Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż boczka od strony pasażera oraz wymiana rączki


boberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zmieniałem rączkę od strony pasażera myślę ze mój opis się przyda..

Więc tak, co nam będzie potrzebne

Wkrętak krzyżakowy

I torx 20

Trochę sprytu i siły 

Wiec zaczynamy od zdjęcia listwy ozdobnej

Pod nią znajdują się 4 śrubki na krzyżak wiec je odkręcamy

Potem jedna śruba jest na dole boczka tez na krzyżak jest strasznie długa i ciężko idzie (bo to jakiś wkręt)

No i ostatnia śruba przy uchwycie jest tam dziura potrzebujemy dość długiego śrubokręta

I próbujemy odkręcić mi się udało po 2 minutach trafić na nią 

Śruby na fotce zaznaczyłem na czerwono

e6128790d2405279med.jpg

b254cd0671e5dc77med.jpg

Gdy odkręcimy wszystkie to czas zdjąć boczek 

Staramy się od doły włożyć palce miedzy uszczelkę a boczek gdy się to uda 

Trzeba energicznie szarpnąć bo spinki trzymają dość mocno

Od razu proponuje zakupić sobie takie spinki w serwisie  cenę około 80 gr.

Ale na bank wam któraś pęknie 

A wygląda to tak

efb6bef744809942med.jpg

potem wypinamy kostkę od głośnika oraz od silniczka szyby elektrycznej

oraz klamkę (linkę od klamki) jest wciśnięta w uchwyt staramy się ją wypiąć aby nic nie połamać

no to teraz trzeba odkręcić uchwyt potrzebujemy do tego torxa 20

śruby zaznaczam na czerwono

907e52e61650c2bbmed.jpg

gdy już odkręcimy wszystkie

zdejmujemy uchwyt przekładamy przycisk od szyb

do nowej rączki

koszt rączki w ASO 40 zł

Myślę ze wszystko jasno opisałem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiii a4 podważ przednią część i normalnie zdejmij, nie potrzeba do tego właściwie żadnych narzędzi. Tylko silne palce :)

Całość trzyma się na zatrzaskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem i nie da rady jak by było przyklejone:/ a na chama nie chce zeby nie połamac a moze wie ktoś czy mona kupić i ile kosztuje taka listwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagnij smialo! Nie polamiesz. A jak polamiesz to w serwisie ceny od 200PLN za sztuke. Pisze "od" bo za wersje ze szczotkowanego aluminium albo carbonu trzeba dac ZNACZNIE wiecej :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to tylko u mnie "wycieło" wszystkie forki które wstawiłboberek ??

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcę demontować boczek od strony pasażera, ale obawiam się o te spinki i listwę ozdobną. z moim szczęściem :kox: pewnie coś obłamię. muszę poprawić boczek, bo ktoś (poprzedni właściciel) źle założył i trochę przy szybie odstaje. zdejmę boczek i założę go prawidłowo. listwę ozdobną odrywać od strony szyby przedniej? szkoda, że nie ma zdjęć u "boberka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po demontazu tego boczka i nie rozumiem,kiedy piszecie zeby sobie spinki na zapas kupic.przeciez z drugiej strony sa takie metalowe,okragle zatrzaski na plastikowych bolcach i wystarczy je podwazyc srubokretem i schodza bez problemu.gorzej,gdy taki bolec sie urwie.wtedy to juz jest po ptakach,ale jak sie pomysli to nie trzeba kupowac nowej listwy.u mnie byly urwane 4 bolce na 5 mozliwych.klejenie ich nic nie pomoze,wiec w tych kikutach,ktore pozostaly,wypalilem rozgrzana igla otwory( w poprzek)i gdy listwe wciskalem w tapicerke,przez te otwory przelozylem stalowy drucik(na kazdy otwor osobny drucik)i po wszystkim,ale polecam to tylko w przypadku,gdy ktos juz nie chce inwestowac w auto.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po demontazu tego boczka i nie rozumiem,kiedy piszecie zeby sobie spinki na zapas kupic.przeciez z drugiej strony sa takie metalowe,okragle zatrzaski na plastikowych bolcach i wystarczy je podwazyc srubokretem i schodza bez problemu.gorzej,gdy taki bolec sie urwie.wtedy to juz jest po ptakach,ale jak sie pomysli to nie trzeba kupowac nowej listwy.u mnie byly urwane 4 bolce na 5 mozliwych.klejenie ich nic nie pomoze,wiec w tych kikutach,ktore pozostaly,wypalilem rozgrzana igla otwory( w poprzek)i gdy listwe wciskalem w tapicerke,przez te otwory przelozylem stalowy drucik(na kazdy otwor osobny drucik)i po wszystkim,ale polecam to tylko w przypadku,gdy ktos juz nie chce inwestowac w auto.pozdrawiam

Kazdy sposob prowadzacy do rozwiazania jest dobry. Ale zaraz niektorzy Ci wyskocza że to druciarstwo. Ja sam jak sciagalem boczek tylko ze z tylu urwalem dwie z pieciu spinek. Zalozylem b oczek i na trzech tez sie dobrze trzyma :)

Szkoda że foty niehulaja bo tez sie bede powoli zabieral za wymiane raczki tylko ze oprocz pasazera jeszcze kierowcy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też dwie spinki poszły, trzeb się z tym liczyć. Mam kilka foto dla tych co tego nie robili, a może będą mieli taką okazje/potrzebę jak zdjęć tapicerkę (brak zdjęć w pierwszym poście)

IMG_3999.jpg

^^ Zdjęcie listwy zaczynamy od lewej strony!, można to uczynić spokojnie palcami.

IMG_4000.jpg

^^ Po prawej listwa zakończona jest zakładką. Listwę zsuwamy z niej i dajemy na bok.

IMG_4001.jpg

^^ Łącznie jest 6 śrub do odkręcenia, 4 pod zdjętą listwą...

IMG_4002.jpg

^^1 spax pod spodem...

IMG_4003.jpg

^^1 śruba wewnątrz. Odkręcamy przez otwór w obudowie.

IMG_4004.jpg

^^ Zdejmujemy całość energicznie wyrywając. Ja uczyniłem to od dołu lekko podważając. Aby uniknąc wymiany plastikowych spinek należy ciągnąć idealnie w poziomie, następnie odpinamu linkę od wewnętrznej klamki...

IMG_4005.jpg

^^ Otrzymujemy efekt zdjęcia tapicerki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie opisane oj i pękł ci zatrzask to czego się najwięcej obawiam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...