Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie z pozoru banalne, oryginał czy fake?? :mysli:

79319a6f3e789b1dm.jpg 7f0cdece2b31a122m.jpg

Gregor - to jest tak niszowy produkt, ze sie go nie podrabia. nie sadze aby byla to podroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze takiego wzoru tu na forum nie bylo...

I Ty na tym jezdzisz...? :mysli:

Mam zamiar :) to olej do tylnego dyfra

Moje pytanie z pozoru banalne, oryginał czy fake?? :mysli:

79319a6f3e789b1dm.jpg 7f0cdece2b31a122m.jpg

Gregor - to jest tak niszowy produkt, ze sie go nie podrabia. nie sadze aby byla to podroba.

Po prostu chciałem wiedzieć czy już wszystko się podrabia :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

bardzo mi miło poznać naszego klienta,

:offtopic:

przede wszystkim to nie jest wątek do siania reklamy.

Przede wszystkim to była kulturalna odpowiedź do klienta a nie pojedynczy nic nie wnoszący post. Także aby to była reklama musiałbym przedstawić ofertę cenową z linkiem do sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergie ma wyzszy TBN niz X-clean - czyli lepiej myje silnik.

Zalewajac Motula - stwardniale uszczelki naciagnely oleju i zaczely cieknac. Nie jest to kwestia wyplukiwania szlamu

Endriuu ma do Ciebie zaufanie jako do fachowca w dziedzinie olejow. Ale mozesz mi wytlumaczyc sprawe Synergie z wyzszym TBN od innych olei.

Czy jesli Synergie lepiej myje silnik od innych olei np. w moim przypadku chodzilo o Mobil, to chyba rowniez wyplukuje wszelkie szlamy. Ktore rowniez odkladja sie w okolicach uszczelek. Chcialabym to wiedziec, gdyz mechanik zarzuca olejowi Synergie wlasnie to ze myjac lepiej niz Mobil wyplukal wszystkie szlamy, co spowodowalo ze silnik zaczal miec wycieki oleju. Oraz uwaza ze do silnikow z przebiegami powyzej 200 tys. nie nalezy stosowac taki mocno myjacych olei. I jeszcze jedno. Mechanik powiedzial mi ze np. jesli zastosuje do mojego Audi zamiast X-cessa olej Synergie to po pewnym czasie rowniez silnik zacznie mi cieknac. Gdyz Synergie to olej typowo myjaco-czyszczacy. I nadaje sie tylko do silnikow ktore jezdzily na zlym oleju i maja duze zanieczyszczenia i nagary.

Dlatego prosze wyjasnij mi to.

Pozdrawiam serdecznie Dana. :)

ps. sorry jesli napisalam cos niezrozumiale, ale az tak dobrze na tym sie nie znam.

ps. w przypadku auta mojej kolezanki, naprawa bedzie wygladala dosc powaznie. Gdyz poza uszczelka przykrywy zaworow i uszczelniaczem aparatu zaplonowego trzeba rowniez zdemontowac rozrzad. A mechanik sugeruje rowniez wyjecie skrzyni biegow. Narazie tam jeszcze nie cieknie, ale mowi ze to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergie ma wyzszy TBN niz X-clean - czyli lepiej myje silnik.

Zalewajac Motula - stwardniale uszczelki naciagnely oleju i zaczely cieknac. Nie jest to kwestia wyplukiwania szlamu

Endriuu ma do Ciebie zaufanie jako do fachowca w dziedzinie olejow. Ale mozesz mi wytlumaczyc sprawe Synergie z wyzszym TBN od innych olei.

Czy jesli Synergie lepiej myje silnik od innych olei np. w moim przypadku chodzilo o Mobil, to chyba rowniez wyplukuje wszelkie szlamy. Ktore rowniez odkladja sie w okolicach uszczelek. Chcialabym to wiedziec, gdyz mechanik zarzuca olejowi Synergie wlasnie to ze myjac lepiej niz Mobil wyplukal wszystkie szlamy, co spowodowalo ze silnik zaczal miec wycieki oleju.

Dana - oczywiscie, ze Motul ma lepsze dodatki myjace niz Mobile i Castrole. oczywiscie, ze usuwa szlam - i chwala mu za to. ale na Boga - to nie szlam uszczelnia silnik tylko uszczelki! Mechanik idzie na łatwiznę tlumaczac, iz szlam sie wyplukal i zaczal silnik przeciekac - nie maodpowiedniej wiedzy o olejach - jak 90% polskich mechanikow (wiekszosc z nich nie wie, ze do PD nalezy stosowac olej 505.01).

Teoria z utrzymaniem uszczelek w elstycznosci przez dobre oleje to prawdziwa teoria tzw "rozszczelnien". Mialem podobny przypadek ostatnio z autem znajomej. jezdzila na jakims Elfie 10W-40 - po zastosowaniu Synergie musiala wymienic uszczelke pod pokrywa i siemeringi. koszt 100 zl. Po zabiegu leje Synergie i jest szczesliwa. Silnik odżył. Wszystko jest kwestia tego czy uszczelki byly wymieniane czy tez silnik jezdzi na nich od początku istnienia.

Mechanik powiedzial mi ze np. jesli zastosuje do mojego Audi zamiast X-cessa olej Synergie to po pewnym czasie rowniez silnik zacznie mi cieknac. Gdyz Synergie to olej typowo myjaco-czyszczacy. I nadaje sie tylko do silnikow ktore jezdzily na zlym oleju i maja duze zanieczyszczenia i nagary.

Dlatego prosze wyjasnij mi to.

akurat X-cess ma o 2mg wyższy TBN niz Synergie - takze lepiej myje silnik

Gdyz poza uszczelka przykrywy zaworow i uszczelniaczem aparatu zaplonowego trzeba rowniez zdemontowac rozrzad. A mechanik sugeruje rowniez wyjecie skrzyni biegow. Narazie tam jeszcze nie cieknie, ale mowi ze to kwestia czasu.

dobrze, że silnika nie karze wymieniac :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana z całym szacunkiem nie ma co się "spuszczać" nad starym autem z dużym przebiegiem

te silniki co wytrzymałe

wymień uszczelki oringi i co trzeba i kup to w ASO i zalej 10w40 lub 15w40 i będzie miło bezstresowo

wnikając głęboko w poezje olejów będziesz się tylko martwić czy olej się dobrze "wymieszał"... nie ma sensu :wink4:

te modele aut nie mają żandych rygorystycznych norm olejowych[br]Dopisany: 15 Listopad 2011, 15:10_________________________________________________mechanik poczuł "blond inteligencje" :decayed::wink4: i czerpie ze źródełka

nie daj się zaraz będzie naciągał Ciebie na inne koszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mieliście kiedykolwiek do czynienia ze sprzedawcą NET_HURT?

http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-cess-5w40-5l-5w-40-megapromocja-i1938438721.html

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-5l-5w-40-myslowice-gratis-i1899603794.html

http://lucartoil.istore.pl/

http://www.lucartoil.pl/index.html

Ktoś na tym forum pisał, że ma produkty ori, jednak mocno zastanawia mnie ta cena :mysli:

LucArt witamy,

Jesteśmy oficjalnym partnerem producentów MOBIL, CASTROL, ELF, MOTUL, Shell, Total, Valvoline jak również posiadamy w swojej ofercie wiekszość dostępnych na rynku europejskim środków smarnych innych marek. Jesteśmy największy importerem olejów samochodowych i przemysłowych w Polsce.

Zaopatrujemy wielu odbiorców indywidualnych, hurtownie, serwisy, sklepy, jak również dostarczamy środki smarne dla ciężkiego sprzętu i maszyn na terenie całej Europy. Gwarantujemy najniższe ceny oraz najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów.

W ofercie posiadamy wszystkie pojemności, od jednego litra, aż do beczek 208 litrów. Współpracujemy z Polskimi i zagranicznymi dystrybutorami, w związku z tym możemy zawsze zaoferować klientowi oleje pochodzące z polskiej lub zagranicznej dystrybucji. Dostarczamy olej w każdy zakątek Polski.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt .

Serwis lucartoil.istore.pl

LucArt Łukasz Kłosowski

Katowicka 51

41-400 MYSŁOWICE

NIP: 222-081-18-07

Konto bankowe: ING Bank Śląski S.A

80105012141000009067830365

Nasze oddziały:

LucArt Mysłowice

Katowicka 51

41-400 MYSŁOWICE

e-mail [email protected]

tel 32 222 55 15

kom: 791 223 366

godziny otwarcia:

Pn-Pt 8:00 - 18:00

So 10:00 - 14:00

LucArt Tychy

Al. Bielska 135B

43-100 TYCHY

e-mail [email protected]

tel 32 494 73 94

kom: 534 225 525

godziny otwarcia:

Pn-Pt 8:30 - 16:30

So 9:00 - 13:00

LucArt Bytom

Ul. Łagiewnicka 11B

41-900 BYTOM

Tu możesz kupic olej wraz z wymianą - zadzwoń i umów się !

e-mail [email protected]

kom: 534 300 0304

kom: 792 350 222

godziny otwarcia:

Pn-Pt 9:00 - 17:00

So 9:00 - 14:00

Nasza działalność gospodarcza jest wpisana do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Mysłowice pod numerem 16881.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam. sprawa jest prosta - zapytaj np. dzika czy taka cena jest realna. on kupuje od dystrybutora generalnego i powie Ci czy 99 zl za x-cessa to nie jest przypadkiem ponizej ceny zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

A tu masz kogo Motul Polska uwaza za swojego partnera w pierwszej kolejnosci.

http://www.motul.pl/index_importerts.php

I dlaczego szukasz az na Slasku, blizej masz do Krakowa.

http://www.motul.krakow.pl/

Juz duzo osob pisalo pozytywy o tej firmie.

Oczywiscie poza konkurencja jest nasz Dzik... :embarrassed:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info mam z Jaro-Oil oficjalnego importera/dystrybutora (jesteś zdziwiony że tam kupuję ?), gadam z nimi często o różnych dziwnych look-a-like motulach, doskonale wiedzą to że są na rynku podróbki , stare zapasy zleżałego oleju (tak tak stary zleżały olej na końcówce przydatności w starych opakowaniach z likwidowanych magazynów lub coś co powinno być przekazane do recyclingu, a ląduje na rynku polskim), nie powtarzam plotek i wiadomości z dziesiątej ręki. Motula tylko z przednią etykietką widziałem na własne oczy w Jaro-Oil więc nie opowiadam pierdół tylko fakty, przy mnie otwierali zapieczętowane kartony i pokazywali jakiego babola puścił Motul. Nikt tym się nie chwali że dał ciała, ale zdarza się i twierdzenie że nigdy nie miało nic takiego miejsca oznacza że nie chcą się do tego przyznać - po prostu marketing, nic więcej. Fake z fotki nie twierdzę że jest to w 196% oryginał, ale zadzwonię do przedstawicielstwa MOTUL DEUTSCHLAND GMBH w Polsce do i się zapytam co jest na rzeczy, bo lubię mieć wiadomości z pierwszej ręki i postaram się uzyskać odpowiedź pisemną odpowiedź w tym temacie, oczywiście zamieszczę kopię w tym poście tak dla potomnych. Znając życie to pewnie mają też niezła kolekcję fotek wyrobów prawie identycznych z oryginalnymi.

A tak na koniec proponuję wpisać w google motul fake i dziwnym trafem pod różnymi nickami na różnych forach jest ten sam post... Litości... to tylko zaplanowana akcja marketingowa mająca podnieść sprzedaż

pytalem dystrybutora w niemczech olej ma date produkcji a nie date waznosci oleje zapakowane szczelnie musialy by lezec z 15 lat aby byly jakiekolwiek wytracenia wiec nie piszcie panowie bzdur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

date produkcji lub rozlania zalezy ale nie date waznosci i tzw lezaki to totalna bzdura olje nie wytraca koloru ani tez nie gestnieje

co innego jesli zostal zalany do silnika bo te zanieczyszczenia sadzy opilki i inne nalecialosci z silnika zmieniaja strukture molekularna oleju dlatego zaleca sie wymiane co roku jesli auto nie wykreca tych km ktore sa gorna granica wymiany czyli np 15tys km

[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 16:48_________________________________________________ja kupuje motula w szwabi w pewnym sklepie interentowym banka z wysylka 54 euro za 5 litrow ale wiem ze mam pewny produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko... to wkoncu ile trzeba dac zł na oryginalny olej 5 litrowy motul 8100 x-cess 5w40.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko... to wkoncu ile trzeba dac zł na oryginalny olej 5 litrowy motul 8100 x-cess 5w40.??

napewno nie 50 ojro

u kolegi dzika ok 120zl (dopytaj)

sam sie przekonalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oil-land.pl od kolegi z klubu Duras brałem po

-Motul 8100 X-Cess 5W40 5L - 134,99 zł

-Motul 6100 Synergie 10W40 5L - 94,99 zł

Od tego należy odjąć 8% rabatu i przesyłkę miałem gratis.

Wziełem już od Niego 35l motula i trochę filtrów mann i powiem, że towar :good: :good:

Taniej mi sie z pewnego źródła nie udało znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy znawcy Fake/Ori wypowiedźcie się na powyższy post, gdyż jestem bardzo ciekawy firmy Net_Hurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o olejach a głównie wszystko o nich dla ludzi którzy kumają a nie wciskają taniej wiedzy

http://sas-origin.onstreammedia.com/ORIGIN/LUBRIZOL/EOACEA2009/RP/PC/INDEX.HTML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce moga byc inne ceny to jest jasne :))

Ale, z jeden strony to ciekawe dlaczego w Polsce moga byc inne ceny? W tym przypadku znacznie mniejsze.

Przeciesz transport z Francji do Polski to znacznie dalej niz do Niemiec.

A to chyba tez kosztuje. Czyzby Polscy dystrybutorzy mieli (dzieki Sloncu Peru) znacznie wieksze znizki zakupu niz dystrybutorzy z Niemiec.

I tak np. porownalam sobie cene TV 3D SONY KDL-40EX720 w Polsce i Niemczech.

Ceny sa prawie identyczne. W Polsce kosztuje ok. 2850 a w Niemczech ok. 660 Euro.

Wiec skad ta roznica w cenie oleju. Jest on o polowe tanszy niz na Zachodzie.

U nas ok. 110zl, za granica ponad 50 euro. Czyli ok. 220zl.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...