Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Gazowanie diesla


gonzoou

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś styczność z gazem w dieslu? Co w ogóle sądzicie o tym pomyśle?

tutaj przykładowe linki

http://www.car-gaz.pl/index.php?id=251&gclid=CIzsg5r956gCFY8j3wodmgbvCw

http://www.autocentrum.pl/lpg/diesel-gaz-ekonomia-i-ekologia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodzie nie widziałem ale kiedyś widziałem w ciągniku

podobno lepiej chodził niż na ropie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem przerobionego poloneza w dislu na gaz ale to byla proba jakas he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie znaleźć kogokolwiek, kto będzie miał jakieś doświadczenie w montażu takich instalacji. Poza tym cena na pewno będzie równie oryginalna, jak patent z gazem w dieslu. Nie odrobi się to za cholere, nie mówiąc już o oszczędności. W benzynie owszem, opłaca się to teraz bardzo, ale diesel.. Lepiej przystosować sobie auto do zasilania olejem roślinnym i lać to ;) A taka przeróbka to jedynie grzałka utrzymująca temperaturę oleju (paliwa) powyżej 30 stopni (traci lepkość) i jest przyswajany przez silnik niemal identycznie jak ropa. Na pewno jest "zdrowszy" dla pompy niż bezsiarkowa ropa. Może to być nawet całkowicie legalne, ale to już rozmowa na inny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazowni warszawskiej maja Iveco diesla na lpg ziemny ale to juz nawet sporo czasu i on ma tam zmienione głowice czy cos pod podłoga zamontowane sa duże zbiorniki i az 6 ich jest i psuje sie za***iście bo czesto nie chce odpalic i wogule nie idzie :decayed: dodam ze tam nie ma wogule ropy tylko sam gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bałbym się trochę jeździć na oleju roślinnym :tongue4: Za to właśnie zaciekawił mnie ten gaz, bo oprócz mniejszych kosztów jazdy, rośnie moc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było dwa lata temu... w Gdańsku Elpigaz robił chyba ale to nie było na zasadzie alternatywy - tylko gaz w TDI służył jako dopalacz... znaczy więcej kucy było... a od tamtej pory nic mi się nie obiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lublinie jest passat 1,9 na gaz(auto testowe), jak sie kolegi wkońcu doprosze to zrobi pare fotek tej instalacji(zajmuje sie montażem gazu i dystyrybucja cześci). Mówi łze auto nie jeżdzi na samym gazie tylko jest to mieszanka jak dobrze pamietam to 30% paliwa to gaz, stwierdział nawet ze osiagi poprawiło w passaciku :gwizdanie: ale uwierze jak zobacze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lublinie jest passat 1,9 na gaz(auto testowe), jak sie kolegi wkońcu doprosze to zrobi pare fotek tej instalacji(zajmuje sie montażem gazu i dystyrybucja cześci). Mówi łze auto nie jeżdzi na samym gazie tylko jest to mieszanka jak dobrze pamietam to 30% paliwa to gaz, stwierdział nawet ze osiagi poprawiło w passaciku :gwizdanie: ale uwierze jak zobacze :decayed:

no w Gdańsku Golfa mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się z tym nie spotkałem, ale w którymś z ostatnich numerów "Motoru" było napisane, że jeżeli ma być taniej to moc musi zostać na podobnym poziomie - jeśli zwiększamy moc to taniej jeździć nie będziemy :wink4: - nie ma cudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bałbym się trochę jeździć na oleju roślinnym :tongue4: Za to właśnie zaciekawił mnie ten gaz, bo oprócz mniejszych kosztów jazdy, rośnie moc :good:

Bardziej bałbym jezdzić się na gazie i ropie.. Na pewno drastycznie wzrośnie temperatura spalania, więc musi się to odbić na trwałości silnika.

Da się przerobić diesla całkowicie na gaz. Wiem, że niektóre wózki widłowe mają silnik od jakiegoś niewielkiego traktorka ze zmodyfikowaną głowicą. Ale wiadomo - tutaj trzeba iskrowy układ zapłonowy i takie przeróbki mijają się z sensem. Jedynym rozwiązaniem jest swap albo kupno auta z b+g ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie tanio. tak jjakby zagazowac zwykla benzyne. napewno koszty sa pare tysi mysle.. moze ktoś sie wypowie to bedziemy wiedzili ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nikt nigdzie nie pisze ile to kosztuje :decayed:

Na razie jesteśmy na etapie negocjowania warunków handlowych z Elpigazem, ponieważ chyba jako jedyni mają homologacje na te instalacje, więc za dużo jeszcze nie powiem. Do osobowego samochodu natomiast na pewno nie będzie się opłacać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest rozkminianie tematu co i jak czy warto i czy ktos cos widzial a jaki pozniej koszt ;] he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche chore, majac diesla 1,9 90,110,115,130 PS zakladac gaz :wallbash: Nie dosc ze auto malo pali to po ch kombinowac ? Albo sprzedac i kupic benzyne z gazem albo sprzedac i kupic sobie rower :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak myslisz . ale chyba nie da rady calego zgazować tylko to jest dodatkowa instalacja miesza chyba gaz i rope jakos jednoczsnie , bo to inczaejj pracowaac nie bedzie. jakby doladowanie disla jeszcze gazem he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co gazowac diesla ? :wallbash:

Wstępnie szacowany koszt instalacji do takiego np. DAFa 95 oprze się 15000 pln. Klient zakłada, że oszczędność jaką uzyska to 30 do 50 tys. zł / rocznie, a posiada dziesięć tego typu ciągników. Więc sam sobie odpowiedz po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...