Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Klekotanie w silniku - hydrauliczne popychacze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam takie pytanie: Czy może ktoś w swoim Audi 1,6 wymieniał popychacze??? Bo problem polega na klekocie takim jak w dieslu. Ktoś mi powiedział że to trzeba wynienić popychacze razem z wałkiem rozrządu. Czy nie wystarczy wymienić samych popychaczy???

Czy przyczyna klekotania (przy ciepłym i zimnym silniku) leży gdzieś indziej???

Wymieniłem olej na Castrol GTX Magnatec (półsyntetyk) i jest to samo...poziom oleju na bagnecie jest max dopuszczalny......

zawsze do tematu dodawaj [b5 1.6] jeśli chodzi o dział techniczny - poprawiam, a temat już był uzywaj szukaczki edit by wiki

Opublikowano

Ja tez mam taki problem... Taki dzwiek slysze po szybszej jezdzie np. autostrada.

Opublikowano
  • Autor

kurcze wymenilem popychacze i jest to samo.........mechanik powiedzial ze to od oleju zebym nalal Mobil bo mam Castrol a na Castrolu to Japońce chodzą i jest dużo żadszy niż Mobil.......Co radzicie dopiero 1000km zrobilem na Castrolu i bede w plecy......

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam mi tez klekocze :( udało wam sie cos z tym zrobic ?? jak tak to napiszcie... z gory dziekuje :)

Opublikowano

ten klekot czasami to normalna sprawa i nie ma się czym przejmować lać olej Mobil S - półsyntetyk i zostawić temat w spokoju. Mi też czasmi pomlaska ale rzadko

Opublikowano

ja mam mobil1 mineralny zalany ale jak troche przymroziło to tez usłyszałem cos takiego przez pare sekund.

Opublikowano

Mam olej Mobil Super S i czasem (rzadko) też sobie poklekocze.

Opublikowano

Mi klekocze przez 2-3 sekundy po odpaleniu, ale to norma w Audi gdyż olej jeszcze nie dotrze do popychaczy

Opublikowano

a mi tam nic nie klekocze, przynajmniej narazie. Obym nie wykrakał :D

Opublikowano

słabo słuchasz :one: bo to cichy klekot jest :D

Opublikowano

tez mam a4 1,6 ADP i rano jak zimny troche poklekocze i po intensywnej jeździe też lubi poklekotać. Z tego co się dowiadywałem to normalne zjawisko w tym modelu i nie ma się czego obawiać. Oczywiście jest klekotanie i klekotanie - jak nie jest to zjawisko ciągłe i bardzo słyszalne to bym to zostawił. Nawet na logikę biorąc to silnik 1,6 w A4 ma trochę latek i nie jest cudem wyśrubowanej techniki 16V czy jakieś tam eco tec. To poczciwy prosty silnik 8V i tyle. Musi troche poklekoptać rano i po intensywnej jeździe.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

W moim A4 B5 2.6 tez cyka/klekocze. Najpierw z rana jak odpalam na zimnym i obroty utrzymuja sie powyezj 1000, wtedy cyka. Potem cykanie znika i pojawia sie dopiero przy dluzszej,ostrej jezdzie. Zauwazylem to jezdzac z UK do Polski kiedy na A2 zatrzymywalem sie do oplaty, otworzylem okno a tam swierszczyk :) Dziwne w sumie bo z tego co tu wyczytalem, przy dluzszej jezdzie olej powinien dobrze nasmarowac popychacze i nie powinno cykac. Silnik moj ma przejechane 216 tys km (nie wiem czy jest to przebieg oryginalny, rocznik 95') a jadac po autobahnach UK-Polska utrzymuje go non stop na okolo 4 tys obrotow.

Opublikowano

Może kłania się wymiana oleju? :biggrin:

Opublikowano
a mi tam nic nie klekocze, przynajmniej narazie. Obym nie wykrakał :D

U mnie też jest cicho, (nie ma to, jak silnik 1.8/125KM.) :biggrin: i mam nadzieję, że to nie są wyjąkowe przypadki :redface:

  • 1 rok później...
Opublikowano

U mnie taz sie pojawił ten problem jezdze na mobilu i co uwazacie zostawic ten problem

Jaki moze byc koszt takiej naprawy

Opublikowano

U mnie poklekocze troche rano po odpaleniu pozniej juz jest ok.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

problem może rozwiązać zastosowanie oleju o większej lepkości...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

troche sie uspokoiłam. Bo u mnie też czesto rano klekotalo przez 2-3 sek.

Teraz troche z innej beczki (wybaczcie:) jezdze a4 od sierpniana. Wymienialam wahacze, geometria byla robiona, i ... zimą akumulator. Po wymianie akumulatora (bo ładowanie jest ok)1 dzien jechal normalnie, zrobilam ok 200 km. ale następnego dnia auto odpaliło lecz po chwili zapalily mi sie wszystki kontrolki. Ze strachu zgasilam i juz go nie odpalilam :( czy mam sie szykowac na rozrzad? bo jak rozmawialam ze sprzedajacym to wymienial ok 80 tys km temu

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

ja wymieniem rozrzad, hydropopychacze bo klekotalo i olej- efekt? klekocze dalej a na dodatek zapaliła sie kontrolka oleju mechanik rozkłada rece i płacze ja płacze kasy nie ma a auto stoi. CDN...

Opublikowano

Mi tez klekocze zawsze jak go odpale ,jakieś 20 sekund, ptoem sie jakos stabilizuje i prawie wcale nie klekocze. Leje olej Mobil 1 pełny syntetyk, raczej przejde na pół syntetyk ,moze pomoze?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.