Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bi-xenon - parowanie - jak temu zapobiec ? i jaki % zaparowania u Was ?


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

To masz szczęście.Ale jak już wszystko sprawdzone...to pozostają czary :)

:decayed:

coś musi być zjebaszczone. Nie ma opcji żeby w 2 takich samych lampach jednemu parowało innemu nic :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście.Ale jak już wszystko sprawdzone...to pozostają czary :)

:decayed:

coś musi być zjebaszczone. Nie ma opcji żeby w 2 takich samych lampach jednemu parowało innemu nic :blink:

masz racje...

paruje wszystkim tylko nie Tobie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy zwyklym xenonie tez nic nigdy nie parowalo (teraz upala je boberek). Po zmianie na bi-xenon problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieć świata

Mam propozycję wszyscy zmieniamy B6 na B7 tam nie ma problemu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez paruje wiec jutro wykrecam jedna lampe i ogladam ja pod lupa :kox: a nastepnie poprawiam fabryke :evil: jak pomoze to za tydzien druga lampa :) potem otworze firme ktora naprawia bixy do b6 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to zeby nad miejscem gdzie jest kierunkowskaz wywiercic w lampie otwor i w ten otwor wlozyc zagiety do tylu wezyk gumowy?To samo zrobic w miejscu gdzie jest ta komora pomiedzy przetwornica a palnikiem xenonowym-to by zastapilo odkrecanie srubki od przetwornicy i robienie szczeliny.Ewentulanie to samo od dolu gdzie jest to uzebrowanie plastikowe.Moj ostatni pomysl dosc szalony to taki zeby w srodku w reflektorze zaraz za przetwornica zamontowac na dolna sciane maly wentylatorek mniejszy niz w komputerze a pod nim porobc pare malych otworow tak by wentylatorek wyciagal powietrza z lampy.Dla mnie brzmi to dosc realnie bo miejsce na to jest...co wy na to ?

przemyslalem sprawe i montowanie wentylatora nie ma sensu bo musialby on chodzic non stop :thumbdown:

pozostaje rezanie otworow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrr co za leflektory, po z zmianie z soczewek zwykłych na bi..... lewa lampa "cała zaparowana" aż kropelki się osadziły a prawa (prawie wcale). Nie wiem czy to nie ma znaczenia ale regulowałem wysokość położenia lamp.

I tak się zastanawiam czy przypadkiem przy deszczach woda nie spływa z maski w ten otwór do regulacji....i stąd te parowanie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, u mnie jest podobnie, wcześniej parowała jedna ale troche, po regulacji jest masakra. Poczytałem co chłopaki wymyślili i jutro przetestuje patent z wazeliną i dam znać. Tylko że od jutra ma być słonecznie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrr co za leflektory, po z zmianie z soczewek zwykłych na bi..... lewa lampa "cała zaparowana" aż kropelki się osadziły a prawa (prawie wcale). Nie wiem czy to nie ma znaczenia ale regulowałem wysokość położenia lamp.

I tak się zastanawiam czy przypadkiem przy deszczach woda nie spływa z maski w ten otwór do regulacji....i stąd te parowanie?.

juz ktos pisal ze zakryl te otwory a paruje dalej -ja zakryje je jutro tak z ciekaowsci.Byl patent na srubke od przetowrnicy...ja wywiercilem dwa otwory-po bokach tego trojkta z namalowna iskra do tego wsadzilem rurki i zalalem wokol silikonem.Rurki sa zagiete do tylu tzn nie za w pionie tylko lekko w poziomie.Zobacze jaki bedzie efekt.Mam nadzieje ze cos to pomoze bo juz mam dosc tych zaparowanych lamp ;( dodam jeszcze ze wyciagalem soczewke i rozebralem ja w mak razem z przeslona - dosc duzo kurzu sie zebralo przed soczewka na odblysnikach a soczewka od plaskiej strony tez byla troche skurzona.Wyczyscilem zlozylem i dziala wszystko wiec teraz czekam na efekt mojej pracy dot.parowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie sie nie sprawdził temat z wazeliną, deszczu nie było ale pojechałem na myjke i dalej strasznie paruje ta jedna lampa( może za mało wazeliny dałem) Szlag mnie trafia :wallbash: ale będe musiał sie chyba z tym pogodzić. Az tym drugim patentem troche sie boje kombinować z przetwornicą. Moim zdaniem, jeśli producent wymyślił tak, to tak ma być( z całym szacunkiem :hi: , to nie DACIA tylko AUDI ) Ale jeśli Wam sie udało, to szacunek :th: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odkręciłem lampę, wrzuciłem do środka kuleczki (pochłaniające wilgoć) i śrubkę do regulacji posmarowałem wazeliną. Zobaczymy czy będzie parować miejmy nadzieje że nie. Z tego co zaobserwowałem to parują bo woda wcieka właśnie przez tą śrubkę do środka. Ale mogę się mylić.

Jeszcze myślę czy by nie dało się kloszu od środka popsikać specjalnym płynem który zapobiega parowanie (szyb). Co o tym sądzicie?

Z tego co widziałem to w moich lampach są 2 rurki gumowe na tyle lampy po obu bokach oraz na samym dole lampy odpływ (zakryty białym plastikiem).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wrzuciłem do środka kuleczki (pochłaniające wilgoć)

To już przesada :polew: Nie róbmy z auta grzechotki

[br]

wyciagalem soczewke i rozebralem ja w mak razem z przeslona

Jak dostałeś się do tych elementów? Rozklejałeś lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie nie kuleczki są w woreczku :) więc sobie nie latają po lampie.... ;]

Żadna grzechotka ;) może to pomoże.

... wrzuciłem do środka kuleczki (pochłaniające wilgoć)

To już przesada :polew: Nie róbmy z auta grzechotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe to wszystko co piszecie.

Ja mam już po problemie :polew:[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2008, 21:29 _________________________________________________słyszałem że ryż świetnie pochłania wilgoć :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wrzuciłem do środka kuleczki (pochłaniające wilgoć)

To już przesada :polew: Nie róbmy z auta grzechotki

[br]

wyciagalem soczewke i rozebralem ja w mak razem z przeslona

Jak dostałeś się do tych elementów? Rozklejałeś lampę?

nie trzeba rozklejac lampy.Zespol soczewki razem z przeslona i palnikiem wyciaga sie od srodka-sa 4 sruby mocujace ulozone w kwadrat.Nie jest latwo to potem skrecic bo otwory sa dosc nisko i srubki lubia wpadac do srodka lampy ale da sie zrobic skoro sobie poradzilem. [br]Dopisany: 25 Kwiecień 2008, 03:08 _________________________________________________

A ja odkręciłem lampę, wrzuciłem do środka kuleczki (pochłaniające wilgoć) i śrubkę do regulacji posmarowałem wazeliną. Zobaczymy czy będzie parować miejmy nadzieje że nie. Z tego co zaobserwowałem to parują bo woda wcieka właśnie przez tą śrubkę do środka. Ale mogę się mylić.

Jeszcze myślę czy by nie dało się kloszu od środka popsikać specjalnym płynem który zapobiega parowanie (szyb). Co o tym sądzicie?

Z tego co widziałem to w moich lampach są 2 rurki gumowe na tyle lampy po obu bokach oraz na samym dole lampy odpływ (zakryty białym plastikiem).

Pozdrawiam.

ja tez mialem ten pomysl z woreczkiem i kuleczkami ALE woreczeczek nie moze sobie swobodnie lezec w lampie bo moze przyblokowac samoregulacje,nie wiem jak reaguje na dosc duze cieplo wewnatrz lampy i jak sie zachowaja kulki kiedy juz beda przesiakniete wilgocia.Za duzo nie wiadomych zeby to zastosowac u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odkręciłem lampę, wrzuciłem do środka kuleczki (pochłaniające wilgoć) i śrubkę do regulacji posmarowałem wazeliną. Zobaczymy czy będzie parować miejmy nadzieje że nie. Z tego co zaobserwowałem to parują bo woda wcieka właśnie przez tą śrubkę do środka. Ale mogę się mylić.

Jeszcze myślę czy by nie dało się kloszu od środka popsikać specjalnym płynem który zapobiega parowanie (szyb). Co o tym sądzicie?

Z tego co widziałem to w moich lampach są 2 rurki gumowe na tyle lampy po obu bokach oraz na samym dole lampy odpływ (zakryty białym plastikiem).

Pozdrawiam.

I jak tam szmarek, przetestowałeś patent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam szmarek, przetestowałeś patent?

Buu dziś rano umyłem auto... no i po paru godzinach zauważyłem parę wrr ;| czyli wazelina i kulki nie pomogły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...