Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Przeróbka z quattro na ośke

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no dziwne żeby 125km wykończyło most chyba że ma nalatane 500tyś :gwizdanie:

to weż poodpinaj tylko most i półosie i szukaj dalej mostu a nie przerabiaj na ośkę

wkrótce zima :polew:

[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2011, 22:15_________________________________________________a swoją droga pytałeś sie o regenerację mostu?

Opublikowano

no dziwne żeby 125km wykończyło most chyba że ma nalatane 500tyś :gwizdanie:

to weż poodpinaj tylko most i półosie i szukaj dalej mostu a nie przerabiaj na ośkę

wkrótce zima :polew:

[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2011, 22:15_________________________________________________a swoją droga pytałeś sie o regenerację mostu?

No ciekawe żeczy piszesz.

z poodpinanym mostem i półosiami to zacznie jeździć dopiero jak się torsen zatrze i zablokuje :gwizdanie:

Opublikowano

hhmm tzn że nie da rad odpiąć tyłu i tylko na przodzie jeździć? :mysli:

Opublikowano

hhmm tzn że nie da rad odpiąć tyłu i tylko na przodzie jeździć? :mysli:

Da się , trzeba tylko wymienić skrzynie biegów na taką z ośki :)

Opublikowano

Pierwsze słysze żeby ktoś z quattro chciał ośke zrobić :no: Zabieg raczej nie opłacalny bo samo wykręcenie wału napędowego nic nie da :cool1:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

dorwac skrzynie i most z 1.8t i tyle lepszy dostep do czesci itp

Opublikowano

Pierwsze słysze żeby ktoś z quattro chciał ośke zrobić :no:

ja też :gwizdanie:

pomysł godny ----------> :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Znalazłem rozwiązanie :)

coś wiecej :mysli:

Opublikowano

Znalazłem rozwiązanie :)

coś wiecej :mysli:

nie podpuszczaj bo faktycznie zrobi ośkę z Q :decayed:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Sprzedałem śmiecia :)

to też było rozwiązanie :decayed:

:polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Sprzedałem śmiecia :)

za dużo rezania przy przeróbce na ośkę co :naughty: :gwizdanie: :tongue4:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

  • 1 rok później...
Opublikowano

mam pytanko czy sam demontaż wału i zmiana skrzyni wystarczy żeby z quattro zrobic FWD ?

trzeba coś jeszcze kombinować przy tylnych kolach i moście ?

wiem wiem dziwne pytanie,ale w ramach wyjaśnień mam tiptronica który zaczyna mnie wkurzać i zastanawiam się nad zmianą skrzyni na manual.. a w opcji bez quattro jest znacznie tańsza skrzynia ... dlatego moje dziwne pytanie...

Opublikowano

No pewnie, że dziwne pytanie - rozumiem wymianę skrzyni na manual, ale żeby pozbywać się Quattro- dla 200 zł oszczędności? Jakaś paranoja. Ale to moje zdanie: Musisz kupić skrzynie manual z półośkami, pedały, kompletne sprzęgło z wysprzęglnikiem i wężem, wybierak z cięgnami. Jak ogarniesz mechanikę i elektrykę to jeszcze trzeba kompa przekodować na FWD i manual. Aha- jak sprzedasz skrzynię automatyczną to powinno wystarczyc na to.

Opublikowano

wał na pewno też do wymiany, a most z dyfrem też nie wiem czy nie sa inne bo mają inne przełożenia, ale jak posprzedajesz graty powinno nie wyjść drogo a rezygnacja z Q jest bardzo niemądra :)

Opublikowano

skąd wy bierzecie takie szalone pomysły?zmienić quattro na ośkę to tak jak by dla zdrowego człowieka obciąć nogę albo rękę,jak Ci się rozleci dyfer to sprzedaj mi te audi to dam Ci na jakiegoś poloneza,i nie psuj tego co inżynierowie wymyślali przez lata,ogólnie nie dał bym Ci audi:D

Opublikowano

quattro?? każdy prawdziwy fan OOOO chciałby mieć to na pokładzie a tu tacy klienci.. kupcie sobie cc albo tico.. tam niema problemu z quattro.. nie do pomyślenia......

Opublikowano

to ja zapytam inaczej.jakie sa koszta przeróbki ale z oski na Q?

Opublikowano
to ja zapytam inaczej.jakie sa koszta przeróbki ale z oski na Q?

gdzieś wyczytałem że w B5 ciezko to zrobić bo inna podloga jest i bez szlifierki kontowej i spawarki sie nie da... haha

Spokojnie nie powiedziałem że likwiduje quattro tylko, że się zastanawiam..

Najbardziej by mi odpowiadł taki przycisk w kabinie włącz/wyłączy naped na tylną oś :decayed:

No ale tak to sie nie da..

Chyba zostawie to quattro... szukam manuala z quattro.. :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.