Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

https://vimeo.com/172478770

Dobry Panowie…

Zacząłem hackować CAN by wymienić Concerta na iPada Mini.

Rozumiem , że to jest ten temat o którym kiedyś rozmawialiśmy [emoji6] .

Powodzenia i ciekaw jestem efektu.

Yup, to ten temat. :)

Poszło lepiej niż myślałem z pierwszymi krokami. Jedyny problem taki, że na szynie od radia nic ciekawego poza sterowaniem z multifunkcji nie ma. Trzeba kupić drugi moduł CAN do Raspberry i wpiąć się na zegary czy gdzieś.

  • Odpowiedzi 121,5 tys.
  • Wyświetleń 4,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

:eusathink: Ale w B7 CAN jest wire to wire wszystkie urządzenia są spięte bezpośrednio jedno do drugiego tu nie ma nawet can geateway-ja . Teoretycznie powinieneś widzieć wszystkie pakiety jakie gonią po całym CAN-ie w aucie. Tak mi się wydaje :huh:

Opublikowano

NA ODB na pewno jest gateway. Dostęp tylko do części diagnostycznych po inicjalizacji. Na sucho nic się tam nie dzieje.

Można by dziś wytargać zegary i zobaczyć czy tam będzie coś więcej, bo na kablach z radia mam tylko VIN, jakiś timer i kierownicę.

Opublikowano

https://vimeo.com/172478770

Dobry Panowie…

Zacząłem hackować CAN by wymienić Concerta na iPada Mini.

Jaki moduł masz do RPi ?

Co dokładnie chcesz zrobić ?

Opublikowano

http://skpang.co.uk/catalog/pican2-canbus-board-for-raspberry-pi-23-p-1475.html

Zabudować tabletai, podpiąć audio bezpośrednio. Odpalać sobie Google Mapsy, Spotify, sterować z kierownicy.

Jak mi się uda wypatrzeć jak wyświetlać własne rzeczy na FISie jak to robi FIS Control to się można bawić dalej.


Czy ktoś z ELSA mógłby wygarnąć diagram pinów dla zegarów by znaleźć CAN-L i CAN-H?


Znalazłem,

FANTOMAS: Do zegarów wchodzą 3 CANy:

Drive, Convenience and Infotainment:

32-pin multi-pin connector, blue

1 - Washer fluid low
2 - Coolant level low
3 - Fuel gauge sender
4 - Coolant temperature
5 - Control group 2 Navigation system
6 - Control group 3 Navigation system
7 - Control group x Telematics
8 - Menu switch
9 - Vacant
10 - Bonnet switch
11 - Fuel gauge sender 2
12 - Menu switch (Out A)
13 - Vacant
14 - Vacant
15 - Vacant
16 - FDR/TCS (= ESP)
17 - Convenience CAN High
18 - Convenience CAN Low
19 - Infotainment CAN Low
20 - Infotainment CAN High
21 - Ambient temp. (input)
22 - S contact
23 - Oil level / oil temperature
24 - Self-levelling suspension
25 - Menu switch (enter)
26 - Vacant
27 - Vacant
28 - Menu switch (Out B)
29 - Vacant
30 - Transponder 2
31 - Transponder 1
32 - Terminal 31 (sensor)

32-pin multi-pin connector, green

1 - Terminal 58d
2 - Terminal 30
3 - Terminal 15
4 - Vacant
5 - Speedometer (input)
6 - Speedometer (output 2)
7 - Airbag (inverted)
8 - Turn signal (right-side)
9 - Brake fluid low
10 - Turn signal (left-side)
11 - Turn signal (trailer)
12 - CAN drive Low
13 - CAN drive High
14 - Terminal 61/charge warning
15 - Vacant
16 - Oil pressure 2
17 - Terminal 58s
18 - Terminal 31 load
19 - Terminal 31 load
20 - Vacant
21 - Speedometer (output 1)
22 - ABS warning
23 - K wire
24 - CAN drive (display)
25 - Tank flap switch
26 - CAN diagnosis Low
27 - CAN diagnosis (display)
28 - CAN diagnosis High
29 - HRC (headlight range control)
30 - Belt buckle
31 - External buzzer

32 - Brake pad wear

Opublikowano

:eusathink: Ale w B7 CAN jest wire to wire wszystkie urządzenia są spięte bezpośrednio jedno do drugiego tu nie ma nawet can geateway-ja . Teoretycznie powinieneś widzieć wszystkie pakiety jakie gonią po całym CAN-ie w aucie. Tak mi się wydaje :huh:

z tego co pamietam to raczej nie jest tak, ze wszystkie urzadzenia sie widza. na przyklad modul komfortu i PDC na pewno maja inny CAN niz RNS

Opublikowano

Panowie , kto sie orientuje ile kosztuje wyłączenie programowo drugiej sondy w avj ?

Edytowane przez Vixen

Opublikowano

Dzwon do Edravena...

Opublikowano

A wlasnie , zapomnialem o nim , rozmawialem z nim o programie a zapomnialem o to zapytac

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

To dziś wreszcie normalny spocik ? :decayed:

Opublikowano

Ja muszę pogrzebać przy A3 żony. Jak się szybko ogarne to wpadnę do Was.

Naciapane z bagażnika...

Opublikowano

Dzięki za spota i pomoc.

Obadałem dalej temat wyświetlania rzeczy na FIS'ie.

FIS Control czy VFIZ emulują telematic czyli bez okazji podpięcia się do kogoś, kto ma zamontowaną jedna z tych rzeczy własnych grafik na FISie nie będzie. ;(

Ewentualnie sam kupię moduł telematic. :eusathink:

Opublikowano

:hi:

Opublikowano

Dzięki za spota i pomoc.

Obadałem dalej temat wyświetlania rzeczy na FIS'ie.

FIS Control czy VFIZ emulują telematic czyli bez okazji podpięcia się do kogoś, kto ma zamontowaną jedna z tych rzeczy własnych grafik na FISie nie będzie. ;(

Ewentualnie sam kupię moduł telematic. :eusathink:

Przeglądałeś tą stronie: http://www.carberry.it/en/p/347/Carberry/??

jest tam nawet forum i z tego co widzę to ludzie sobie nawzajem pomagają, więc pewnie i tobie pomogą, do pobrania jest nawet parę gotowych rozwiązań - niestety nikt nic nie pisze o fisie ;(

Generalnie jest to fajna rzecz, więc działaj ;)

i jeszcze to:

http://www.janssuuh.nl/en/

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano

Wszystko co znalazłem to wyświetlenie tekstu na FISie jako tytuł utworu / nazwa stacji, ale to już sam od razu ogarnąłem.

Potrzebuję kogoś choćby z navi na FIS'ie na parę godzinek, przyjeżdżam z kratą browara. ;)

Opublikowano

ja mam navi na fisie :)

Opublikowano

ja mam navi na fisie :)

:wink:

Opublikowano

XD krata browara zawsze na propsie

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Lepiej tak niż 500zł za VFIZa ;)

Opublikowano

Powitać :hi::kawa:

zapowiada się upalny dzień :JC_fan:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.