Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Wymiana rozrządu


wiesgaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana rozrządu.

Czy z kolegów próbował kiedyś wymienić go bez zdejmowania przedniego pasa.Czy jest to w ogóle możliwe.Przy zdejmowaniu chłodnicy spuści się płyn a co przy klimie co z chłodnicą .Miałem Ibizę ,A3 i chciałbym tam było bez problemu .Teraz mam A4 AVB i też chciałbym spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica z klima jest na gumowych wężach więc nie trzeba tego ruszać można odchylić , bez zdejmowania przodu wydaję się niemożliwa zmiana rozrządu , zresztą utrudni to tylko pracę. MOi mechanicy twierdzą że tak jest nawet lepiej bo trudniej jest popełnić błąd bo wszystko masz na wierzchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw jakieś wiaderko pod chłodnice po rozpięciu spłynie Ci może ze 2l i później sobie dolejesz :) Klimy nie trzeba rozpinać po ściągnięciu przedniego pasa wystarczy że go odchylasz i masz zadowalający dostęp do rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni odsuniesz na tyle żeby wymienisz rozrząd nie musisz nawet spuszczać płynu z chłodnicy,a tym bardziej opróżniać klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni odsuniesz na tyle żeby wymienisz rozrząd nie musisz nawet spuszczać płynu z chłodnicy,a tym bardziej opróżniać klimę.

Czytam tak te rozważania i nasuwa się kilka pytań, pomimo wielu przewijających się wątków o zmianie

rozrządu w tym silniku, bijatyk słownych i przepychanek na tym i innych forach w rozlicznych tematach.

Co do pasa przedniego nie ma większych przeciwwskazań do jego odsunięcia delikatnego. ELSA wyraźnie

kieruje krok po kroku, skracając - nie ma tam jakiś większych wygibasów z przodem taksówki.

Ale ciekawe jest jedno, co zrobi owner gabloty za chwilę ze starą pompą wody kiedy przestanie się kręcić lub w lightowym wydaniu zacznie z niej się wydobywać dźwięk podobny do próby grania na skrzypcach przez młodych adeptów trenujących na tym instrumencie, też pewnie zmieni bez spuszczania cieczy chłodniczej?...

Raczej już nie, ale napinanie paska rozrządu znów i cały korowód od nowa nie należy do przyjemności.

Wielokrotnie spotykam jegomościów którzy handlują pojazdami i mawiają...proszę zmienić sam pasek i napinacz oraz wystawić fakturę na części... a reszta... zgoda jeśli jest to stary kibel typu 1Z, AFN gdzie pompa wody nie jest smagana paskiem rozrządu...

Tym bardziej brak w/w przemyśleń, generuje jakieś tam kolejne koszta...

Post pozostawiam pod rozwagę noszącym się z zamiarem zmiany paska zębatego i tym którzy zmienili a zapomnieli o zmianie "niektórych" elementów.

PS. @wiesgaj Jeśli zamierzasz sam zmieniać, załączam poglądówkę z niutonem dokręcania.

http://img690.imageshack.us/img690/2449/prnn.jpg

prnn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem rozrząd to odsunąłem przód całkowicie. Idealnie wtedy widać w jakim stanie są podzespoły, simeringi, łatwiej wymienić pompę wody, wyczyścić stary silikon. Nie wyobrażam sobie jak to można zrobić fachowo bez całkowitego demontażu. Dodatkowo nie ryzykuje sie uszkodzenia chłodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegade masz rację,pompę trzeba bezwarunkowo wymienić.Trochę się źle wyraziłem.Chodziło mi o to ,że można odsunąć przód bez odpinania jakichkolwiek węży od chłodnicy i klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu wymienialem rozrząd u siebie. Tzn kuzyn wymieniał ja podawałem klucze hehe

też mówił ze można wymieniać nie rozbierając za dużo, ale mówi zę on woli rozkręcić kilka srubek od zderzaka od pasa. Wtedy przodzik stoi kilkanascie cm przed autkiem i jest fajny dostep do całego rozrządu... wszystko widać, lepszy dostep do pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi AVB ma napinacz hydrauliczny czy mechaniczny .Bo chciałem kupić i sprzedawca powiedział że hydrauliczny i z pompą kosztuje 960zł.

Aż mnie serce zabolało.

:polew:

zmien sprzedawce bo ci niedlugo jakas kobyle sprzeda jak mu powiesz ze ci mocy ubylo.

napinacz mozesz miec mechaniczny,albo mechaniczny z hydraulicznym tlumikiem drgan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,to wymieniać ten tłumik czy nie, jeśli oczywiście jest zdrowy.

A ile kosztuje taki rozrząd.[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 11:21_________________________________________________A jeszcze jedno ustawia się coś vag_iem po wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...