Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam sie na tym za bardzo wiem tylko że tak ta jak i stara turbina była przeładowana tylko nie wiem czy to przeładowanie mogło wpłynć na jej trwałość.

najprawdopodobniej właśnie przez to padły. Przykładowo - N75 powinno podawać (przykład) 0.8 bara i trzymać 0.6. Jeśli twój zawór nie spełnia wymagań to turbo dostaje w dupe za przeproszeniem bo nim ECU wpadnie w tryb awaryjny i zaczyna szarpać to turbo pompuje zamiast 0.8 chwilowo może nawet i dwa razy tyle~~ 1.5 bara. Dziwie sie Tobie że wogóle tak jeździsz nie zważając na to. Przecież nawet nie idzie wtedy gwałtownie przyspieszyć chcą wyprzedzić, tylko delikatnie noga na gaz i wtedy owszem nie szarpie, ale co to za jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem dziwne ale jak daje w pyte to nic nie szarpie, nie muszę delikatnie dawać gazu jak by mi coś szarpało to bym coś z tym zrobił, auto bezproblemów przyśpiesza a błędów żadnych nie ma. Na 2 i 3 biegu wciska w fotel.[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 21:59_________________________________________________Może to efekt chipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nex jak będe w kraku to dam Ci sie przejechać i sam zobaczysz że nic nie szarpie, jestem przeczulony na punkcie wszelkich dziwnych zachowań silnika zawsze sie wsłuc**je w jego prace a N75 jest chyba albo dobry albo błąd wyskakuje tak mi sie przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nex jak będe w kraku to dam Ci sie przejechać i sam zobaczysz że nic nie szarpie, jestem przeczulony na punkcie wszelkich dziwnych zachowań silnika zawsze sie wsłuc**je w jego prace a N75 jest chyba albo dobry albo błąd wyskakuje tak mi sie przynajmniej wydaje.

To że gwiżdze jest objawem wskazującym na to że turbinka się kończy. Jeśli nic nie szarpie, jezdzi normalnie, tylko wyje jak karetka to oznacza że jest do regeneracji. Tak zresztą jest u mnie i co dzień chodzi głośniej... :kwasny:

Często przyczyną gwizdania turbiny jest zatkany filtr powietrza.

Sprawdz to w miare szybko bo często objawy są nieodwracalne... :confused4: :confused4: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie jest tak żle ale pogwizduje przy dodaniu gazu tak ok 1500 obr, filtr ok. od poczatku znaczy tak ok miesiąca po wymianie widać było że turbina wali oliwa w dolot, może sie pocić i dolot też może byc wilgny ale nie powinno kapac a u mnie kapie. Znasz kogoś naprawde dobrego co regeneruje?

nowa w sklepie skody na Mogilskiej od AWX kosztuje 2600 zł [br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 22:58_________________________________________________Stara na wolnych obrotach już gwizdała pytanie co jest przyczyną że obie gwizdają a nie rozawalają sie przy dbaniu i wymanie oliwy i filtrów przed upływem 15000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. jeśli chodzi o sprawy turbinowe to zawsze jezdze do CompSportów (jutro zresztą też jade bo trzeba coś postanowić co z moją obecną turbiną).

Oni mają namiary na firmy regenerujące turbiny.

"Podgwizduje" to też pojęcie względne, dla jednego będzie gwizdać, inny nie bedzie nic słyszał.

Ciężko coś tak doradzić na odległość.

Jeżleli turbina wali mocno olejem to nie jet to napewno normalny objaw... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrueOgre

No nie są tani ale ja lepsi :naughty:

Ogr bedziesz u mnie jutro bo oponka czeka :naughty: i nie zapomnij prezentów

będę, prezenty już spakowane, chcesz drożdżówkę ?[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 00:06_________________________________________________a tak przy okazji to mykam na urlop więc żegnam wszystkich, do zobaczenia/usłyszenia w Pile lub po .... :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasiona ta furka Mirona,nawet grzane d*py ma z tylca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak na Bora Panowie ......?

:naughty: pościg misiaczków za Panienką :slina::kox: w głośnym crx-ie :gwizdanie:

CompSport w Krakowie ?

Sprawdzeni są?

Sprawdzeni, ale w KR to tylko ich filia jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Grzś mleko kup :naughty:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 08:13_________________________________________________http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6784454,Busy_dalej_od_centrum_Krakowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...