Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Napęd quattro a palenie gum


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otoz majac autko juz tydzien, chcialem zobaczyc jak to dziala sobie Quattro bez ESP...po pierwszej probie zrezygnowalem, bo poczulem swąd sprzęgła...a opony ledwo zapiszczaly...

Cos jest nieteges, czy to juz tak jest przy szerszych oponach+czysciutki asfalt+quattro+tylko 150PS..?!?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150KM nie ma szans zapiszczec na asfalcie, przeciez tu ciagna wszystkie 4 kapcie. moze 2 razy wieksza moc moglaby cos poradzic, ale tez watpie zeby bylo to ostre palenie opon :) to normalne, ze nie piszczy, moja tez nie daje rady.

sproboj (na duzym parkingu) puscic sprzeglo, przy powolnym toczeniu wcisnac gaz do podlogi i skrecic kola - jesli umiesz kontrolowac auto to bedziesz mogl na mokrym asfalcie/kostce brukowej krecic ladne baczki np wokol latarni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał ze 400KM to mógłbyś popiszczeć sobie.A mając 150KM nic nie zdziałasz :) Jak chcesz sobie lacza popalić to trzeba kupić bmw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał ze 400KM to mógłbyś popiszczeć sobie.A mając 150KM nic nie zdziałasz :) Jak chcesz sobie lacza popalić to trzeba kupić bmw :)

...tak myslalem wlasnie ze tak bedzie...wiem ze Quattro jest mocne przy asfalcie...ale to ze ledwo opony piszcza to sie nie spodziewalem...

BTW-nie moge doczekac sie zimy...jak sie tym jedzi po sniegu i oblodzonej drodze...faktycznie mozna sie czuc pewniej? auto tak nie tanczy przy spokojnej jezdzie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewniej ? Staryy sam zobaczysz nikt ci tego nie wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW-nie moge doczekac sie zimy...jak sie tym jedzi po sniegu i oblodzonej drodze...faktycznie mozna sie czuc pewniej? auto tak nie tanczy przy spokojnej jezdzie?

Pozdrawiam.

Jak zasypie droge to wszyscy stoją i się ślizgają , a Ty jedziesz.Ja miałem nawet okazje którejś zimy zasuwać pasem zieleni bo ulice zasypało i samochody zakorkowały przejazd.Zresztą sam zobaczysz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW-nie moge doczekac sie zimy...jak sie tym jedzi po sniegu i oblodzonej drodze...faktycznie mozna sie czuc pewniej? auto tak nie tanczy przy spokojnej jezdzie?

Pozdrawiam.

Jak zasypie droge to wszyscy stoją i się ślizgają , a Ty jedziesz.Ja miałem nawet okazje którejś zimy zasuwać pasem zieleni bo ulice zasypało i samochody zakorkowały przejazd.Zresztą sam zobaczysz :twisted:

No to czekam na białe opady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge doczekac sie zimy...jak sie tym jedzi po sniegu i oblodzonej drodze
ja tez sie nie moge doczekac pierwszej zimy w quattro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie trenuję na plażach wokół Zalewu Jeziorsko ... wczoraj też bączki kręciłem i nie powiem żebym nie wzbudził zainteresowania ... podjeżdzałem pod samą wodę , skręt i ... ósemeczki aż miło , tylko piach spod kół leciał ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś się przez ten czas zmieniło? :doh1:

Na 4 łapy nawet 400KM to mało na prostych kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz.

Wystarczy wolny placyk o słabo przyczepnej nawierzchni i do kręcenia bęczków 150KM wystarczy :kox:

Ewentualnie duże skrzyżowanie nocą po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Na sliskim, to sobie można nawet rowerem podriftować :polew:

Moje zdanie jest takie.

Po to kupuje się Q, żeby się nie ślizgało.

Chcę sie ślizgać, kupuję FWD, a jeszcze lepiej RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...