Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli rozrząd to i zawory

reakcja łańcuchowa

dobra era silników TDi skończyła się na AWX/AVFie niestety

dlatego jeśli nowsze to naprawdę lepiej kupić baware

hmm.. Dawid nic nie wspomina o rozrządzie u mnie rozsypała się przekładnia wałków wyrów. zablokowało to wał pasek przeskoczyl parę zębów i QPA zaworów nie pogięło bo z tego co pamiętem to jest chyba bezkolizyjny (głowy nie dam) ale to i tak był już jego koniec bo jak zrzuciłem głowicę to na II i III cylindrze był chwycone tłoki (poszły pierścienie) auto 110k przebiegu cały motor poszedł w kosz tylko głowica i turbo się ostało wybrał mi jajka :disgust: bo długo szukałem dołu tak żeby nie był już taki jak mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Tomek ja mam 186kkm. Jest opcja przeskoczony rozrzad i rozpiz*ziaj w srodku, ale wtedy albo sprzedaje auto, albo zmieniam silnik. :no:

Wczesniejsze objawy to takie: glosne stukanie (wlasnie jakby jeden z zaworow klekotal ) i nic pozatym. Wzglednie rowna praca - czyli taka jak zawsze, zadnego spadku mocy, nie jadł oleju no nic mi innego do glowy nie przychodzi, pozatym zaden spec ze mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mi się wydaje to pod multi wkładali tylko BPW - BKN chyba nie wpasisz :confused4: Manometr w rękę wykręcaj świecie i sprawdzaj kompresje coś się dowiesz jak będzie jakaś znaczna różnica między cylindrami to raczej stawiam że coś z dołem jak nigdzie kompresji to raczej rozrząd Tutaj żeby sprawdzić ustawienie rozrządu jest więcej zabawy musisz mieć taką specjalną krzywkę na wał (bo koło zębate na wale jest owalne) bo na dole na bloku nie ma znaków tylko trzeba założyć tą krzywkę na specjalny wpust w bloku i na niej jest znak i ma się zgrać ze znakiem na wale górne koło blokujesz w otworach trzpieniami (może być wiertło 6mm) jak dasz radę to powinno być ok jak się znaki nie zgadzają to QPA

Rysunek jest od 16V ale 8v jest tak samo tylko mniej o jedno kółko

KoHOi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi w Bielsku u Wojtka. Tutaj nawet nie oplacalo mi sie go zwozic, wiedzac ze Wojtek moze sie tym zajac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem wczoraj na hamowni i już wiem dlaczego moje 1.8 (125KM) tak dziwnie się zachowuje.

robiłem próbę na benzynie i na gazie:

Benzyna:

100.9KM przy 6016obr/min , Maks Moment: 145Nm przy 4273obr/min

LPG:

91,5KM przy 5730obr/min , Maks Moment: 139Nm przy 4148obr/min

Masakra, zdziwiony byłem nie tyle ja, co wykonujący pomiar :(

Mam prośbę, potrzebuję informacji jaką powinna być wartość kompresji na tym silniku 1.8 ADR

ewentualnie uwag gdzie szukać przyczyn takiego spadku mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka to instalacja ?

nie masz przypadkiem zwężki przed dolotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: strzała

Dawid zdjęcia twojego silnika robione telefonem więc szału nie ma :cool1:

9d2ac4ff19544febmed.jpg

80f6853bf0927ba7med.jpg

9365f8adb87021cbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused4: :confused4: :confused4: Dawidek zadzwoń do mnie bo jesteś poza zasięgiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kto się wybiera dzisiaj na Bora Bora :decayed:[br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 15:23_________________________________________________Chłopaki kto by miał vaga i mógł się ze mną i z kumplem przejechać do świdnicy oglądnąć tą A3 http://moto.allegro.pl/item1102490883_audi_a3_1_9_tdi_mega_ladna_prosto_z_niemiec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.wieczór :)

tak szlifowałem maskę 2000 na wodę ale powiem szczerze że chyba przejde najpierw na 1200 bo więcej rys ściągnie. Dostałem właśnie 3m i chyba dzisiaj zacznę pracę na 3m. Papier na wodę tylko będę używał przy mocniejszych zarysowaniach. Tak sama pasta wystarczy

No powiem Ci że Dżygit jesteś bo 1200 to bym raczej nie startował chyba że masz jakąś głęboką rysę ale całej powierzchni bym tym nie robił. 2000 pod polerkę jak masz dużo małych rys Ok ale jak tylko chcesz usunąć takie drobne to pasta powinna wystarczyć bo z papierem to sie możesz przejechać. Weź arkusz poskładaj go na dwa razy wtedy zrobi Ci się taka packa wilekości ręki (polecam papier Wirka) i jedziesz jak tylko poczujesz że Ci papier chwyta tzn. że już jest mat pilnuj się bo woda zmyla i pracuj na całej dłoni bo jak będziesz przyciskał samymi palcami to jeszcze gorzej porysujesz

Auto zrobione po 17h :ad: teraz tylko zostalo mycie z pyłu i wosk i foto wrzuce na forum :D:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.wieczór :)

tak szlifowałem maskę 2000 na wodę ale powiem szczerze że chyba przejde najpierw na 1200 bo więcej rys ściągnie. Dostałem właśnie 3m i chyba dzisiaj zacznę pracę na 3m. Papier na wodę tylko będę używał przy mocniejszych zarysowaniach. Tak sama pasta wystarczy

No powiem Ci że Dżygit jesteś bo 1200 to bym raczej nie startował chyba że masz jakąś głęboką rysę ale całej powierzchni bym tym nie robił. 2000 pod polerkę jak masz dużo małych rys Ok ale jak tylko chcesz usunąć takie drobne to pasta powinna wystarczyć bo z papierem to sie możesz przejechać. Weź arkusz poskładaj go na dwa razy wtedy zrobi Ci się taka packa wilekości ręki (polecam papier Wirka) i jedziesz jak tylko poczujesz że Ci papier chwyta tzn. że już jest mat pilnuj się bo woda zmyla i pracuj na całej dłoni bo jak będziesz przyciskał samymi palcami to jeszcze gorzej porysujesz

Auto zrobione po 17h :ad: teraz tylko zostalo mycie z pyłu i wosk i foto wrzuce na forum :D:tongue4:

No to zobaczymy efekt Twoich wypocin :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy, wybieracie się na Borek Fałęcki dzisiaj??

Ale tam się przecież nic juz nie dzieje :gwizdanie:

Podjedz na bora komorowskiego obok multikina my tam dzisiaj jesteśmy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, padł mi laptop, a potrzebuje na go na gwałt

zna ktoś jakiegoś informatyka ?[br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 18:52_________________________________________________rozkręciłem, przeczyściłem i na razie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, padł mi laptop, a potrzebuje na go na gwałt

zna ktoś jakiegoś informatyka ?[br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 18:52_________________________________________________rozkręciłem, przeczyściłem i na razie działa

ale juz masz po gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, padł mi laptop, a potrzebuje na go na gwałt

zna ktoś jakiegoś informatyka ?[br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 18:52_________________________________________________rozkręciłem, przeczyściłem i na razie działa

ale juz masz po gwarancji...

i tak jest po,

musze i tak nowego kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja w weekend teraz w MM jeśli kupujesz jedną rzecz to druga minimum 1zł tańsza będzie za pół ceny. Np dwóch kolesi kupuje konsole i jeden ps3 a drugi troszkę tańszego Xboxa to będzie go miał za pół ceny :decayed:

Jak coś to jestem w Niedziele w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...