Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ

bardzo Ci dziękuję

kompletnie się nie wyznaję

jutro ruszę z tematem z samego rana

oj czuję że krople na uspokojenie się przydadzą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak nie to bodaj aplikacja Carbon (kiedyś Helium) ogarnia backup z danymi aplikacji chyba bez roota (bo zakładam że go nie masz).

Jeszcze jak koledzy radzili zmiana kanału wifi (niektóre telefony z wysokimi numerami sobie nie radzą, są też apki do skanowania sieci i zobaczysz oblozenie na kanałach - wybierasz niski numer gdzie nie jest "ciasno" ) w ustawieniach routera albo zmiana trybów (w zależności od możliwości routera). Z ciekawości możesz też nazwę sięci zmienić - tylko wywalisz wszystkie urządzenia i nie dam glowy ze będą działać bez ponownego logowania nawet jak wrócisz do starej nazwy.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nieoficjalny soft? To tak ;) raz ze 5 działa sprawniej niż 4.4 to developerzy potrafią swoje też poprawić ;) na wszelki wypadek i tak zrób pełny backup w recovery, zawsze będziesz mógł wrócić jak coś pójdzie nie tak.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz z tym tematem jakieś doświadczenie.

Nie jest to jakiś specjalnie popularny telefon, ale kilka wersji się znajdzie. Np. Tu masz listę z xda (największego chyba forum na ten temat) : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590976

Co do procedury to w każdym urządzeniu jest inna, ale z grubsza jest podoba. Musisz czytać, czytać i czytać. Z grubsza wygląda to tak: odblokowanie bootloadera > wgranie recovery > backup > wgranie oprogramowania > root jeśli potrzebujesz.

Prze mnogość wersji, producentów i sama otwartość Androida każdy producent robi to inaczej i pod każdy telefon istnieje dedykowana instrukcja odblokowania i flashowania :)

Słowniczek znajdziesz też w Sieci opisany na milion sposobów. Zawsze jest małe ryzyko uszkodzenia telefonu, ale w większości przypadków da się w domowych warunkach to odkręcić najczęściej przez wgranie oryginalnego oprogramowania.

Najtrudniejszy jest pierwszy raz :)

Nie ma tez gwarancji że takie oprogramowanie będzie działać bez zarzutu. Często developerzy nie mają pełnej dokumentacji czy źródeł i niektóre rzeczy robią po swojemu co czasami może sprawiac że telefon będzie działać niestabilnie. Ale powiem Ci tez, ze ja w to bawię się od 6 lat na chyba każdym moim telefonie i żadnego jeszcze nie zepsulem ;) takie zabawy maja sporo zalet bo często takie oprogramowanie ma dużo więcej funkcji czy możliwości personalizacji w stosunku do oryginału. O szybkości (zwlaszcza) w stosunku do starego TouchWiza nie wspomnę ;)

Aha poszukaj jeszcze na polskim http://forum.android.com.pl

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i operacja za mną. Wyciął mi wszystkie apki, trwa żmudne przywracanie i instalacja powrotna.

Trudno. Czas potrzebny i już

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie skończy się wymianą fona. Znowu nie chce działać

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x nano SIM + microSD.

w momencie gdy masz Samsunga lub Huaweia na dual SIM hybrydowy (1 x nano SIM + 1 x microSD lub 2 x nano SIM bez microSD) a chcesz miec wszystkie 3 karty w jednej tacce - mozesz to wykonac samemu. Zrobilem sobie w Huaweiu P9 taka opcje. Kwestia wyjeci czipa z jednej nanoSIM i przyklejenia go na microSD. wszystko smiaga.

2b133c92c5359d3f91f4cf148a72fa64.jpgpost-263275-0-57020400-1452632404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawcow , lg g3 po kombinacji przyciskow vol +- i power wlaczylo sie key controle mode , co to daje ? Ma byc wlaczone mode on ? Co to daje dokladnie ?

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw off. To na wypadek zbicia ekranu - można odbierać połączenia fizycznymi przyciskami.

If your phone display is damaged or broken, you can answer an incoming call, or turn off an alarm using the hardware keys on the back of the phone.

Answer a call: Press both Volume Keys at the same time.

Stop an alarm: When an alarm rings, press and hold either of the Volume Keys to stop the alarm. Press either Volume Key once to snooze the alarm.

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , znalazlem tez ten opis , wczesniej nic nie moglem sie doszukac co by opisywalo ich funkcje

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw off. To na wypadek zbicia ekranu - można odbierać połączenia fizycznymi przyciskami.

If your phone display is damaged or broken, you can answer an incoming call, or turn off an alarm using the hardware keys on the back of the phone.

Answer a call: Press both Volume Keys at the same time.

Stop an alarm: When an alarm rings, press and hold either of the Volume Keys to stop the alarm. Press either Volume Key once to snooze the alarm.

via Nexus6@Tapatalk

czy przypadkiem nie trzeba tego przestawić na ON, a nie OFF. OFF chyba wyłącza tą funkcję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i ma ona pozostac wylaczona opcjonalnie , testowalem jak jest wlaczona odbierasz i rozlanczasz przyciskiem zasilania , pomimo tego ze jest to wylaczone w opcjach itp , co bardzo mi np przeszkadza bo nie moge wygasic ekranu .

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i ma ona pozostac wylaczona opcjonalnie , testowalem jak jest wlaczona odbierasz i rozlanczasz przyciskiem zasilania , pomimo tego ze jest to wylaczone w opcjach itp , co bardzo mi np przeszkadza bo nie moge wygasic ekranu .

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

no OK, ale jeśli np. ekran się zbije to nie ma jak odebrać połączenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszkodzisz warstwę dotykowa to nie ;)

via Nexus6@Tapatalk

Tak i ma ona pozostac wylaczona opcjonalnie , testowalem jak jest wlaczona odbierasz i rozlanczasz przyciskiem zasilania , pomimo tego ze jest to wylaczone w opcjach itp , co bardzo mi np przeszkadza bo nie moge wygasic ekranu .

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Zawsze możesz gasic/wybudzac przez tapanie w ekran ;)

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaanie tapanie nie dziala podczas polaczenia , ale wlaczenie tej opcji jest banalnie proste , w instrukcji jest nawet jak bez wyawietlacza wlaczyc ta opcje , opcjonalnie ona jest wylaczona , wiec tak ja zostawilem bo przeszkadzalo mi to

Wysłane z mojego LG-G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...