Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie


audisia

Rekomendowane odpowiedzi

troche karkołomna operacja jak na wymiane żarówki.

zarowkę wymienisz odkrecajac caly reflektor sa 4 sruby, dwie na pasie przednim i dwie z tylu lampy. troche wysuwasz reflektor do przodu i juz masz dostep do oslony zarowki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz instrukcje i jest wszystko napisane :thumbup:

* jak nie masz o czymś pojęcia to proszę nie udzielaj takich rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, w B6 z przepalona zarowka do ASO wysylaja :bicz2::polew:

uszy delikatne. ale bez przesady gdyby same z siebie pekaly to by lampa wyskakiwala przy ostrym hamowaniu ;):kox:

po prawej stronie jest jeszcze ciekawiej :D trzeba zdemontowac kanał powietrza prowadzacy do filtra powietrza. :D.

na szczescie to proste czynnosci ale moga byc zrodlem problemow. jak nam padnie zarowka a upierdliwy pan policjant stwierdzi ze na nie pusci to bez torxa ani rusz :polew:, i dowod zabrany, hyhy. tak wiec zaroweczka i torxik ( chyba 25 na wyposazeniu trzeba miec )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz instrukcje i jest wszystko napisane :thumbup:

Kolega nie pytał gdzie co jest napisane :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 niestety trzeba odkręcić 4 śruby ( te z góry całkowicie, a te z tyłu i na dole częściowo) wysunąć lampę i wymienić żarówkę.

Są tacy fachowcy, którzy wymieniają żarówkę bez odkręcania lampy :mysli:, ale prawdziwy mężczyzna nie zmieści tam dłoni jak jej nie wysunie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz instrukcje i jest wszystko napisane :thumbup:

* jak nie masz o czymś pojęcia to proszę nie udzielaj takich rad

a zaglądnąłeś chociaż do instrukcji zanim napisałeś tego posta ????? :rant:

Instrukcja Audi :

Bezpieczniki i żarówki :

"Wymiana żarówek jest zadaniem dla specjalisty,... dotyczy to zwłaszcza żarówek, do których dostęp możliwy jest tylko od strony przedziału silnikowego. Z tego względu najlepiej zlecić wymianę żarówek ASO lub wezwać fachową pomoc..."

Także świetnej rady udzieliłeś, wielkie brawa. :bicz2::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tm sie udało normalnie wymienic, troche bolało ale się udało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdm z soczewki? drogowe jak najbardziej, ale mijania z lewej strony, to pokrywki nie wysuniesz z zaczepow :mysli: tu juz ni echodzi o wielkosc dloni. po prawej mozna pokombinowac. tylko po co sie kaleczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu lampy w głębi są 2 śruby odkręć je ale nie całkiem potem lampę wysuwasz do przodu - mocna latarka i wsio zobaczysz - tak jak koledzy pisali potrzebna przedłużka i nie kombinować z 4 krótkimi tylko jedno długą bo jak spadnie to będziesz musiał odkręcać dolną osłonę silnika jak ja :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

ostatnio spaliła mi się żarówka od strony kierowcy i pojechałem do swojego mechanika. Wymienił mi ją za 50zł (żarówkę dał). Przyjrzałem się jak to robi - rzeczywiście wystarczy odkręcić 4 śruby - dwie te u góry i dwie ulokowane za leflektorem niżej (z tego co pamiętam są w troche szerszym rozstawie niż te u góry). Po odkręceniu śrób, gość wyjął cały reflektor odczepiając jeden kabel zasilający. Cała operacja trwała może 10 min.

Ja nie mam ksenonów. Mechanik powiedział, że gdybym miał ksenony to musiałby demontować zdrerzak.

Jak spaliła mi się postojówka z prawej strony, to odkręciłem dwie śrubki od przewodu nawiewowego, zdemontowałem ten przewód i bez odkręcania reflektora wymieniłem żarówkę. Do pozostałych żarówek nie dostałbym się bez demontażu lampy. Jakoś dziwnie zakłada się potem ten przewód (już po wymianie) - trzeba zwrócić uwagę, żeby dwa elementy tego przewodu zaczepiły się o siebie (z góry oczywiście nie ma problemu, ale pod spodem nie chcą zaskoczyć). Jak się tego nie dopilnuje, to od razu widać, że jest zamontowany tak nienaturalnie.

Z tyłu natomiast nie mam pojęcia jak wymienić żarówkę. Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre

Mechanik powiedział, że gdybym miał ksenony to musiałby demontować zdrerzak.

kłamał, wystarczy odkręcić 4 śrubki i wyjąć lampę i wymienić żarówkę lub co tam chcesz, demontowanie zderzaka to ściema jakiej nie ma :polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu natomiast nie mam pojęcia jak wymienić żarówkę. Może ktoś wie?

Musisz wyjąć całą lampę. Jak otworzysz bagażnik to masz zaślepkę za którą jest śruba - wykręcasz tą śrubę (nie ma potrzeby całkowitego wykręcenia bo wpadnie i nie będziesz mógł jej wyjąć). Lampa trzyma się na dwóch bolcach na przeciwnej stronie niż wspomniana śruba. Wyciągasz lampę wymieniasz co trzeba i montujesz ponownie. Ot cała operacja wymiany żarówki w tylnych światłach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:a mnie udalo sie wymienic zarowke po prawej stronie bez demontazu lampy(tylko kanal powietrzny) i trwalo to ok. 20min.(1-wszy raz wymienialem). wiec na pewno da sie zrobic tylko troche checi :tongue4:

zobaczymy,jaki bedziesz madry,jak ci sie zjara z drugiej strony :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...