania, bo szyby sie szronily. Wskazowka zblizyla sie do 90 stopni po...

25 km (ponad pol godziny slimaczej jazdy).

Opublikowano

U mnie wczoraj przeprowadziłem skromniutkie testy :)

Faktycznie ciepło zaczyna leciec z nawiewów po ok 2-3 km.. 90stC osiaga po ok 8-10km...NA postoju faktycznie "spada" temperaturka....Po dłuższej "ostrzejszej" jezdzie wszystkie rury nabierają temperaturki...Jedyne co mi przychodzi na mysl to.... zasłonic chłodnice kartonem zeby nie miały zbytnio duzego przewiewu....

Moze to pomoze w nadmiernym wychłodzeniu sie furki :)

Opublikowano

U mnie wczoraj przeprowadziłem skromniutkie testy :)

Faktycznie ciepło zaczyna leciec z nawiewów po ok 2-3 km.. 90stC osiaga po ok 8-10km...NA postoju faktycznie "spada" temperaturka....Po dłuższej "ostrzejszej" jezdzie wszystkie rury nabierają temperaturki...Jedyne co mi przychodzi na mysl to.... zasłonic chłodnice kartonem zeby nie miały zbytnio duzego przewiewu....

Moze to pomoze w nadmiernym wychłodzeniu sie furki :)

to nie duzy fiat. dopoki nie dogrzejesz silnika, cieply plyn omija chlodnice.

najlepiej kup pianke izolacyjna i wypelnij nim komore silnika z miska olejowa i chlodnica wlacznie :decayed:

Opublikowano

U mnie wczoraj przeprowadziłem skromniutkie testy :)

Faktycznie ciepło zaczyna leciec z nawiewów po ok 2-3 km.. 90stC osiaga po ok 8-10km...NA postoju faktycznie "spada" temperaturka....Po dłuższej "ostrzejszej" jezdzie wszystkie rury nabierają temperaturki...Jedyne co mi przychodzi na mysl to.... zasłonic chłodnice kartonem zeby nie miały zbytnio duzego przewiewu....

Moze to pomoze w nadmiernym wychłodzeniu sie furki :)

to nie duzy fiat. dopoki nie dogrzejesz silnika, cieply plyn omija chlodnice.

najlepiej kup pianke izolacyjna i wypelnij nim komore silnika z miska olejowa i chlodnica wlacznie :decayed:

nieeee no pomysł przedni :polew:

sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :kox:

Opublikowano

..."zamarzające biegi"...

przepraszam za OT ale obserwuję tematy z termostatami bo u mnie jest jak u Was i zastanowiło mnie powyższe stwierdzenie... u mnie tragedia z tymi biegami (szczególnie jedynka i wsteczny)

- jest na to jakiś sposób?

Opublikowano

Chyba z tymi AVF-ami juz tak jest, ja dzisiaj przejechałem 16km (nie po mieście) przy temp -5*C zanim temperatura wody osiągnęła 90*C. Wjechałem na CPN nie gasiłem auta i tankowałem w tym samym czasiew właczyłem ogrzewanie, po powrocie jakieś 3 minutki temp miała juz 70*C po ruszeniu i przejechaniu nastepnego km wróciła spowrotem do 90*C. Mowa oczywiście o wskazniku na blacie.

Morał jest jeden, tak juz musi być :decayed: byle tylko -30*C do nas nie zawitało bo kiepsko to widze :no:

Co do biegów to jest na to rozwiązanie, czekać do lata az odmarzną :polew: :polew: oczywiście zartuje. Był ten temat juz ruszany wystarczy użyć :szukaj:

Ok GRazny pomoge Ci tu masz ten temacik http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t22193.0.html;highlight=zamarzni

Opublikowano

U mnie wczoraj przeprowadziłem skromniutkie testy :)

Faktycznie ciepło zaczyna leciec z nawiewów po ok 2-3 km.. 90stC osiaga po ok 8-10km...NA postoju faktycznie "spada" temperaturka....Po dłuższej "ostrzejszej" jezdzie wszystkie rury nabierają temperaturki...Jedyne co mi przychodzi na mysl to.... zasłonic chłodnice kartonem zeby nie miały zbytnio duzego przewiewu....

Moze to pomoze w nadmiernym wychłodzeniu sie furki :)

to nie duzy fiat. dopoki nie dogrzejesz silnika, cieply plyn omija chlodnice.

najlepiej kup pianke izolacyjna i wypelnij nim komore silnika z miska olejowa i chlodnica wlacznie :decayed:

nieeee no pomysł przedni :polew:

sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :kox:

:hi: czapki z głów :/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.