Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

8E0 953 549 N[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 20:20_________________________________________________Koledzy jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8E0 953 549 N[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 20:20_________________________________________________Koledzy jakieś pomysły??

To czemu w logach bledow jest inny?

8E0 953 549 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkę także sprawdziłem i działa;/ tzn zmieniają się wartości. Dodam, że iż manetka działa w Vag'u to w ostatniej rubryce pisze NOT INSTALED. Hmm :mysli:

To chyba normalne. U mnie tempomat działa, a również w 4 okienku mam "Not installed".

Napisz, jakie dokładnie masz kodowanie w 16-Steering Wheel -> Coding-07 -> Software Coding.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie mam 2041 .

Mam kiere multi więc powinno wszystko pasować

Wyzej podałem że mam 8E0 953 549 N bo nie byłem pewny a nie miałem czasu iść do auta z Vagiem.

Sprawdziłem w ETKA jaki u mnie siedzi moduł i pokazało ten więc wpisałem, a bardzo możliwe że się pomyliłem... Mimo to oba moduły są kompatybilne z manetką więc nie powinno być problemu;/

Dodam,że gdy przeprowadzę aktywację manetki w Engine to wywala mi błąd który da się kasować

00895 - Cruise Control Switch (E45)

04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

Manetka zmienia wartości na blokach pomiarowych.

Więc już nie wiem o co kaman;/

Gdyby manetka była uwalona to by nie zmieniało wartości

Czy się mylę?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Numerki mojego modułu kierownicy to 8E0953549N

Czy wystarczy , że zamontuje to :

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A4-8E-A6-4F-Retrofit-Cruise-Control-Trim-/360273114708?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53e1f37654

Zakoduje vagiem i biedzie hulać ???

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Numerki mojego modułu kierownicy to 8E0953549N

Czy wystarczy , że zamontuje to :

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A4-8E-A6-4F-Retrofit-Cruise-Control-Trim-/360273114708?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53e1f37654

Zakoduje vagiem i biedzie hulać ???

Dzięki za pomoc

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Numerki mojego modułu kierownicy to 8E0953549N

Czy wystarczy , że zamontuje to :

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A4-8E-A6-4F-Retrofit-Cruise-Control-Trim-/360273114708?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53e1f37654

Zakoduje vagiem i biedzie hulać ???

Dzięki za pomoc

tak

Dzięki :notworthy: :notworthy: :notworthy::good:

No to samochodzik niedługo będzie bogatszy o jeden bajer :kox:

A tak na marginesie co będe musiał zakodować tzn który moduł :mysli: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkę wpina się w moduł kierownicy (jeżeli go obsługuje), żadnych więcej kabelków nie potrzeba.

Ten temat http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.0 może być pomocny.

Musisz wypiąć manetkę od kierunkowskazów, potem złożyć ją z manetką tempomatu (jak klocki LEGO) i spiąć/przykręcić do modułu kierownicy.

Zostanie ci jeszcze obudowa kolumny. Możesz wyrezać dziurę albo kupić obudowę (ja rezałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Numerki mojego modułu kierownicy to 8E0953549N

Czy wystarczy , że zamontuje to :

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A4-8E-A6-4F-Retrofit-Cruise-Control-Trim-/360273114708?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53e1f37654

Zakoduje vagiem i biedzie hulać ???

Dzięki za pomoc

tak

Dzięki :notworthy: :notworthy: :notworthy::good:

No to samochodzik niedługo będzie bogatszy o jeden bajer :kox:

A tak na marginesie co będe musiał zakodować tzn który moduł :mysli: .

moduł kierownicy i uruchomić tempo w silniku

Witam jestem właśnie po zakupie w/w tempomatu i mam pewien problem odnośnie moich programów posiadam wersje 409.1 i 311.2 ale nie mam full wersji i podczas próby adaptacji wyskakuje mi komunikat , że musze zarejestrować program :wallbash:.

Moje pytanie jest nastepujące : Posiadam także program Polski Vag 4.9 full wersje , czy da radę przeprowadzić nim zaadaptowanie tego tempomatu do samochodu. I czy robi sie to tak samo jak vag- comem. Próbowałem ale cos mi nie idzie nawet mimo tego że jest w polskim języku .

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wczoraj w B7 1.8T montowałem moduł Q, manetkę tempo i kierę MF

wszystko oczywiście przebiegło zgodnie z procedurą, w ABS wszytko OK, w module kierownicy też zakodowane OK no i w silniku tempomat uruchomiony za pomocą VCDS przycisk (kodowanie II - 11) kod 11463 i problem w tym, że łajza nie działa :kwasny:

w TDI w silniku w blokach pomiarowych można sobie fajnie podejrzeć sprawność czujnika sprzęgła a w beznynce nie :no:

w adresie (16) moduł widzi manetkę, gdy wcisnę SET to na sekundę pokazuje w bloku pomiarowym, że załączony i po chwili znowu niezałączony

co sugerujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wczoraj w B7 1.8T montowałem moduł Q, manetkę tempo i kierę MF

wszystko oczywiście przebiegło zgodnie z procedurą, w ABS wszytko OK, w module kierownicy też zakodowane OK no i w silniku tempomat uruchomiony za pomocą VCDS przycisk (kodowanie II - 11) kod 11463 i problem w tym, że łajza nie działa :kwasny:

w TDI w silniku w blokach pomiarowych można sobie fajnie podejrzeć sprawność czujnika sprzęgła a w beznynce nie :no:

w adresie (16) moduł widzi manetkę, gdy wcisnę SET to na sekundę pokazuje w bloku pomiarowym, że załączony i po chwili znowu niezałączony

co sugerujecie?

Ja Ci sugeruje vasa :( ostatnio u bajka nie było opcji logowania w silniku żeby dodać tempomat oraz w ABS żeby skalibrować czujnik w taśmie. Tan było 2.0 TFSI i próbwałem vcds 10.6 oraz 7.4 i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik G85 się skalibrował bez żadnego problemu - błąd zginął sam po kalibracji

dawny przycisk LOGIN-11 to w VCDS KodowanieII-11 i sterownik zaakceptował kod 11463

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sugerujecie?

Czujnik polozenia pedalu hamulca lub sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sugerujecie?

Czujnik polozenia pedalu hamulca lub sprzegla.

też mam to na myśli ale wymiana w ciemno się nie kalkuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sugerujecie?

Czujnik polozenia pedalu hamulca lub sprzegla.

też mam to na myśli ale wymiana w ciemno się nie kalkuluje

Mozna pospinac na krotko. Nie pamietam dokladnie jak, ale zadziala :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak już to chyba czujnik sprzęgła bo czujnik pedału hamulca to chyba czujnik STOP, prawda?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę ciąć koszty i ze swojej zrobić MF, czyli dokupić poduszkę i znaleźć rozgałęzienie wiązek w kierownicy - trapez...

Czy ktoś może odczytać jaki nr ma ten trapez, może normalnie da się go dokupić w ASO? Pewnie były jeszcze 3 wersje tego trapezu, bo dla multitronica, podgrzewanej i zwykłej MF. Kupując całą kierownice, niezależnie w jakim stanie (byle zdobyć trapez) trzeba by było jeszcze wiedzieć jak rozpoznawać te trapezy, tutaj np. wydaje się być za dużo gniazd:

http://moto.allegro.pl/kierownica-skorzana-audi-a3-a4-a5-a6-a8-i1499433921.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Trapezy nie są sprzedawane oddzielnie w ASO - tylko z kierownicą. No chyba że ktoś Ci odsprzeda to na allegro, choć szczerze wątpie. Pamiętaj również o tym, że przy montowaniu MF w B6 , nie możesz dać modułu z B7.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy taki moduł podejdzie pod tempomat , a może i pod multi :naughty: . Może źle szukałem ale chyba nie macie tu takiego numerku z literą T na końcu:

8E0 953 549 T

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...