Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nowe sprzęgło z dwumasem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czeka mnie wymiana dwumasy sachs wytrzymał 500.000km,auto ma 70ps ale docelowo ma być ponad 100ps i z tego co się orientuje sprzęgło od 2.0tdi BRD podejdzie w całości z dwumasą

Opublikowano

zapytaj Jarol-a on wkladal sprzeglo,skrzynie i dwumasa od BRD ale do Awx a Ty masz Avf? jesli avf to chyba nie trzeba zmieniac skrzyni ale ja pewnosci nie mam

Opublikowano

Tak bedzie pasować.

Opublikowano
  • Autor

ok,czyli zamawiam komplet od 2.tdi BRD 170ps sprzęgło i dwumase i ma być,dzięki za info

Opublikowano

ok,czyli zamawiam komplet od 2.tdi BRD 170ps sprzęgło i dwumase i ma być,dzięki za info

Dwumas jest taki sam W AVFie jak w BRD. :wink4:

Róznica jest tylko w docisku sprzęgła.

Opublikowano

Tylko te awx-y maja magie kina.... ! :confused4: :confused4:

Opublikowano

Tylko te awx-y maja magie kina.... ! :confused4: :confused4:

racja ja zaluje ze avf nie kupilem-mocniejsze sprzeglo i dwumas

Opublikowano

Panowie rozumiem że kompletne sprzęgło z dociskiem i dwumasem od brd będzie na 100% bez żadnych przeróbek pasować do avf-a?A co z tym dociskiem o wiele mocniejszy czuć na pedale sprzęgła?

Opublikowano

A co z tym dociskiem o wiele mocniejszy czuć na pedale sprzęgła?

A co ma być - przeciez to seria ( tylko od 2,0 BRD - 170 ps ) a nie jakieś wzmacniane , więc "pedał sprzęgła" normalny :good:

Opublikowano

A co z tym dociskiem o wiele mocniejszy czuć na pedale sprzęgła?

A co ma być - przeciez to seria ( tylko od 2,0 BRD - 170 ps ) a nie jakieś wzmacniane , więc "pedał sprzęgła" normalny :good:

Pedał sprzęgła chodzi całkowicie normalnie. Sprzęgło z BRD z tego co słyszałem trzyma do 500Nm ale ile w tym prawdy to nie wiem.

U mnie narazie 400 trzyma bez najmniejszego problemu. [br]Dopisany: 16 Maj 2011, 19:20_________________________________________________

Tylko te awx-y maja magie kina.... ! :confused4: :confused4:

racja ja zaluje ze avf nie kupilem-mocniejsze sprzeglo i dwumas

dwumas, sprzęgło ii skrzynie zawsze można zmienić i bedziesz miał to samo co AVF :naughty::kox:

Opublikowano

Panowie pytam bo jak masz wymienioną sprężynę w docisku to pedał sprzęgła odczuwalnie ciężej chodzi,przynajmniej tak mi się wydawało bo sam się zastanawiałem nad wzmocnionym dociskiem jeśli się mylę to wyprowadżcie mnie z błędu.A mówimy o tym że avf i brd jest to samo sprzęgło tylko docisk mocniejszy czyli spręzyna w nim .

Opublikowano

dwumas, sprzęgło ii skrzynie zawsze można zmienić i bedziesz miał to samo co AVF :naughty::kox:

Heh no tak ale za te same pieniadze mozna bylo kupic avf :) oj czlowiek cale zycie uczy sie na bledach ;d

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jarol... ja poproszę jeszcze raz jak krowie na rowie...

można wstawić dwumas i sprzęgło z BRD do AVF bez żadnych modyfikacji??

po co w takim razie wstawiałeś skrzynię z BRD? (miałeś AWX?)

Opublikowano

Jarol... ja poproszę jeszcze raz jak krowie na rowie...

można wstawić dwumas i sprzęgło z BRD do AVF bez żadnych modyfikacji??

po co w takim razie wstawiałeś skrzynię z BRD? (miałeś AWX?)

bo w awx mial tylko 5 biegow a w brd masz 6 :wink4:

Opublikowano

Witam. Ja osobiscie mialem wymiane Dwumast sprzęgła i łożyska oporowego, polecam LUKa. Brat mi to polecil i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu w moim AVF. Troszke mnie to udezyło po kieszeni ale czego sie nie robi dla naszych A4. Zestaw zakupilem od Rafal-L z Getem.pl. Koles sie zna na sprzecie i potrafi niezle doradzic. Pozdro

Opublikowano

Panowie pytam bo jak masz wymienioną sprężynę w docisku to pedał sprzęgła odczuwalnie ciężej chodzi,przynajmniej tak mi się wydawało bo sam się zastanawiałem nad wzmocnionym dociskiem jeśli się mylę to wyprowadżcie mnie z błędu.A mówimy o tym że avf i brd jest to samo sprzęgło tylko docisk mocniejszy czyli spręzyna w nim .

W brd masz docisk z samoregulatorem, nie masz spreżyn jak w serii. Ja miałem w BRE 490NM i sprzegło sie nie slizgało ale faktem jest że zrobiłem wtedy jakieś 5 tyś km zanim zrobiłem swapa na BKD. O dziwo po ściagnieciu nie było objawów zmęczenia.

Opublikowano

Jarol... ja poproszę jeszcze raz jak krowie na rowie...

można wstawić dwumas i sprzęgło z BRD do AVF bez żadnych modyfikacji??

po co w takim razie wstawiałeś skrzynię z BRD? (miałeś AWX?)

bo w awx mial tylko 5 biegow a w brd masz 6 :wink4:

heh... no dlatego się pytam czy miał AWX... to że to piątka to kojarzę :wink4:

Opublikowano

Jarol... ja poproszę jeszcze raz jak krowie na rowie...

można wstawić dwumas i sprzęgło z BRD do AVF bez żadnych modyfikacji??

po co w takim razie wstawiałeś skrzynię z BRD? (miałeś AWX?)

bo w awx mial tylko 5 biegow a w brd masz 6 :wink4:

heh... no dlatego się pytam czy miał AWX... to że to piątka to kojarzę :wink4:

Tak ja maiałem AWX ze skrzynią 5 biegową i małym sprzęgłem o średnicy 228mm.

Teraz mam dalej AWXa ale ze skrzynią 6 biegową, sprzęgłem i dwumas 240mm z BRD.

Obecnie mam wzmocniony program na 430Nm i dość mocny dół i sprzęgło radzi sobie bez najmniejszego problemu.

Myśle że sprzegło z BRD dużo lepiej radzi sobie z momentem 430Nm niż to z AWX z momentem 380Nm.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Odświeżę temat,

Czy przy wymianie kompletnego sprzęgła z dwumasem w AVF na BRD trzeba coś rzeźbić, czy po prostu wywalam starego AVF i montuje komplet z BRD ??

Opublikowano

Wszystko pasuje bez problemu :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.