Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DIAG-MECH


Gość gugas

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie. jakie jest czas oczekiwania? ile wczesniej trzeba sie umawiac?

średnio dwa tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(042)6745221 i (042)2881343. Fakt, że czasami ciężko się dodzwonić. Musisz próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM !!!!!

AUTO TRACIŁO MOC , 3 RÓŻNYCH MECHANIKÓW W 2 RÓŻNYCH MIASTACH MYŚLAŁO I NIC NIE POTRAFILI ZROBIĆ..

U SZTUPECKIEGO MINĘŁO 7 DNI - AUTKO ZROBIONE ,CHODZI JAK BURZA.

MIŁA PROFESJONALNA OBSŁUGA !!!!

CENA ? - MOC AUTA JEST BEZCENNA :)

POLECAM WSZYSTKIM ! TO SĄ MECHANICY A NIE PARTACZE!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na dobra cene.

Dla mojego V6 3.0L ASN

Pasek zębaty

Rolka napinająca

Rolka odwracająca 1

Rolka odwracająca 2

Napinacz hydrauliczny

Uszczelniacz wału

Pompa wody

Koszt 1775,- pln

Oraz robocizna ok. 500,- pln

Ogółem obsługa rozrządu 2275,- pln

zaspiewal

VW AUDI SEAT SKODA

Przybyszewskiego 199/205

Slyszalem ze jest dobry, ale niestety cena jak w niemczech w "wolnych" warsztatach.

mysle ze poszukam kogos innego.

Krzysiek[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 14:48_________________________________________________no coz DIAG-MECH podal bardzo podobna cene, ale ze jest tutaj polecany wiec zrobie tam termin na wymiane paska rozrzadu, serwis klimy i inne pierdaszki.

pozd.

Ch.Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem do wymiany 2 wahacze, termin dostałem z dnia na dzień bo mieli wolną lukę. Fachowa i miła obsługa zwracająca uwagę na klienta. Za wymianę 2-ch wahaczy, końcówek drążka, sprawdzenie wszystkich wahaczy, geometrię zapłaciłem 1200 zł brutto (podobno robią tylko na markowych częściach) Robota wykonana terminowo (po 4 godz. miałem auto do odbioru) i oczywiście uwzględniony rabat za powołanie się na forum Audi A4.

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

odebrałem samochód po wymianie rozrządu (komplet), wymiana paska wielorowkowego z napinaczem, serwis klimy z odgrzybianiem, odczytanie błędów w kompie, podłączenie telefonu. Wszystko bez problemowo, obsługa profesjonalna.

Szkoda tylko ze tak dlugo trzeba czekac na termin, ale jak będziemy dalej tak DIAG-MECH polecali jak do tej pory to z otrzymaniem szybkiego terminu będzie coraz trudniej :decayed:

pozd

Ch.Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ta serwis fajny, jeździliśmy do nich z Angeliką octavią ASV, i było OK.

Dobrze diagnozuje szef :good:

pojechaliśmy z a4 AWX i pracownik powiedział nam, że silnik kaplica, Najlepiej wymienić na inny :shocked: ( szef był na urlopie).

Podjechaliśmy do Rosińskiego w pabianicach a tam diagnoza zupełnie odwrotna...

to była prawdopodobnie nasza ostatnia wizyta u Sztupeckiego...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo polecam ten serwis bylem tam rok temu z moja 1.8t(wymiata turbiny,pompa pleju)autko chodzi doskonale

w tym roku bylem z moim 1.9tdi AVF (rozrzad,termostat,pompa wody,paski klinowe)tez ok,lecz cena troche wysokaale szef naprawde wie co robi ma pojecie.serdecznie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIAG-MECH za Waszą rekomendacją tutaj obdzwoniłam za sprawą wymiany oleju w skrzyni biegów. Pierwsze co usłyszałam to, że multitronica nie robią :D masakra. Po kilku telefonach Szef stwierdził, że to nie filozofia bo zadał sobie trud i dokopał się do dokumentacji jak to zrobić. Termin za 2 tygodnie, ceny nie znam do tej pory, bo miał zadzwonić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziękuję kolegom za te "anty reklamy". A teraz pytanie czy w Łodzi i okolicach jest w związku z tym jakiś spec od A4, który się sprawdził? Aha, dodam, że do automatycznej skrzyni Multironic nie znalazłam nikogo sensownego. Dżungla w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Sztupecki '' Bardzo kiepski warsztat! Robiłem z 3 razy auto bo blisko domu mam i ani razu nie bylem zadowolony Czasami wręcz myślałem że to jakiś oszust! Brał grube pieniądze i wypuszczał auto niesprawne!!!

Witam mnie z kolei szef namawiał bym zmienił olej w silniku z syntetyku na pół a nawet na minerał(twierdząc ze ten silnik lepszego nie potrzebuje) :thumbdown: a przy wymianie filtra kabinowego pracownik zamiast odkręcić podszybie to tylko podważył wyłamując zatrzask (twierdził ze pierwszy raz widzi tak zabudowane podszybie-auto po drugim lifcie) :sick3: Może po prostu trafiłem na jakiegoś praktykanta :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi słyszeć, że źle was obsłużyli w tym miejscu. Ja pojechałem tam jako ostatnia deska ratunku i nie zawiodłem się. Faktycznie wiedzieli dużo o moim silniku i od razu znaleźli usterkę, z którą trzy inne warsztaty sobie nie poradziły. Myślę, że można im zaufać w granicach rozsądku oczywiście :) Moją radą jest dobierać zadania powierzane mechanikom tak aby ich nie przerosły ale również nie zniechęcały, bo jeśli pojedziesz z wymianą filtra powietrza (co każdy dorosły człowiek jest w stanie samemu zrobić oglądając chociażby pdf z instrukcją) do mechanika, który naprawia silniki to wybacz mu że nie podchodzi z zapałem do tematu. Osobną sprawą jest kwestia pracowników "na przyuczeniu" jest to zmora wszystkich dobrych warsztatów: więcej zleceń = więcej pracowników a o dobrych pracowników trudno... W moim aucie udało się takim nie-fachowcom popsuć np. półoś, zawór turbiny, zaczep filtra powietrza, odmę+zawór kierunkowy, hokej - a auto zaledwie cztery lata mam. Sam dużo rzeczy naprawiam i przyznam że czasem uda mi się coś popsuć ale to tylko świadczy o tym że ci ludzie też pierwszy raz widzieli daną rzecz i się uczyli na własnych błędach - słabo co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Sztupecki '' Bardzo kiepski warsztat! Robiłem z 3 razy auto bo blisko domu mam i ani razu nie bylem zadowolony Czasami wręcz myślałem że to jakiś oszust! Brał grube pieniądze i wypuszczał auto niesprawne!!!

Witam mnie z kolei szef namawiał bym zmienił olej w silniku z syntetyku na pół a nawet na minerał(twierdząc ze ten silnik lepszego nie potrzebuje) :thumbdown: a przy wymianie filtra kabinowego pracownik zamiast odkręcić podszybie to tylko podważył wyłamując zatrzask (twierdził ze pierwszy raz widzi tak zabudowane podszybie-auto po drugim lifcie) :sick3: Może po prostu trafiłem na jakiegoś praktykanta :mysli:

Dołączam się do niekorzystnej opinii, kiedyś walna mi w A3 podnośnik szyby podjechałem do pana miejsce w hali było ale pan powiedział ze nie ma czasu - a deszcz lal się do autka - oki taka blachostka może faktycznie mnie dla takich speców, nestepne łożysko kola przedniego P i L - jak sie potem okazało dwa inne i jedno używane. Więcej nie komentuje - znalazł bym jeszcze parę osób w lodzi co by się rozpisali o "młodym szefie " ale nie są zarejestrowani na forumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje auto serwisuje tylko i wyłącznie w DIAG-MECH od 5-lat i za każdym razem jestem 100% zadowolony. W tym czasie wymieniałem turbinę, vacu-pompę, trochę zawieszenia no i oczywiście okresowo filtry, płyny, klocki, tarcze, klima itd. Serwis korzysta wyłącznie z oryginalnych części lub sprawdzonych zamienników. Nigdy nie musiałem wracać na poprawki. W warsztacie pracują wyspecjalizowani mechanicy, a skład ekipy jest ciągle stały (pozytyw). Panowie z serwisu biegle odczytują logi dynamiczne i trafnie diagnozują usterki dzięki czemu czas naprawy jest baaardzo krótki. Jeżeli ktoś ma życzenie może wejść na warsztat i podglądać co dzieje się z jego autem. Zawsze jestem informowany o rozpoznanych usterkach, przyczynach awarii i kosztach naprawy - następnie decyduje czy naprawiać już czy później.

Każda naprawa jest wykonana zgodnie z wymogami/standardami producenta stąd niekiedy koszt naprawy jest nieco wyższy niż w zwykłym warsztacie.

Dodatkowy plus to prowadzona przez DIAG-MECH historia napraw (jak w ASO) więc przy sprzedaży pełna wiarygodność.

Na koniec dodam, że warsztat istnieje od 1978r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak tam sytuacja w tym warsztacie nadal polecacie ,chce wymienić rozrząd w b8 1,8 tfsi wiadomo łancuszek i cala reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...