Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opona 16" 215/55 bedzie pasowala?


BARTOLOMEUS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumie co ma szerokośc opony (205, 215) na to czy bedzie "koza" czy nie..., Pan z "kapciarni" jakis mało kumaty jest skoro takie rzeczy Ci opowiada..., a odnosnie tej kozy jeszcze... to 16 na ori zawiasie pewnie bedzie tak wygladała...

Ps.Oponki zakładaj 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się z pytankiem - mam felgi 17" (8Jx17H2 ET35) na oponach 235/45 i chciałbym załozyc 215. Czy takie opony będą pasowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 8" ,215 będziesz miał bardzo naciągnięte :cool:

Rob - tzn. ze nie polecasz?? jak rozumiesz "naciągnięte"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16"215/55 i wszystko pasuje i dobrze wyglada :thumbup:polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 8" ,215 będziesz miał bardzo naciągnięte :cool:

Rob - tzn. ze nie polecasz?? jak rozumiesz "naciągnięte"?

rant opony nie będzie chronić felgi, a czy polecam, jednym się to podoba drugim nie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam.... i rece opadaja

po pierwsze

na felge o danej szerosci nie wolno zakladac opony o dowolnej szerokosci. z reguly dla danej felgi jest podana tolerancja dwoch szerokosci opon, ta tolerancja to 10mm.

kolo, ktorego felga ma zalozoną oponę o niewlasciwej szerokosc,i nie ma odpowiedniej "sztywnosci", i na zakretach wystepuja przeciazenia poza tolerancja zalozona w jej warunkach technicznych. prowadza do niszczenia opony i przede wszystkim utraty stabilnosci samochodu na zakretach.

jezeli jezdzi sie z predkoscia malucha to jakos to sie kupy trzyma, jezeli poganiasz fure, stwarza sie zagrozenie dla siebie i przedewszystkich dla innych.

po drugie

nie wolno sobie wybierac opony dla kaprysu 205/55 albo 215/55. przeciez te opony maja rozne srednice - wiec zmienia sie warunki pracy ukladu jezdnego. najpierw trzeba zajrzec, jakie sa przewidziane konfiguracje szerokosc/profil/srednica felgi przez producenta samochodu. i tego trzeba sie trzymac ! a "pan z kapciami" ktory daje takie rady jest zwyczajnym ignorantem albo zwyczajnie sobie robi jaja z klienta.

no i jeszcze jedno

podłączę się z pytankiem - mam felgi 17" (8Jx17H2 ET35) na oponach 235/45 i chciałbym załozyc 215.

kolego jezeli zalozyles felgi na opony, wrzucc foty, beda ciekawe :polew: :polew: :polew: koniecznie :polew:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Kolegów pytanie.W moim Audi są założone felgi 16 cali i opony 215/55/16. Z takimi felgami i ogumieniem samochód kupiłem.Według rocznika produkcji oryginalne felgi to 7J 16.Zamierzam kupić opony letnie i tu mam problem czy kupić takie jak książka pisze czyli 205/55/16 czy też zrobić odstępstwo od normy i zakupić opony letnie 205/60/16 jako,że nasze drogi też odstają od normy.Jakie więc opony zakupić?Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Kolegów pytanie.W moim Audi są założone felgi 16 cali i opony 215/55/16. Z takimi felgami i ogumieniem samochód kupiłem.Według rocznika produkcji oryginalne felgi to 7J 16.Zamierzam kupić opony letnie i tu mam problem czy kupić takie jak książka pisze czyli 205/55/16 czy też zrobić odstępstwo od normy i zakupić opony letnie 205/60/16 jako,że nasze drogi też odstają od normy.Jakie więc opony zakupić?Z góry dziękuję za porady.

Moja A4 miała 205/55/16 na 7 cali i wyglądały jak by były naciągnięte. 215/55/16 miałem w Volvo S60 , ojciec miał w Passacie B5 FL i teraz ma w B6, na komfort lubelskich dróg nie narzekaliśmy i takie bym założył. Zresztą takie mają mniejsze odstepstwo od zaleceń producenta niż 205/60/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Podjąłem decyzję kupuję opony Dunlop 205/55/16 tak jak zaleca producent samochodu o czym świadczy napis na naklejce przy klapce do wlewu paliwa.Taki własnie rozmiar producent tam podaje oczywiście o marce opon nic nie wspomina :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...