Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Protesty w Hiszpanii i Portugalii, a w Polsce jest raj na ziemi?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

...a tak na serio-jak ktoś nie potrafi sobie poradzić w rodzimym Kraju-to jak zamierza żyć i funkcjonować w innym? Gdzie trzeba rozmawiać w innym języku?

Żeby zamiatać ulice w Londynie i napędzać ich gospodarkę horrendalnymi cenami wynajmu mieszkań trzeba znać język?

Tak bo jak rozpierdolisz miotłe to co powiesz swojemu szefowi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki człowiek jedzie wiec do DE ryra w polu za 5e na godzinę i kupuje za to skrzynkę piwa,ludzie bez wykształcenia czy jakiegoś fachu w reku tez są na tym świecie,w Polsce niestety żyją na skraju nędzy.

Tak bo jak rozpierdolisz miotłe to co powiesz swojemu szefowi

:polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki człowiek jedzie wiec do DE ryra w polu za 5e na godzinę i kupuje za to skrzynkę piwa,ludzie bez wykształcenia czy jakiegoś fachu w reku tez są na tym świecie,w Polsce niestety żyją na skraju nędzy.

Skoro jednak żyją to znaczy, że się da. wiem, że to brzmi brutalnie ale tak jest. A to co, za granicą nie ma nędzy czy jak?

i dodam więcej, nikt nikomu nie broni wziąć się za siebie i zrobić coś z tym swoim życiem. nikt za nas tego nie zrobi bo niby z jakiej racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie bez wykształcenia czy jakiegoś fachu w reku tez są na tym świecie,w Polsce niestety żyją na skraju nędzy.

tam też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie bez wykształcenia czy jakiegoś fachu w reku tez są na tym świecie,w Polsce niestety żyją na skraju nędzy.

tam też.

Nie, przecież kasjerka za 800 ojro miesięczne nowym autem pomyka - to jest nędza :blink::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy ze kasjerka na pewno nie zarabia tam 800 chyba ze pracuje na 1/2 etatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marekg spytaj się skąd mają na te audi skąd ja mam bo uwierz że nie z wypłaty miesięcznej choć mało nie zarabiam patrząc na innych ile mają to za 10 lat bym nie odłożył na to audi więc takie bez sensu uwagi sobie daruj,10 11 letnie audi uważasz za pokaz dobrobytu ?jak czytam te twoje wypowiedzi to mnie mdli w pewnych kwestiach,w pewnych masz rację ale generalnie bełkoczesz jak potłuczony,powodzenia oby żyło się nam wszystkim lepiej i oby taki temat nie był potrzebny i poruszany :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 10 letnie audi zjeżdżone przez niemieckiego rolnika to dobrobyt jakich mało :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marekg spytaj się skąd mają na te audi skąd ja mam bo uwierz że nie z wypłaty miesięcznej choć mało nie zarabiam patrząc na innych ile mają to za 10 lat bym nie odłożył na to audi więc takie bez sensu uwagi sobie daruj,10 11 letnie audi uważasz za pokaz dobrobytu ?jak czytam te twoje wypowiedzi to mnie mdli w pewnych kwestiach,w pewnych masz rację ale generalnie bełkoczesz jak potłuczony,powodzenia oby żyło się nam wszystkim lepiej i oby taki temat nie był potrzebny i poruszany :hi:

no wlasnie, tez mialem sie spytac skad np. Niemcy maja te zazwyczaj max 5-6 letnie auta, ktore mijaja mnie na ich autobahnach, chyba od mikołaja je co roku dostaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamiatać ulice w Londynie i napędzać ich gospodarkę horrendalnymi cenami wynajmu mieszkań trzeba znać język?

Będąc tam nigdy nie zarobisz na mieszkanie,chyba ze dostaniesz posadę w banku i dostaniesz pensje angola co co trafia się jak ślepej kurze ziarno.Wiec nie oszukuj się ze nie jesteś tam tania siłą robocza.

Cały czas mowie o tym ze na zachodzie stać się na więcej niż u nas wykonując ta sama prace.

a wynajmiesz i dogadasz się w biurze bez języka?a niby dlaczego masz nie zarobic na mieszkanie-300f miesięcznie przez 20 lat-tak,jak Anglicy-da się? oczywiście,że się da :cool1: do tego nie trzeba być szefem firmy-tylko pomyśleć trochę,powiedz-dlaczego wróciłeś z Anglii?przecież tu tak za***iście jest,nowe auto można kupić itp,czy może jesteś kolejnym,który tu przyjechał,bo myślał,ze w pół roku się dorobi milionów-link ,można zrozumieć kogoś,kto ma 40 parę lat i nauka przychodzi mu z trudem,ale co się dziwić,skoro za jego czasów w szkole jedynym językiem obcym był rosyjski,ale młodzi ludzie-przynajmniej dwa języki obce są teraz w szkole i co? Nadal są problemy,żeby się dogadać-przecież to jest jakaś kpina-potem taki wraca do polski i pier**li,jak to Angole go wykożystywali,że pracował za marne pieniądze,a anglik na tym samym staowisku miał o połowę więcej-jeśli miałbyś stać na jakimś stanowisku i pokazywać non stop obcokrajowcowi ,co ma robić-chciałbyś takie same pieniadze,jak on,choć połowę jego roboty wykonujesz? A kto Ci każe zamiatać ulice? przecież mozna pracować,jako technik komputerowy,czy w sklepie,a sorry-zapomniałem,ze do tego trzeba umieć się dogadać, a kto Ci broni iść do biura pracy i przejrzeć oferty pracy i zadzwonić,umówić się na spotkanie,napisać CV i wysłać pod adres ,pojechać na rozmowę kwalifikacyjną-sorry zapomniałem,że trzeba znać język,umieć czytać i pisać w obcym języku...

Marcin-powiedz czemu wróciłeś do Polski,przecież na Zachodzie tak za***iście,a w Polsce nędza i syf...? Jesteś patriotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marekg spytaj się skąd mają na te audi skąd ja mam bo uwierz że nie z wypłaty miesięcznej choć mało nie zarabiam patrząc na innych ile mają to za 10 lat bym nie odłożył na to audi więc takie bez sensu uwagi sobie daruj,10 11 letnie audi uważasz za pokaz dobrobytu ?jak czytam te twoje wypowiedzi to mnie mdli w pewnych kwestiach,w pewnych masz rację ale generalnie bełkoczesz jak potłuczony,powodzenia oby żyło się nam wszystkim lepiej i oby taki temat nie był potrzebny i poruszany :hi:

no wlasnie, tez mialem sie spytac skad np. Niemcy maja te zazwyczaj max 5-6 letnie auta, ktore mijaja mnie na ich autobahnach, chyba od mikołaja je co roku dostaja

Kupują je w takich samych salonach jak Polacy.

Oczywiście proporcje jeszcze nie sa takie jak tam, ale jednak.

Porównaj przemiany w Polsce i w Niemczech w przeciągu ostatnich 20 lat i podejrzewam , że w takim porównaniu Polska wypadłaby trochę lepiej.

Zauważ też kompletnie inną mentalność. POlak zazwyczaj mając do wydania 30 tys na auto nie kupi np nowej Dacii, tylo 7 letnie Audi. Na zachodzie jest wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marekg spytaj się skąd mają na te audi skąd ja mam bo uwierz że nie z wypłaty miesięcznej choć mało nie zarabiam patrząc na innych ile mają to za 10 lat bym nie odłożył na to audi więc takie bez sensu uwagi sobie daruj,10 11 letnie audi uważasz za pokaz dobrobytu ?jak czytam te twoje wypowiedzi to mnie mdli w pewnych kwestiach,w pewnych masz rację ale generalnie bełkoczesz jak potłuczony,powodzenia oby żyło się nam wszystkim lepiej i oby taki temat nie był potrzebny i poruszany :hi:

no wlasnie, tez mialem sie spytac skad np. Niemcy maja te zazwyczaj max 5-6 letnie auta, ktore mijaja mnie na ich autobahnach, chyba od mikołaja je co roku dostaja

A w Polsce to Cię takie auta nie mijają z Polakami za kółkiem? Nie myśl sobie, że Polacy auta tylko od niemiaszków kupują :angry: Po co są u nas salony, dla szpanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marekg spytaj się skąd mają na te audi skąd ja mam bo uwierz że nie z wypłaty miesięcznej choć mało nie zarabiam patrząc na innych ile mają to za 10 lat bym nie odłożył na to audi więc takie bez sensu uwagi sobie daruj,10 11 letnie audi uważasz za pokaz dobrobytu ?jak czytam te twoje wypowiedzi to mnie mdli w pewnych kwestiach,w pewnych masz rację ale generalnie bełkoczesz jak potłuczony,powodzenia oby żyło się nam wszystkim lepiej i oby taki temat nie był potrzebny i poruszany :hi:

Dzięki bardzo za niezwykle wartościową merytorycznie i kulturalnie wypowiedź. Kazał Ci kto kupować to Audi? uważasz, że 10 letnie audi utrzymujesz za darmo? jak dla mnie to te samochody kosztami utrzymania dalece przewyższają auta przeznaczone dla plebsu... Więc jak masz na mechaników i części do audi to znaczy, że nie jest z tobą tak źle. TAk samo jak z nikim innym z tego forum. Stare audi nie jest symbolem luksusu ale mimo wszystko pokazuje, że tak całkiem biedny to jednak nie jesteś.

A teksty o mdleniu i jakimś bełkocie wypraszam sobie. Boli cie, że gdybyś kiwnął palcem to mógłbyś mieć więcej niż masz? ale pewnie że łatwiej jest w stadzie baranów beczeć jak to jest źle i przewalone. A za granicą to już czekają żeby ci dać robotę, auto i kasę na wszystkie zachcianki jakie tylko można sobie wyobrazić. Trzeba znać swoją wartość i umieć o niej przekonać innych. Teksty o tym, że ktoś twoim zdaniem bełkocze jak potłuczony raczej świadczą, że swoje ego podbudowujesz obrażaniem innych. brakuje ci czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin-powiedz czemu wróciłeś do Polski,przecież na Zachodzie tak za***iście,a w Polsce nędza i syf...? Jesteś patriotą?

Nie nazwałbym siebie patriota bo za ten kraj na wojnę bym nie poszedł.Zacznijmy od tego ze bylem w Irlandii północnej a to cześć UK zapomniana przez cywilizacje,przypominało mi to jakiś kraj z afryki np. w okolicy nie było sklepu z laptopami,nie mogliśmy kupić anteny satelitarnej a jak już ja kupiliśmy to kosztowała 150f czyli po ówczesnym kursie jakieś 800zl.Mialem dosyć dymania mnie przez agencje pod którą pracowałem 8 miesięcy a powinienem max 3,miałem dosyć dymania mnie na kasę-pracowałem 7dni w tygodniu ower time liczyli mi dopiero po 40 którejś tam godzinne a powinienem mieć płacone nadgodziny za sobotę i niedziele niezależnie ile godzin wyrobiłem w tygodniu.Perspektywa zmiany pracy żadna,nawet jakbym znalazł to bym musiał kupić auto a jak wiesz utrzymanie go tam nie jest tanie a dla mnie wówczas kompletnie nieopłacalne.Kodeks pracy przewiduje ze nie możesz zarabiać mniej na inna osoba na tym samym co tez nie bylo respektowane,nie wolno było pokazywać odcinków wypłat bo były chronione przez każdego jak obraz da vinci,jak manager czy inny biały łeb zobaczył ze pokazujesz to odrazy była zjebka.Któregoś pięknego dnia jednak odcinki irola wpadły w moje ręce wtedy miarka się przebrała(koleś 4 lata wcześniej zarabiał więcej o 40f za 5 dni niż jak za 7) z tym ze do dziś pieniędzy za urlop nie zobaczyłem.

To samo tyczy się innych krajów gdzie bylem tyrać trzeba a płacą ochłapy jak na ich zarobki,dlatego stwierdziłem ze nie nadaje się do napędzania ich gospodarek.

Pijesz do tego języka z tym ze jak za mody jestem żeby się ruskiego uczyć i z angolskim nie miałem problemu.

Na zachodzie jest za***iście ale nie dla polaków i tym pozytywnym akcentem kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijesz do tego języka z tym ze jak za mody jestem żeby się ruskiego uczyć i z angolskim nie miałem problemu.

wcale nie piję do języka-po prostu uważam,ze to podstawa do normalnego funkcjonowania w innym Kraju,znalezienia innej/lepszej pracy :wink4:[br]Dopisany: 26 Maj 2011, 23:20_________________________________________________

Na zachodzie jest za***iście ale nie dla polaków

ja tak nie uważam,z resztą nie tylko ja-wielu jest takich,co siedzą w innych Krajach i nie myślą,żeby wracać,bo jest po prostu inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz tam żyć i potrafisz przywyknąć to na pewno będzie lepiej niż w Polsce,ja tez może bym wytrzymał z parę lat ale moje konto musiało by się powiększać o 1000e czy f miesięcznie po uiszczeniu wszystkich opląt bo jak gdzieś jadę to jadę po to zęby zarobić i przywiesić do polski a nie żeby wydać wszystko na miejscu i przyjechać goły i wesoły jak robi 90% angielskich polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak gdzieś jadę to jadę po to zęby zarobić i przywiesić do polski a nie żeby wydać wszystko na miejscu i przyjechać goły i wesoły jak robi 90% angielskich polaków

jeśli ktoś wyjeżdża,zeby żyć w innym kraju-nie ma problemu odkładania pieniędzy-po prostu żyje,a odłoży,co mu zostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryci Niemieccy mogą sobie pozwolić na wyjazd do Egiptu, Indii czy do innych egzotycznych krajów, a w Polsce... Wszyscy wiemy jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryci Niemieccy mogą sobie pozwolić na wyjazd do Egiptu, Indii czy do innych egzotycznych krajów, a w Polsce... Wszyscy wiemy jak jest...

W Niemczech nie mieli komuny, Oni w tym czasie odbudowywali Swoją potęgę a My pogrążaliśmy się jeszcze bardziej...

Takie porównania są bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech juz 16 lat i zaczynalem od najnizszej pensji jaka mozna sobie wyobrazic w DE. Zrobilem szkole, przeszkolenia, 2 lata nawet leciala szkola rownolegle z praca- zaowocowalo to tym ze dzis zarabiam ponad srednia w Niemczech, wiem ze jak sie chce to sie potrafi, stac mnie na nowy samochod i mieszkanie wlasnosciowe, ale co z tego. Kasa to nie wszystko. Tu zawsze bede Polakiem zyjacym w niemczech ktory musi wysluchiwac zartow o polaczkach- zlodziejach. Moglbym niemcom w zamian tez opowiadac kawaly o faszystach, ale mam swoj honor i on juz dlugo nie wytrzyma tego. Wole miec mniejsza kase i bujac sie 80-tka, lub B5, ale za to czuc sie jak w domu, anizeli zyc po to zeby yebac i moc sie od czasu do czasu nowym autem przewiezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...